dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 55
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.090 z 1090
  1. #1081

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum, a w szczególności szanownego autora wątku, który mam nadzieje mi pomoże i sprawi, że żona przestanie podważać autorytet prawdziwego mężczyzny i nie będzie już więcej mówiła: "nawet kranu nie umiesz naprawić"
    Mamy w kuchni baterie teka, była już jak kupiliśmy mieszkanie na rynku wtórnym. I teraz z baterii cieknie. Wygląda na to że trzeba wymienić regulator. Niby nic trudnego ale jest on dokręcony plastikową nakrętką. Posłużę się filmikiem. Wszystko idzie ok do momentu który zaczyna się w 57 sekundzie poniższego filmiku tj odkręcenia nakrętki która u mnie jest plastikowa . Nakrętka zamiast się odkręcić wygina się i nijak nie idzie tego odkręcić. Próbowałem kluczem francuskim, wlewałem tam WD40 i nic. Czy doświadczony hydraulik ma na tą nakrętke jakiś sposób albo może narzędzie które będzie kosztować tyle co jednorazowa wizyta hydraulika.?
    Serdecznie proszę o pomoc.
    Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie sugestie
    http://klubekspertow.pl/naprawa-bate...wej-p-154.html

  2. #1082

    Domyślnie

    Witam!
    Proszę o podpowiedź - jaki zawór zwrotny zamontować na tłoczeniu pompy głębinowej umiejscowionej na głębokości 30m, chodzi mi o firmę. Już drugi raz będę musiał wyciągać pompę by wymienić zawór zwrotny. Niestety zamontowałem różne dziadostwo słuchając sklepikarzy.

  3. #1083

    Domyślnie

    Moj hydraulik mowi, ze wystarczy odpowietrzyc jeden pion (mam dwa), czy ma racje?
    Czy do odpowietrzenia pionu mozna uzyc wolny przewod w wentylacji (przy zastosowaniu rury)

  4. #1084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pulse Zobacz post
    Moj hydraulik mowi, ze wystarczy odpowietrzyc jeden pion (mam dwa), czy ma racje?
    Czy do odpowietrzenia pionu mozna uzyc wolny przewod w wentylacji (przy zastosowaniu rury)
    masz odpowiedź w utworzonym temacie
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #1085

    Domyślnie

    Witam
    Muszę "położyć" około 25 rury kanalizacyjnej z domu do studzienki,
    Po drodze będzie "zakręt" 90* Czy mogę go wykonać z kolan 2x 45*?
    Jaką średnicę rur wybrać fi160, czy fi 110 starczy?

  6. #1086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    2x45, fi 160

  7. #1087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budynbudyn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pietrzykowice
    Kod pocztowy
    34-326
    Posty
    33

    Domyślnie

    witam jestem hydraulikiem z matura jak to mowia w zawodzie nie pracowalem ale co tylko moge robie wlasnym sumptem jutro dojdzie mi kociol ogniowo eko plus 16KW instalacje CO zrobilem rozdzielaczowo dwa rozdzielacze jeden na parterze 7 grzejnikow drugi na pietrze 6 grzejnikow. grzejniki plytowe purmo CWU rozdzielacz w piwnicy do kazdego punktu idzie oddzielna nitka. cala instalacja CO i CWU na pex al pe WAVIN 16mm doprowadzenie do rozdzielaczy CO i CWU pex al pe wavin 25mm instalacje CO chce podzielic na dwa uklady jeden maly przy piecu otwarty podlaczony do Bojlera dwuplaszczowego 140 l drugi uklad zamkniety polaczony z pierwszym przez wymiennik plytowy zasila 13 grzejnikow. potrzebuje pomocy w dobrze osprzetu pompy mysle zamontowac tak jedna pompe w ukladzie otwartym przy kotle ktora bedzie mieszala wode w malym ukladzie i w bojlerze, druga pompa w ukladzie zamknietym z grzejnikami, wydaje mi sie ze w moim przypadku gdzie nie ma co mowic o jakiejkolwiek grawitacji bajpas i zawor rozncowy moge pominac zawory 3-4 drozne moge pominac, zabezpieczenie powrotu raczej nie bedzie potrzebne ze wzgledu na mala pojemnosc otwartego ukladu i brak mozliowsci wychlodzenia zbytniego wody powrotnej do kotla(zbiornik wzbiorczy otwarty chce miec w piwnicy ok 1m nad kotlem ) uklad otwarty najprawdopodobniej stalowe rury jaka srednica? jaki oznaczenia pomp jaka pojmnosc zbiornikow wzbiorczych otwartego i zamknietego. Zastanawiam sie tez jak polaczyc rury zasilajace CO jako ze mam dwa powroty i dwa zasilania pex-al-pe 25mm beda one podlaczone do wmienika plytowego hm to chyba tyle z gory dzieki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez budynbudyn ; 01-10-2013 o 23:17

  8. #1088
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutttek

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-317
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam. Mam prośbę o informację jakie ma zadanie zawór mieszjący na zasilaniu CO. Czy chodzi o utrzymanie temperatury cieczy na powrocie do pieca w celu wydłużenia jego żywotności czy utrzymanie stałej temperatury na zasilaniu grzejników. W jakim kierunku następuje miesznie. Kolejne pytanie to w jakim celu zamontowane są szeregowo zawory różnicowe za pompom. Czy nie powinno tam być zaworów zwrotnych? W załączeniu schemat instalacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skanowanie0003.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	218980
    Ostatnio edytowane przez gutttek ; 17-10-2013 o 09:52

  9. #1089

    Domyślnie

    Sądząc po pompach to zawór 3D ustawia temperaturę dla CO.

    Zawory różnicowe to zgaduję że po to aby pompy pompowały z kotła a nie zza drugiej pompy. Na przykład aby nie pompować ciepła ze zasobnika do CO.

  10. #1090
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutttek

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-317
    Posty
    37

    Domyślnie

    Chyba masz rację . Zawór 3D jest sterowany siłownikiem, a czyjnik temperatury zanurzeniowy jest zamontowany za pompom w układzie CO i to on pewnie daje sygnał do sterownika o włączeniu miesznia. Natomiast co do zaworów różnicowych faktycznie pracująca pompa Pcw mogła by wysysać wodę z układu Pco ale czy to nie powinny być zaory zwrotne? Podobno stawiają większy opór ale są szczelniejsze.

Strona 55 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony