dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Pytanie dot. ogrzewania.

    Witam

    Im więcej czytam, tym mniej wiem.

    Rozważam rózne warianty ogrzewania i ostatnio wymysliłam taki zestaw;
    (dom - 140 m2 użytkowej + sporo pod skosami, 520m3, 3 osoby, 50 m2 podłogówki, reszta grzejniki)

    - kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l (raczej kondensat)
    - kominek z płaszczem wodnym.

    Co myslicie o takim zestawie??

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Pytanie dot. ogrzewania.

    Cytat Napisał dorcha
    ... Co myslicie o takim zestawie??
    nic

  3. #3

    Domyślnie

    Brzoza

    Dlaczego nic?

    Pozdrawiam
    Dorota

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    nie chce mi sie dziś myslec ...
    cholerka

    równiez pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Brzoza

    Jak bedziesz miał ochotę, to pomyślisz?

    Please

    Pozdro

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    ok
    wiec proponuje jedna zamiane
    zamiast kominka z płaszczem wodnym - kociołek c.o. / taniej i rozgraniczacz przestrzeń wypoczynkową od gospodarczej/

  7. #7

    Domyślnie

    Brzoza

    Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś przeciwny kominkowi z płaszczem wodnym.
    Pozdstawowym źródłem ogrzewania będzie kocioł, a kominek wspomagająco. Chodzi też o odzysk ciepła z grzania kominkiem.

    Pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    Twoja koncepcja nie jest żadną rewolucją i wiele osób ją z zadowoleniem realizuje.
    Pomysł jest dobry i nie zastanawiaj się, tylko wdrażaj.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Nareszcie ktoś konkretnie odpisał

    Nie uważam, że to jest rewolucja, tylko cały czas myślałam o kotle jednofunkcyjnym + zasobnik. Po wielu lekturach pomyslałm, że w naszym przypadku (nieduże zużycie c.w.u.) nie opłaca się montowanie takliego zestawu.

    Czy przy zestawie kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem + kominek z pw, kominek ogrzeje mi tylko co czy też cwu?

    i drugie pytanie

    Jakiej mocy kocioł powinnam dobrać do naszych warunków:
    (dom - 140 m2 użytkowej + sporo pod skosami, 520m3, 3 osoby, 50 m2 podłogówki, reszta grzejniki)

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    Dorota

  10. #10

    Domyślnie

    Rozpocznie się walka zwolenników kominków z PW i bez. My mamy z płaszczem, 2 lata mieszkamy, nie widzę problemu z kotłownią w salonie, nie zamieniłbym na inny kominek (np z DGP). Kocioł co też mam (pale w nim węgiel, drewno, odpady roślinne z ogrodu, gazety i inne takie tam).

  11. #11

    Domyślnie

    Ubek


    Ja już jestem zdecydowana na kominek z PW.

    Bardziej mnie interesują wszelkie informacje na temat współpracy tego kominka i kotła dwufukcyjnego z wbudowanym zasobnikiem.

    Chodzi mi o to, czy takie rozwiązanie jest dobre z punktu widzienia technicznego, ekonomicznego, finansowego itp.

    Dorota

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcha
    ... Bardziej mnie interesują wszelkie informacje na temat współpracy tego kominka i kotła dwufukcyjnego z wbudowanym zasobnikiem ...
    jesli kominek i kocioł dwufunkcyjny połączy sie rurami - wspólpraca jest
    jesli zapomni sie o rurach - nie ma współpracy

    Cytat Napisał dorcha
    ... Chodzi mi o to, czy takie rozwiązanie jest dobre z punktu widzienia technicznego, ekonomicznego, finansowego itp.
    z technicznego punktu widzenia posiadanie jednoczesnie kotła c.o., kominka z płaszczem wodnym i kotła dwufunkcyjnego z wbudowanym zasobnikiem 45l jest przerostem formy nad treścią - moim zdaniem
    osobiście wolałbym sie juz szarpnąc na wiekszy zasobnik ...

    a z finansowego czyli ekonomicznego punktu widzenia - tez mi sie to widzi coś za dużo ...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Pamiętaj, że kominek nie podgrzeje wody w kociołku 2f. Tak więc w grę wchodzi tu wyłącznie grzanie CO.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    jesli kominek i kocioł dwufunkcyjny połączy sie rurami - wspólpraca jest
    jesli zapomni sie o rurach - nie ma współpracy
    Che che - logiczne

    Cytat Napisał brzoza
    z technicznego punktu widzenia posiadanie jednoczesnie kotła c.o., kominka z płaszczem wodnym i kotła dwufunkcyjnego z wbudowanym zasobnikiem 45l jest przerostem formy nad treścią - moim zdaniem
    osobiście wolałbym sie juz szarpnąc na wiekszy zasobnik ...

    a z finansowego czyli ekonomicznego punktu widzenia - tez mi sie to widzi coś za dużo ...
    Ale za to jest dużo możliwości...
    dorcha
    piec co i kominek to źródła o otwartej komorze spalania, które muszą pracować w obiegu z zbiornikiem wyrównawczym przelewowym. kocioł gazowy natomiast w obiegu zamkniętym z przeponowym naczyniem wzbiorczym. Technicznie łączy się takie systemy przez płytowy wymiennik ciepła. U mnie sprawdza się drugi, a w zasadzie trzeci rok. Zasobnik mam 130l albo 140 - nie pamiętam. w jesienne dni, kiedy nie trzeba jeszcze na stałe ogrzewać, dwa - trzy kawałki drewna bukowego w kominku nagrzeją CWU (te moje 130-140l ) do temp. 60-65 stopni. Rewelacja - oczywiście moim zdaniem.

  15. #15

    Domyślnie

    Przy niezbyt duzym poborze CUW nie ma sensu inwestować w jej podgrzewanie kominkiem.
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    no tak, ale tu nie chodzi tylko o cwu lecz o co i cwu (u mnie połączone poprzez zawór priorytetowy).
    Teraz w lecie cwu grzeję elektrycznie w 2 taryfie. Całkiem przyjemnie to wygląda.

  17. #17

    Domyślnie

    Lukol-bis

    No właśnie tak dokładnie myślę i dlatego zminiłam koncepcję z jednofunkcyjnego na dwufunkcyjny. Doczytałam również, że jak zrezygnuję z jednofunkcyjnego cała ta maszyneria będzie dużo prostrza.

    Jaki mam w takim razie kupić kocioł; zwykły z zamknietą komora spalania, z otwartą czy kondensat??
    No i jakiej mocy??

    Dorota

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    no tak, ale tu nie chodzi tylko o cwu lecz o co i cwu (u mnie połączone poprzez zawór priorytetowy).
    Teraz w lecie cwu grzeję elektrycznie w 2 taryfie. Całkiem przyjemnie to wygląda.
    Ja absolutnie nie kwestionuję Twojego rozwiąznia. Sam mam od 1 sierpnia podobne. Grzeję CUW brykietem drzewnym i jestem bardzo zaskoczony (mile oczywiście), ze tak małą ilościa opału nagrzewam 400l wody. Oszczędności w stosunku do gazu będą spore, ale przy małych poborach inwestycja jest nie rentowna.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Ma ktoś jakiś pomysł?

    Dorota

  20. #20

    Domyślnie

    pewnie zaraz zostane posadzony o zjadliwosc ale mam takie pytanie

    dorcha, czy ty na pewno chcesz ten kominek z plaszczem ?
    bo niby decyzja podjeta, ale jak sama piszesz nie wiesz czy technicznie, ekonomicznie i finansowo warto w to iść ....
    wiec jak to jest ?

    co jest dla ciebie najwazniejszym kryterium ?
    wygoda czy ekonomia ?
    oszczedzac chcesz na co czy cwu ?
    kociol mialby byc w kotlowni czy w innym pomieszczeniu ?

    bo wg mnie to tak troche dyskusja po omacku ....
    moze sie okazac, ze ten kominek z PW to niekoniecznie najlepsze rozwiazanie ....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony