dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 726 z 1569
Pokaż wyniki od 14.501 do 14.520 z 31362
  1. #14501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał tcsmile
    Bylem w 2 uznanych w miescie firmach, i powiedziano mi ze:
    1a) nie ma mozliwosci zrobienia tych okien uchylnych,
    prawda - nie wdając sie bardziej w szczegóły [ciach]
    Coś się pogubiłeś Jareko Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.

  2. #14502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ..Coś się pogubiłeś Jareko Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.
    sorki, zmęczony już jestem, niewyspany a to dopiero początek sezonu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #14503

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ..Coś się pogubiłeś Jareko Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.
    sorki, zmęczony już jestem, niewyspany a to dopiero początek sezonu
    wiec zrezygnuj z jednego etatu bedziesz bardziej wypoczety i wyspany

  4. #14504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie Re: Okno narozne

    Cytat Napisał Dudi1978
    Witam

    Chcialem zapytac ekspertow na tym forum odnosnie okna naroznego ktore mam w kuchni. Czy jest to dobre i typowe rozwiazanie. Rozmawialem z autorem projektu i zapewnial mnie ze jest to typowe rozwiazanie i ze z takimi oknami nie ma problemu, natomiast architekt adaptujacy moj projekt ma odmienne zdanie, a mianowicie powiedzial mi ze moga byc problemy w momencie kiedy dom bedzie osiadal i ze proponuje rozwiazac ten problem slupkiem betonowym, oraz przy tego typu rowiazaniach musi byc perfekcyjnie wykonany strop oraz ze tego typu okna sa dosc drogie w porownaniu do ,,normalnych". Prosze Was o pomoc i wyjasnienie jak dla laika w dziedzinie okien. Mam zamiar zakupic okna drewniane. Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam. Ponizej rysunek okna.

    [/img]
    A ja dodam:
    w oknach drewnianych nagminne jest łączenie wykuszy bez słupka. Rama drewniana jest z reguły sztywniejsza niż przeciętnego tworzywa i z tego założenia wychodzą wykonawcy -po skręceniu dwóch ram całość jest w miarę stabilna. Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.
    A są w drewnie i powinny być zastosowane bardzo stabilne, masywne słupki wykuszowe. Taki na kąt 90st nie powinien być problemem dla żadnego wykonawcy.

  5. #14505
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nie bylo mnie dwa dni - a tu milion postow.
    czy mozecie troche wolniej zapin.....ac.
    daleki jestem od krytyki.
    Teoria mija sie praktyka, praktyka z teoria, Instrukcja ITB podaje zasady ogolne.
    Kazdy z Was montazystow na tym forum zagina instrukcje - kazda - w kozi rog.
    Mam chyba z 10 ekspertyz - kazda mnie zaskakuje.
    Albo pozytywnie - jak okna z Ziębic.
    Albo negatywnie - jak ona z .............
    Zbieram materialy do nietypowego montazu.
    Jareko obiecal pomoc.
    Moze by i pozostali.
    Jakby skrocic ten nasz watek to bysmy mieli najlepszy w Europie poradnik montazysty.
    Moze to srobie -skroce co nieco - dorzucimy rysunki - wydamy - bedziemy spac na workach pieniedzy. )))

  6. #14506
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.
    Jest to dramat - a wystarczyloby dac slupki narozne na obce piora - niezwykle proste rozwiazanie.

  7. #14507

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał ooliwka
    Ja do Jareko ... moje ma 3,60x60
    i kaza mi to dzielić na dwie tafle
    3600 wysokie?
    oczywiście dzielić
    maksymalna wysokość okien - 2500
    2500 = maksymalna wysokość okna normalnej "odpowiedzialności" producenta.

  8. #14508

    Domyślnie Re: Okno narozne

    Cytat Napisał finlandia
    w oknach drewnianych nagminne jest łączenie wykuszy bez słupka. Rama drewniana jest z reguły sztywniejsza niż przeciętnego tworzywa i z tego założenia wychodzą wykonawcy -po skręceniu dwóch ram całość jest w miarę stabilna. Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.
    A są w drewnie i powinny być zastosowane bardzo stabilne, masywne słupki wykuszowe. Taki na kąt 90st nie powinien być problemem dla żadnego wykonawcy.
    Poza problemami opisanymi przez Finlandie jest wg mnie jeszcze parę.

    Między innymi:

    - Brak możliwości otwarcia skrzydła pod kątem 90 stopni
    - Brak dylatacji
    - paskudna estetyka

  9. #14509

    Domyślnie

    Prośba o opinie.
    Proszę o pomoc i wyrażnie opinii na temat profili jak i producentów. Mam trzy wyceny okien do budowanego domu i niezłą kołomyjkę co wybrać - pomóżcie

    1.Firma Dako - profil veka 5kom., okucie winkHaus autopilot,klamka secustic, jedna komora szyby- 15000PLN

    2. Firma Eurokolor - profil Rehau Brylant 70mm, okucie Roto, klamka secustic, jedna komora szyby lub dwie komory szyby w cenie (trzyszybowe) , 5 kom. - 14700

    3. Firma Eurokolor - profil Rehau Brylant 80, okucie Roto, klamka secustic, jedna komora szyby lub dwie komory szyby w cenie (trzyszybowe), 6 kom. - 15000
    Co wogóle sądzice na temat okien z 3 szybami - czy warto wpychać się w tak ciężkie okna ?

    Jeszcze jedno - pewnie jako doświadczeni goście mieliście do czynienia z producentami i firmami parającymi się prod. rolet zew. Mam przygotowane nadproża pod rolety zew. podtynkowe (integra) - co sądzicie o produktach firm Vertex czy Portos.?
    Dzięki za pomoc

  10. #14510

    Domyślnie

    W jednym z punktów dealerskich, na moje pytanie: jak proponują poprawnie zamontować okno balkonowe, jeżeli na podłodze brak styropianu i wylewki (podłoga w tej chwili o 22 cm niżej niż poziom docelowy) zaproponowano, abyśmy podmurowali otwór np. bloczkami betonu komórkowego do poziomu listwy podparapetowej tzn. kilka cm niżej niż podłoga na gotowo. Twierdzą, że okno zamontują na listwie parapetowej postawionej na tych bloczkach komórkowych.
    Okno balkonowe (tarasowe) 180x230 dwuskrzydłowe, z ruchomym słupkiem. Ściany 2W.
    Co o tym sądzicie? Czy zaproponowany montaż będzie prawidłowy?
    Czy może upierać się przy dodatkowym profilu od dołu okna?

  11. #14511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to i tak super ze nie zaproponowali ci pozostawienie okien na cegłach
    To juz twoja decyzja - tylko od razu pomyśl jak zabezpieczyć termicznie to miejsce przy podmurowaniu
    gdzieś w wymianie doświadczeń szlajają się zdjęcia termowizyjne z obu rozwiązań
    kwestia ostatniego tygodnia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #14512

    Domyślnie

    Dzięki, Jareko, za odpowiedź.
    Od zewnątrz muru (poroton) mamy 10 cm styroduru, który leci od fundamentów przez cokół, oddylatowuje (ale słowo!) dom od tarasu, który już mamy wylany na fundamentach.
    Czy ten styrodur wystarczy?
    Podmurowanie to pomysł z salonu J. Dodatkowy profil 400 zeta, ale może warto.
    A tych zdjęć termo.. poszukam, dzięki.

  13. #14513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Witam i pozdrawiam wszystkich na forum.
    Ostatnio staram się przeczytać ten post (niestety jest ogromny),interesuje mnie informacja na temat dobrych okien jakie są sprzedawane w mojej okolicy.
    O ofertę dowiadywałem się w firmach które zajmują się montażami już kilka lat .
    Otrzymałem następujące propozycje.

    Wielkość okien jest taka sama ,z podobnymi podziałami ,różnią się tylko współczynnikami U dla szyb i profili,okuciami i najważniejsze profilami.
    Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania w poprzednich odpowiedziach ,i będę bardzo wdzięczny jeżeli otrzymam od kogoś jakieś bliższe informacje na temat okien.
    Ceny są dosyć zbliżone ,różnice w wysokości ok 100-150 zł za okno z montażem.

    Podaję propozycje jakie otrzymałem
    - okna MS tytanowe z wkładką termiczną 5 komorowe ,okucia Maco Multi-Matic z powłoką ,szyba pakiet trzyszybowy Supertermo 0,5W/m ,klamka Secustic
    Cena ok 1000 zł za szt.
    - Okna Vetrex profil Veka Roundline,szyba pakiet 3 szybowy 0,7 W/m,okucia Roto NT ,klamka Sekustic
    Cena ok 1000 zł
    - okna Majewski Nysa ,profil Thyssen ,szyba pakiet 3 szybowy 0,6 W/m,okucia Maco Multi-Trend
    Cena ok 900 zł
    -okna Aluplast IDEAL 4000 niestety nie posiadam informacji ( na razie) o okuciach ,kupowałem wcześniej te okna ale są zamontowane w domu gdzie bywam 2 razy do roku i niestety nie potrafię powiedzieć nic o użytkowaniu (klamki standard tani plastik), szyba pakiet 3 szybowy 0,7 W/m .
    Cena ok 1000 zł

    Wszystkie okna białe ,z montażem bez obróbki.
    Proszę jeżeli można o opinie które z tych okien ma najlepsze parametry ( choć czytałem w postach ,że większość okien jest podobna a ważny jest również montaż).
    Z zasięgniętych informacji o działaniu firm montujących są to podobne firmy o podobnym doświadczeniu.

    Dziękuję za wszelkie informacje.

  14. #14514
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: szukam dobrych okien

    Cytat Napisał gryf66
    Proszę jeżeli można o opinie które z tych okien ma najlepsze parametry
    O jakie parametry pytasz? Jeżeli o termiczne to już sobie sam odpowiedziałeś przytaczając współczynniki.
    Poza tym co to za porównanie cen jednego okna? Masz wszystkie okna jednego typu w całym domu?

  15. #14515
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Jeśli chodzi o ścisłość interesuje mnie nie tylko przewodność szyby,chodzi też o okucia i profile ,wg parametrów ciepła najlepszy jest MS ale niestety nie wiem jak jest z okuciami i profilami(sztywność wytrzymałość ,co prawda okna nie są duże szerokość 180 cm na 120 cm wysokości dzielone na dwa aby pasowały podziały do okien na parterze ).
    Muszę przebudować całe poddasze i wystawić lukarny ,oraz powiększyć troszeczkę powierzchnię zabudowy.
    Jak pisałem parter mam z Aluplasta 4000 ( na wygląd wydaje mi się że np.MS jest lepszy-ale ja się na tym nie znam) ,pakiet 2 szyby i roleta zewnętrzna, ale piętro chcę mieć z szybą potrójną i chodzi o to które z wymienionych okien jest najlepsze pod pakiet 3 szyby(wytrzymałość i inne parametry mechaniczne).
    Ceny są bardzo podobne , a jak koledzy pisali okna wybiera się na 20 lat.

    Pozdrawiam

  16. #14516

    Domyślnie

    Poza tym, że według mnie listwa przyszybowa pod pakiet 0,5 (o grubości 44mm) w MS wygląda brzydko i wolałbym zastosować pakiet 0,6 (o grubości 40mm),

    to dla mnie istnieje jeszcze inny problem.
    Sam współczynnik przenikania ciepła szyby nie mówi za dużo o współczynniku przenikania ciepła dla całego okna.

    Bo z tego co tutaj opisujesz to wygląda na to że MS robi najtańsze okna

    Pozdrawiam

  17. #14517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    najcieplejsze okna to są z drewna z wkładem termicznym - grubość kantówki 101mm. Sztywne są i nie ma problem ze statyką.
    Plastiki są dla biednych

  18. #14518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    najcieplejsze okna to są z drewna z wkładem termicznym - grubość kantówki 101mm. Sztywne są i nie ma problem ze statyką.
    Plastiki są dla biednych
    oj Charlie Charlie wiec drewniaki sa dla nuworyszów?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #14519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    po poscie Charliego juz wiesz - musza to byc okna z tworzywa .
    Ale na druga czesc pytania nie wiem jak odpowiedziec
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #14520
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Nie jestem pewien czy najtańsze ,po przeczytaniu CZĘŚCI tego postu byłem w firmie sprzedającej MS ,pakiet do mojego okna jest 3-14-3-14-3 co prawda po postach dowiadywałem się czy nie mogę otrzymać pakietów z szybą 4mm ,sprzedawca zapewniał mnie że przy moich wymiarach okien i szyb trójka jest wystarczająca ,ale mówiąc prawdę wolę jak się uda dostać 4 mm(może jestem przewrażliwiony ,ale jak pamiętam grubsza szyba nie jest jakimś błędem ,poza ciężarem).
    Niestety wszystkie pakiety są z argonem,ale pocieszam się ,że mój dom jest zwykły a nie pasywny ,chociaż mam zamiar go dobrze ocieplić i wstawić rekuperację.
    Prawdę mówiąc wolę inwestować w kilka różnych sposobów oszczędzania energii ,a nie tylko w szyby bo jak większość kolegów pisze że nawet okno z perfekcyjnymi szybami można zepsuć przez złe lub źle wyregulowane okucia lub błędy przy montażu całego okna .
    Ceny nie podałem dokładnie co do złotówki ,jak pisałem ceny są zbliżone ważniejsza jest ocena całego okna,a ja niestety nie mam takiej możliwości .
    Mam nadzieję ,że koledzy potrafią mnie nakierować które okno ich zdaniem jest troszeczkę lepsze od pozostałych (pod jednym lub drugim względem).
    Na MSa mogę dostać troszeczkę większy upust ponieważ mogę w tej samej firmie kupić też okna dachowe które też mam w projekcie a także cena jaką podaję jest tylko do 10 marca - promocja na pakiet szyby 0,5 dopłata 1 zł.
    W innych firmach dopłata jest dużo wyższa.

    Pozdrawiam
    Przepraszam ale niestety mam problemy z wstawianiem odpowiedzi na forum ,stale obserwuję ten wątek ,ale nie mogę odpowiedzieć.

Strona 726 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony