dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 55
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1090
  1. #41

    Domyślnie

    Bufor do pieca na paliwo stałe... Kris2222 przemyślałeś sprawę jaki ten bufor ? Ma mieć wężownicę(2)albo zasobnik cwu? Wyczytałem że minimum 10L na mkw powierzchni i lepiej dwa mniejsze niż jeden większy. Sam zastanawiam się nad tym ustrojstwem - ale wyliczyłem że to wydatek min. 4ys. Przy buforze prawdopodobieństwo zagotowania wody raczej minimalne wiec spokojnie możesz dać pexa (ale są tacy którzy i pexa zagotowali i nic się nie stało).Od pieca to raczej miedź lub stal.
    Ale żeby bufor 100 L ?!?
    PS- z zasady nie powinno się karmić trolli

  2. #42

    Domyślnie Re: Hydraulik się uzewnetrznia - pytajcie, jak bede umiał to

    Zima przyszła i człowieku brakuje kontaktu z klientami.
    Jak będę potrafił to chętnie poradzę.
    Proszę o pytania...
    .. człowieku, ...człowiekowi, człowieku,... no nie wim jak lepiej

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    No i czytam instrukcje sterownika mireco i tam ciągle zawór mieszakowy i zawór mieszakowy.
    Co to jest gdzie to kupić i czemu tak drogo?

  4. #44

    Domyślnie

    Czy instalacja kanalizacyjna w piwnicy, w której umieszczona będzie kotłownia to dobry pomysł, jeśli tak to w jaki sposób odprowadzić wodę skoro posadzka jest na poziomie ok -3m? I byłobo to jedyne miejsce odpływu na takiej głębokości, pozostałe znajdowałyby się na normalnym poziomie.
    Mam zaplanowane szambo. Czy jest sens robić oddzielne odejście do jakiejś ministudzienki?
    Jagiellonia.

  5. #45
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    Mam także pytanko. Czy konieczne jest równoważenie instalacji CO wykonanej w systemie rozdzielaczowym, mając na uwadze to, że najdalszy punkt odbioru temperatury jest oddalony od rozdzielacza ok. 12 m ?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał vittorio
    Czy instalacja kanalizacyjna w piwnicy, w której umieszczona będzie kotłownia to dobry pomysł, jeśli tak to w jaki sposób odprowadzić wodę skoro posadzka jest na poziomie ok -3m? I byłobo to jedyne miejsce odpływu na takiej głębokości, pozostałe znajdowałyby się na normalnym poziomie.
    Mam zaplanowane szambo. Czy jest sens robić oddzielne odejście do jakiejś ministudzienki?
    Kanalizacja w kotłowni się przydaje, a już na pewno jest konieczna jak jest kondensat,
    Więc może najpierw sprecyzuj jaki bedzie kocioł?
    hydraulik.net.pl

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    Mam także pytanko. Czy konieczne jest równoważenie instalacji CO wykonanej w systemie rozdzielaczowym, mając na uwadze to, że najdalszy punkt odbioru temperatury jest oddalony od rozdzielacza ok. 12 m ?

    Konieczne nie jest ..... wskazane jest jeżeli jest podłogówka lub dwa obiegi grzewcze lub jeżeli jest bardzo duży układ.... wtedy pompa kotłowa może nie dać rady wszędzie dopchać wody.
    hydraulik.net.pl

  8. #48

    Domyślnie

    skrol tyś z zawodu hydraulik czy może z zamiłowania ?

    z tym buforem toś się wygłupił 100L ja mam bojler większy 150L

    Producent zbiornika akumulacyjnego udzielił mi wskazówek dotyczących doboru
    tego ustrojstwa . Według niego zbiornik dobieramy do mocy kotła , należy przyjąć
    40L na 1kw kotła. Wiec ja mam 25kw to chyba wychodzi 1000L

  9. #49
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    mam jeden układ zasilania CO - na jednym rozdzielaczu bez podłogówki, powierzchnia domu 100m2, w kształcie prostokąta, możesz podglądnąć rzut poziomy mojego domu - kolekcja Murator D53 "spokojny" - wiązka rurek idzie wzdłuż budynku srodkiem z rozgałęzieniami na prawo i lewo jak choinka. I najdalszy punkt - grzejnik jest niecałe 12m od rozdzielacza.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    mam jeden układ zasilania CO - na jednym rozdzielaczu bez podłogówki, powierzchnia domu 100m2, w kształcie prostokąta, możesz podglądnąć rzut poziomy mojego domu - kolekcja Murator D53 "spokojny" - wiązka rurek idzie wzdłuż budynku srodkiem z rozgałęzieniami na prawo i lewo jak choinka. I najdalszy punkt - grzejnik jest niecałe 12m od rozdzielacza.
    powiem tak:..... sprzęgło jest przydatne..... ale w Twoim wypadku nie jest konieczne, oczywiście zwiększa żywotność pompy kotłowej i równoważy układ hydrauliczny.....
    Ja radzę montować zawsze, ale to jest wydatek około 600 + pompa + łączki.... czyli 1000-1400 zł
    Jest to inwestycja którą według mnie warto zrobić, ale każdy decyduje sam.
    hydraulik.net.pl

  11. #51
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    skrol, czy znasz się również na kotłach gazowych wiszących?
    Chodzi o część do Buderusa, chciałam zamówić, a nie wiem jak się nazywa
    prawdopodobnie jest to: mikrołącznik do detekcji ciepłej wody
    /mogę wkleić zdjęcie, abyś wiedział o co mi chodzi /

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    skrol, czy znasz się również na kotłach gazowych wiszących?
    Chodzi o część do Buderusa, chciałam zamówić, a nie wiem jak się nazywa
    prawdopodobnie jest to: mikrołącznik do detekcji ciepłej wody
    /mogę wkleić zdjęcie, abyś wiedział o co mi chodzi /
    Zdjęcie możesz wysłać na priv.... ale obawiam się że w Buderusie nic nie zamówisz
    .... oni sprzedają tylko dla serwisantów.
    hydraulik.net.pl

  13. #53
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał elutek
    skrol, czy znasz się również na kotłach gazowych wiszących?
    Chodzi o część do Buderusa, chciałam zamówić, a nie wiem jak się nazywa
    prawdopodobnie jest to: mikrołącznik do detekcji ciepłej wody
    /mogę wkleić zdjęcie, abyś wiedział o co mi chodzi /
    Zdjęcie możesz wysłać na priv.... ale obawiam się że w Buderusie nic nie zamówisz
    .... oni sprzedają tylko dla serwisantów.
    bardzo dziękuję, zdjęcie wysłałam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał vittorio
    Czy instalacja kanalizacyjna w piwnicy, w której umieszczona będzie kotłownia to dobry pomysł, jeśli tak to w jaki sposób odprowadzić wodę skoro posadzka jest na poziomie ok -3m? I byłobo to jedyne miejsce odpływu na takiej głębokości, pozostałe znajdowałyby się na normalnym poziomie.
    Mam zaplanowane szambo. Czy jest sens robić oddzielne odejście do jakiejś ministudzienki?
    Kanalizacja w kotłowni się przydaje, a już na pewno jest konieczna jak jest kondensat,
    Więc może najpierw sprecyzuj jaki bedzie kocioł?
    Inaczej. Czy dużym błędem będzie jeśli podłączę tylko ten jeden odpływ do drenażu. W zasadzie ilość wody odpływowej z samego założenia będzie malutka. Pytanie tylko czy jeśli to zmiesza się z deszczówką (którą planuje połączyć z drenażem) to czy będzie sie ta woda nadawała do podlewania?
    Jagiellonia.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał vittorio
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał vittorio
    Czy instalacja kanalizacyjna w piwnicy, w której umieszczona będzie kotłownia to dobry pomysł, jeśli tak to w jaki sposób odprowadzić wodę skoro posadzka jest na poziomie ok -3m? I byłobo to jedyne miejsce odpływu na takiej głębokości, pozostałe znajdowałyby się na normalnym poziomie.
    Mam zaplanowane szambo. Czy jest sens robić oddzielne odejście do jakiejś ministudzienki?
    Kanalizacja w kotłowni się przydaje, a już na pewno jest konieczna jak jest kondensat,
    Więc może najpierw sprecyzuj jaki bedzie kocioł?
    Inaczej. Czy dużym błędem będzie jeśli podłączę tylko ten jeden odpływ do drenażu. W zasadzie ilość wody odpływowej z samego założenia będzie malutka. Pytanie tylko czy jeśli to zmiesza się z deszczówką (którą planuje połączyć z drenażem) to czy będzie sie ta woda nadawała do podlewania?

    Ale jaki będzie kocioł? Jeżeli kondensacyjny to powinieneś to odprowadzić do kanalizacji. Jeżeli jest z tym problem, jak mówisz że masz to poniżej poziomu to użyj pompki do kondensatu.
    Ale jeszcze ze jest pytanie na jaki gaz to będzie pracować, jeżeli na propan, to kotłownia nie może być poniżej poziomu gruntu
    hydraulik.net.pl

  16. #56

    Domyślnie Hydraulik się uzewnetrznia

    Buduję mały domek /75m2/Będzie standardowo ocieplony- podłoga 10cm, ściany 15 cm, dach 20 cm.Zamierzamy ogrzewać gazem z sieci, piec kondensacyjny z zamknięta komorą. Chcemy mieć tradycyjne grzejniki. Wiele czytałam o przewymiarowanych piecach. Teraz pytanie - jaka moc pieca należy wybrać? Do ogrzewania takiego maleństwa potrzebuję pieca o bardzo małej mocy. Jednoczesnie do ogrzewania CWU podobno nie mniej niż 20. Pewiem hydraulik wyjasnił mi, że moc minimalna i maksymalna są ze soba sprzężone. Jak wypośrodkować?

  17. #57

    Domyślnie Re: Hydraulik się uzewnetrznia

    Cytat Napisał skama
    Buduję mały domek /75m2/Będzie standardowo ocieplony- podłoga 10cm, ściany 15 cm, dach 20 cm.Zamierzamy ogrzewać gazem z sieci, piec kondensacyjny z zamknięta komorą. Chcemy mieć tradycyjne grzejniki. Wiele czytałam o przewymiarowanych piecach. Teraz pytanie - jaka moc pieca należy wybrać? Do ogrzewania takiego maleństwa potrzebuję pieca o bardzo małej mocy. Jednoczesnie do ogrzewania CWU podobno nie mniej niż 20. Pewiem hydraulik wyjasnił mi, że moc minimalna i maksymalna są ze soba sprzężone. Jak wypośrodkować?
    Witam, Na ogrzanie domu potrzebujesz jakieś 6 kW. A na potrzeby CWU.. mhhh? to zależy jaki chcesz mieć zasobnik i czy w ogóle, Vaillant ma taki kociołek dwufunkcyjny do którego można podłaczyć 20 litrowy zasobnik. I tu rzeczywiście moc mamy 29 kW..... ponieważ jeżeli chcesz mieć ciepłą wodę non stop to trzeba to nagrzać.
    Obawiam się że jedynym kryterium jakim powinieneś się kierować to wydatek ciepłej na minutę.
    Moc maksymalną na CO i tak się obniża.
    hydraulik.net.pl

  18. #58

    Domyślnie Hydraulik się uzewnetrznia

    Moje potrzeby jeżeli chodzi o ciepłą wodę są bardzo skromne. W domu będą mieszkać 2 dorosłe osoby, wracające wieczorem z pracy.Czy możesz polecić jakiś konkretny model? A przynajmniej kocioł o jakiej konkretnej mocy mam szukać?

  19. #59

    Domyślnie Re: Hydraulik się uzewnetrznia

    Cytat Napisał skama
    Moje potrzeby jeżeli chodzi o ciepłą wodę są bardzo skromne. W domu będą mieszkać 2 dorosłe osoby, wracające wieczorem z pracy.Czy możesz polecić jakiś konkretny model? A przynajmniej kocioł o jakiej konkretnej mocy mam szukać?
    Ten jest dobry ale drogawy:
    http://www.vaillant.pl/Klienci_indyw..._VCW_plus.html
    Ten troszkę tańszy
    http://www.saunierduval.pl/catalogsi...NS+F+24+E&st4=

    Oba są dwufunkcyjne.... więc muszą wisieć w bezpośrednim sąsiedztwie łazienki i kuchni.
    hydraulik.net.pl

  20. #60

    Domyślnie Hydraulik się uzewnetrznia

    Bardzo dziekuję za odpowiedzi. Łazienkę i kuchnię mam bliziutko kotła, więc nie będzie problemów.

Strona 3 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony