dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Konsekwencje kolejowego strajku

    Maszyniści kolejowi strzelą państwowej kolei plecy ???

    Tuż przed świętami może stanąć kolej. Maszyniści grożą strajkiem i żądają 50-procentowych podwyżek. Jeśli do piątku zarządy spółek kolejowych nie rozpoczną negocjacji w sprawie płac podróż na święta pociągiem może być bardzo długa.

    Jak zwykle przy nowym rozkładzie jazdy i w okresie przedświątecznym związkowcy PKP chcą swoje kierownictwa i kolejny rząd postawić pod ścianą a rachunek niepewności czekania na pociąg wystawić potencjalnym pasażerom.

    Mimo niezbyt wysokich płac na państwowej kolei maszyniści to i tak płacowa elita, mają poczucie swej siły i niezastępowalności. Kolejowe spółki PKP po paru latach dzięki większym dotacjom państwa i samorządu poprawiły nieco swoje finansowe wyniki ale w dalszym ciągu strata na bieżącej działalności w Przewozach Regionalnych jest duża a w Cargo wynik finansowy (niewielki plus) osiągnięto przy braku inwestycji w tabor i spółkę. Zapowiadany wzrost cen energii elektrycznej czy proponowana przez Cargo 40 % podwyżka za lokomotywy przywróci wysoką nieefektywność w przewozach pasażerskich.

    Pasażer wraca na kolej mimo obecnego fatalnego stanu dworców, taboru czy stanu szyn. Jednak słysząc o znaczącym wzroście publicznego wsparcia dla państwowych kolejarzy coraz częściej mówi przestańcie nam służyć weźcie się wreszcie do roboty. Społeczna cierpliwość i przyzwolenie na nieefektywną kolej się kończy dlatego strajk maszynistów po prostu nie tylko nie uzyska społecznego poparcia ale wręcz wściekłość rozżalonych klientów. Czyżby liderzy związkowi nie czuli powagi sytuacji i pchali swoich członków do samobójczych działań?????

    Piszę te gorzkie pod adresem kolejarskich liderów słowa mając pełne rozeznanie w stanie kolejowych spraw, wieloletnich zaniechaniach właściciela i niedostatecznym publicznym wsparciu dla procesów kolejowej przebudowy. Swego czasu byłem negocjatorem (skutecznym ) przy kolejarskich strajkach głodowych i groźbach strajków generalnych. Wyższe płace na kolei mogą wyniknąć tylko z jednego : z większej jej ekonomicznej efektywności i wydajności ,większej konkurencyjności. Ich źródłem nie mogą być większe publiczne dotacje ani rezygnacja z inwestycji.

    Chyba ,ze kolejowi liderzy chcą restrukturyzować PKP poprzez jej upadłość zapominając ,ze taka ścieżka restrukturyzacji jest najboleszniejsza nie dla klientów kolei a jej pracowników.

    Panowie życie to nie piosenka ludzie nie chcą „ wsiąść do pociągu byle jakiego ,nie dbać o bagaż nie dbać o bilet….”.Nie zapomnijcie dla kogo jest kolej w gospodarce rynkowej jest dla klienta bez niego nie ma kolei…..A bez PKP nie będzie związkowców i ich liderów…Strajk generalny załamie się szybko a kolejarze zostaną rozjechani przez opinię publiczną szczególnie w okresie przedświątecznym. Jako przyjaciel i orędownik kolei apeluje : Przemyślcie raz jeszcze ten protest i nierealistyczne oczekiwania. Na podwyżki trzeba zarobić a utrata dochodów (najwyższych w roku) w okresie przedświątecznym cofnie PKP do 2004 roku. Jesteście pewni ,ze o to WAM chodzi ????


    Janusz Piechociński wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury ,polityk PSL
    lubie swoja okolice

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Każdy strajk to w.g mnie porażka managmentu - do wymiany !!!
    Później prywatyzacja - ja sobie nie zyczę, żeby moje podatki szły na finasowanie nierentownych przedsięwzięć !!!
    Moje podatki biorą się z mojej ciężkiej pracy a min Pan jest odpowiedzialny za ich wydawanie - coraz więcej polaków jest tego świadomych a propos swoich fiskalii a to jest sygnał dla polityków, że odpowiedni sposób wykorzystania tzw pieniędzy państwowych będzie ich kluczem do następnej kadencjii.

    Te wybory pokazały, że dla polaków priorytetem są sprawy gospodarcze, jakość życia a nie uganianie się za wrogami z przed 20 lat.

    To dzięki 20-30 latkom przegrał PiS

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piechocinski
    ...Tuż przed świętami może stanąć kolej....
    A jak nie stanie?

    Cytat Napisał piechocinski
    Panowie życie to nie piosenka ludzie nie chcą „ wsiąść do pociągu byle jakiego ,nie dbać o bagaż nie dbać o bilet….”.Nie zapomnijcie dla kogo jest kolej w gospodarce rynkowej jest dla klienta bez niego nie ma kolei…..A bez PKP nie będzie związkowców i ich liderów…Strajk generalny załamie się szybko a kolejarze zostaną rozjechani przez opinię publiczną szczególnie w okresie przedświątecznym. Jako przyjaciel i orędownik kolei apeluje : Przemyślcie raz jeszcze ten protest i nierealistyczne oczekiwania. Na podwyżki trzeba zarobić a utrata dochodów (najwyższych w roku) w okresie przedświątecznym cofnie PKP do 2004 roku. Jesteście pewni ,ze o to WAM chodzi ????
    Skąd u szanownego P. takie informacje?
    Cytat Napisał piechocinski
    Strajk generalny załamie się szybko a kolejarze zostaną rozjechani przez opinię publiczną szczególnie w okresie przedświątecznym.
    Zakładając tak jak szanowny P.jeżeli do strajku dojdzie to dlaczego go szybko złamią i kto to złamie??? Opinia publiczna?

  4. #4

    Domyślnie

    PKP wkrótce może mieć konkurencje,prywatna kolej w Polsce szybko będzie sie rozwijać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jose33
    PKP wkrótce może mieć konkurencje,prywatna kolej w Polsce szybko będzie sie rozwijać
    Oby jak najszybciej to nastąpiło. Wczoraj o mało co szlag mnie nie trafił. Pociąg miał opóźnienie 120 minut. Prawie zamarzłam. Zero informacji. Olew totalny ze strony PKP. W domu byłam póżnym wieczorem. A oni jeszcze chcą od stycznia podnieść ceny biletów.Pytam za co?
    JOAZ

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Niedawno jechałam pociągiem. 200 km. 6 godzin.
    Niech ci prywatni już przyjdą!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Niedawno jechałam pociągiem. 200 km. 6 godzin.
    Niech ci prywatni już przyjdą!

    spojrz na to depsia z innej strony -
    placisz za dwie godziny, jedziesz szesc .
    jaka to oszczednosc
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Zosia...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    P wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury i polityku PSL!!!.Jakieś nowości co strajku?.Bo na razie kolejarze milczą

  10. #10

    Domyślnie

    po prostu Pan Prezydent Maszynistów wycofał się bo i klimatu nie ma i nie wszyscy kolejarze rwali się do strajku
    lubie swoja okolice

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony