dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie Wody opadowe sąsiada na mojej działce

    Po lekturze ostatniego Muratora uświadomiłem sobie, że "Gmina" jest moim sąsiadem.
    Problem mam taki, że moja działka jest położona najniżej w okolicy i w stosunku do ulicy jest niżej o 40cm - ulica powstał poprzez nasypanie tłucznia i utwardzenie. Po każdym deszczu widać jak tworzą się strumyki i z ulic (działkę mam przy skrzyżowaniu) spływają do mnie. Niestety teren jest gliniasty i woda stoi na działce. Wiosną przy roztopach mam domek na środku jeziora.
    Czy ktoś przerabiał temat wezwania "Gminy" do zagospodarowania wód opadowych na własnym terenie? - tak mam w PZP.
    Kanalizacji przeciwburzowej u nas nie ma. Najgorsze jest to, że najniższy punkt ulicy przypada na wjazd na moją posesję. Ze względu na gliniasty teren i najniższe położenie nie mam jak odprowadzić tej deszczówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź czy pod warstwą gliny nie ma warstwy przepuszczalnej (żwir , piasek) i zrób studnie chłonną. Co do wezwania gminy spróbuj ale bez dobrego prawnika raczej Cię zbędą.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.244

    Domyślnie

    Może troche nie na temat, ale wydaje mi się że to że kupuiłes sobie najniżej położoną działke w okolicy to nie wina gminy.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak napisał kaltam zrób badania geotechniczne, jakie warstwy są niżej i jaki jest poziom wody. Z uwagi na to, że kupiłem działkę gliniastą przed postawieniem domu wykonałem takie badania (3 odwierty, koszt chyba 600zł). I okazało się, że z niższej strony działki ok. 50cm pod warstwą gliny, są skośnie ułożone warstwy piachu i łupka. I właśnie tam powstanie studnia chłonna na wodę "rynnową". Jednak z gminą bym powalczył, choćby dla samej zasady. Może ułożenie takich koryt betonowych (nie wiem jak się fachowo nazywają, są czasami wzdłuż dróg i skarp) na pewnej długości drogi uratowałoby sytuację.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Gmina nie może wód deszczowych odprowadzać ze swojej drogi gminnej na Twoją działkę!.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony