Witam, planuje zakup pompy ciepła. Proszę o poradę osób, które miały podobne wątpliwości. Przeczytałem podobne tematy, ale nie udało mi się podjąć decyzji.


Dom 156m2 - parterowy ogrzewanie podłogowe na całości (w tym garaż) + 1 grzejnik drabinkowy, + 70m2 do ewentualnego zagospodarowania (poddasze) za x lat.
Ocieplenie fundament 10cm - styrodur xps, podłoga 12cm EPS 100, ściany 20cm biały, dach 20cm piana.


Rozważam zakup:

Viessmann 200-S AWB-M-E- 201-D08 - dobre parametry, nie widzę dużo złych opinii na jego temat.

Panasonic T-cap - najpopularniejszy na forum, najlepsza cena, parametry ciut gorsze od 2 pozostałych.

Mitshubishi ZUBADAN - najlepsze parametry ale nowość, mało opinii na jego temat. Najdroższy


Wykonawca Viessmanna jako jedyny zaproponował mi do zestawu BUFOR 80L, Zaskoczony zadzwoniłem do działu technicznego Viessmanna i poinformował mnie, że może on być konieczny ewentualnie na powrocie ~45l. Generalnie często ludzie na forum piszą, że Viessmann jest za drogi w stosunku do tego co oferuje.


Fajnie gdyby wypowiedziała się osoba, która zastanawiała się nad pompą kilku różnych producentów.

.