dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kociol gazowy kondensacyjny, a przydomowa oczyszczalnia

    Witam.
    Planuje budowe domu i chcialbym kociol gazowy kondensacyjny i przydomowa oczyszczalnie sciekow z drenazem rozsaczajacym. Nie znalazlem nic na temat wplywu agresywnego chemicznie kondensatu na prace bakterii i efektywnosc POŚ. Czy moze ktos ma doswiadczenia na ten temat?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Powszechnie stwierdzono (ponoć) że nie przeszkadza
    zresztą te paręnaście litrów na rok to kropla w morzu 1 wanny
    Gorszy problem to fosforany i tłuszcze
    Tak więc zapomnij o problemie lub jak masz kasę lub piecyk grubo powyżej 50kW zainwestuj w neutralizator
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    Powszechnie stwierdzono (ponoć) że nie przeszkadza
    zresztą te paręnaście litrów na rok to kropla w morzu 1 wanny
    Gorszy problem to fosforany i tłuszcze
    Tak więc zapomnij o problemie lub jak masz kasę lub piecyk grubo powyżej 50kW zainwestuj w neutralizator
    Jakie kilkanaście , chyba nie masz kondensata w domu??

    U mnie z 30 kg gazu propan-butan były 3 dziesiąciolitrowe wiadra, co daje przy 25 butlach 750l kongensatu.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #4

    Domyślnie

    Piec mialby ogrzewac dom 110m2 wiec duzy by nie byl (max. 24kW).
    Jak kolega napisal kondensatu moze byc duzo. Moze ktos przerabial temat kotla kondensacyjnegi POŚ w praktyce...

  5. #5

    Domyślnie

    My mamy od roku oczyszczalnię Halson i kocioł kondensacyjny. Nie pamiętam jaka moc, ale raczej mały. Ile daje kondensatu też nie mam pojęcia. Firma, która zakładała oczyszczalnię twierdziła, że większego wpływu to nie ma.
    Problem z oczyszczalnią był jedynie raz, ale związany z tym, że ktoś odlączył pompkę napowietrzającą i zauważyliśmy po jakimś miesiącu - a raczej poczuliśmy .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Mam POS i kociol kondensacyjny Viessmanna (Vitodens 200) od 6 lat.
    Od poczatku mam rowniez zamontowany neutralizator kondensatu. Granulki wymienia serwisant przy okazji przegladow kotla.
    POS sprawuje sie b. dobrze. Nie musze zwiekszac dozowania bakterii.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Mam POS i kociol kondensacyjny Viessmanna (Vitodens 200) od 6 lat.
    Od poczatku mam rowniez zamontowany neutralizator kondensatu. Granulki wymienia serwisant przy okazji przegladow kotla.
    POS sprawuje sie b. dobrze. Nie musze zwiekszac dozowania bakterii.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony