dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Nierówna wylewka- chudziak

    Witam! BArdzo proszę o pomoc- już dużo rzeczy tutaj znalazłam bardzo przydatnych, mam nadzieję że mnie tym razem też nie zawiedziecie.
    Chodzi o to że budujemy dom z wykonawcą generalnym, czego nota bene nie polecam, w sierpniu panowie stawiali fundamentty, robili wylewkę...
    Teraz mamy stan surowy zamkniety- i właśnie sprzątając niedawno dom z kurzu budowlanego zauważyłam jaki jest tak naprawdę stan tej wylewki
    W siepniu kiedy odbieraliśmy ten etap- rozmawialiśmy z kierbudem- z firmy budującej- twierdził że to tylko podłoga budowlana więc małe nierówności nie są problemem. Ale teraz widzę że to nie są małe nierówności Izolacją ma być folia2 razy i logicznie mysląc to nie da rady jej położyć żeby się nie podarła, nie mówiąc już o styropianie, taka ta wylewka jest krzywa.
    Wygląda jakby wogóle nie była wygładzona, są jeszce ślady stóp, jakby panowie sobia tam spacerki urządzali.
    Moja prośba co można z tym zrobić? Kierbud twierdzi że to nie szkodzi, ale ja nie dam im położyć folii na takie coś.
    Jak to naprawić??
    Pomóżcie, bo nie wiem jak walczyć z wykonawcą.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zdjęcia pomogą ocenić...

  3. #3
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Łbem ( no, śliczną główką niewieścią) tej wylewki nie przebijesz...
    NIE TY to budujesz...
    Usłyszysz - SPIER... BABUSIE! Tu chodzi o kasę!
    Ale....
    Jeżeli znajdziesz wpływ na wykonawcę (podpowiedź - TY płacisz!)
    To... może perlit na papie smołowej? (izolacja przeciwwilgociowa za 10gr/m2)
    ON ma w du..., no ... lekceważy te nierówności...
    Adam M.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Łbem ( no, śliczną główką niewieścią) tej wylewki nie przebijesz...
    NIE TY to budujesz...
    Usłyszysz - SPIER... BABUSIE! Tu chodzi o kasę!
    Ale....
    Jeżeli znajdziesz wpływ na wykonawcę (podpowiedź - TY płacisz!)
    To... może perlit na papie smołowej? (izolacja przeciwwilgociowa za 10gr/m2)
    ON ma w du..., no ... lekceważy te nierówności...
    Adam M.
    A może coś bliżej na temat tej izolacji?
    w umowie mamy folię, jak coś będę chciała zmienić to jak znam życie tak to wyceni że trzeba będzie odpuścić.Nawet jeśli rozwiązanie będzie tańsze.
    Wiem dobrze że chodzi tu o kasę, ale się postaram wymóc jakoś żeby to naprawili, Tylko jak??

    Jesuu jak żałuję tej umowy na całość - nawet nie wiecie, już byśmy się pożegnali z Panami dawno- po murach.

    Zdjęcia postaram się wkleić jutro- będę tam i zrobię, mam nadzieję że będzie widać to partactwo.
    Dzięki za zainteresowanie.

    ZDjęcie z września, tylko szczegółów nie widać za bardzo, jutro zrobię nowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19092010(001)..jpg
Wyświetleń:	3401
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	38615  
    Ostatnio edytowane przez bursztynka ; 16-01-2011 o 22:50

  5. #5

    Domyślnie

    heh no proszę cie...pewnie mocno drażnisz już tam tych wykonawców. Ale dlatego że nie masz racji!! Chudziak może taki być!! Ważne aby w miarę poziom trzymał, a nawet jak nie będzie to posadzka wszystko wyrówna. Jeszcze raz powtarzam taki chudziak jest ok. Wykonawca tez pewnie żałuje że z Tobą współpracuje uwierz mi. Bo jak rażą Cię takie rzeczy które są zupełnie prawidłowo wykonane, to nawet nie chcę myśleć o reszcie.
    Nie dasz im położyć folii na takie coś?? nie daj im nic...nie pozwól na śniadanie, obiad, może nawet prąd odłącz bo będą chcieli kawę sobie zrobić. Ludzie dokształćcie się trochę a jak nie macie ochoty to pozwólcie pracować tym którzy się na tym znają. Rozsądku życzę
    Ostatnio edytowane przez photos ; 17-01-2011 o 08:42

  6. #6

    Domyślnie

    dla przykładu: temat dotyczy pękniętego chudziaka u Ciebie pewnie byłyby już palpitacje serca ale są tez fotki i możesz ocenić czy Twój bardzo się różni. Bo tu na wygląd jakos nie zwracają uwagi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9kany-chudziak

    Wybacz moją złośliwość wypowiedzi ale weź trochę na luz, dowiedz się najpierw czy rzeczywiście masz coś zrobione niezgodnie ze sztuką budowlana i dopiero osądzaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    dla przykładu: temat dotyczy pękniętego chudziaka u Ciebie pewnie byłyby już palpitacje serca ale są tez fotki i możesz ocenić czy Twój bardzo się różni. Bo tu na wygląd jakos nie zwracają uwagi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9kany-chudziak

    Wybacz moją złośliwość wypowiedzi ale weź trochę na luz, dowiedz się najpierw czy rzeczywiście masz coś zrobione niezgodnie ze sztuką budowlana i dopiero osądzaj.
    I o to właśnie pytam- czy może być czy nie???? Trudno zrozumieć??
    A te złośliwości wyżej zupełnie niepotrzebne, raczej staram się nie wtrącać w to co się dzieje na budowie i co robią poszczególne ekipy-Interesuje mnie efekt końcowy. Nie wiesz nie komentuj

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    I o to właśnie pytam- czy może być czy nie????
    Nie pytasz czy może być czy nie tylko pytasz jak to można naprawić. Czyli nie upewniłaś się nawet czy jest źle a już szukasz metod naprawy.

    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    Trudno zrozumieć??
    Powyższe zachowanie bardzo trudno
    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    A te złośliwości wyżej zupełnie niepotrzebne
    Tu sie mogę zgodzić
    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    raczej staram się nie wtrącać w to co się dzieje na budowie i co robią poszczególne ekipy-Interesuje mnie efekt końcowy
    Pozwole sobie zacytować inna twoją wypowiedź która przeczy temu co napisałaś. Mało tego nie wierzysz nawet kierownikowi nie majac podstaw ku temu, bo nie zasięgnęłaś informacji na ten temat
    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    Kierbud twierdzi że to nie szkodzi, ale ja nie dam im położyć folii na takie coś

    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    Nie wiesz nie komentuj
    Czego nie wiem?? Komentować mogę bo od tego jest to forum. Czy jeśli napisałbym że masz rację, kierownik nie wie o czym mówi i tak spapranego chudziaka jeszcze nigdy nie widziałem, czyli powielał Twoje zdanie to zyskałbym Twoją przychylność i pozwolenie na komentarz??

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marqo

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    28

    Domyślnie chudziak

    bursztynko,
    ze zdjęcia mogę powiedzieć, że nie jest źle. Jeśli wykonuje się zbyt suchą miesznkę b-10 może być porowata, wykonywanie jej podczas ulewy też nie ułatwia sprawy. W takiej sytuacji wystarczy wielkie fałby skuć a dziury podlać wylewką piaskowo-cementową (u ciebie jeszcze nie jest tak źle). Jeśli jeszcze nie bedziesz uspokojona wystarczy izolację poziomą wykonać środkami wodorozcieńczalnymi zamiast foli i zastosować mniej twardy styropian. Wierz mi wszystko wygląda poprawnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też widziałam u współbudujących gorsze chudziaki

    Jeśli czegoś bym się czepiła, to części w głębi zdjęcia - tam jest kilka większych "zagłębień". Dla Twojego spokoju to by mogli wyrównać.
    To co bym tak serio-serio sprawdziła, to czy nigdzie pod tym chudziakiem pustka nie dzwoni - tzn czy panowie raczyli prawidłowo zagęścić podłoże. Mam nadzieję, że humus wybrali, trochę piachu nasypali
    To tak naprawdę może ci się później czkawką odbić. Ślady butów można potraktować humorystycznie. Z chudziaka się naprawdę nie strzela .
    Czy masz może jakiegoś zaufanego budowlańca, który by marudził im w Twoim interesie? Przydałby się, skoro do generalnego wykonawcy nie masz zaufania...

  11. #11

    Domyślnie

    ...niby z chudziaka się nie strzela, ale rewelacja to to nie jest....
    chudziak jako podkład pod izolację i styropian powinien być "w miarę" równy...
    powinien trzymać poziom, widziałem już chudziaki które miały po kilka cm nierówności...

    może i nie ma tutaj wielkiej tragedii i jeżeli da się na to bezpiecznie (bez ryzyka podarcia) położyć folię to niech by tak było, ale jeżeli takie ryzyko jest realne to niech majstry czymś to podrównają.....
    ...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baba_Budowniczy Zobacz post
    Ja też widziałam u współbudujących gorsze chudziaki

    Jeśli czegoś bym się czepiła, to części w głębi zdjęcia - tam jest kilka większych "zagłębień". Dla Twojego spokoju to by mogli wyrównać.
    To co bym tak serio-serio sprawdziła, to czy nigdzie pod tym chudziakiem pustka nie dzwoni - tzn czy panowie raczyli prawidłowo zagęścić podłoże. Mam nadzieję, że humus wybrali, trochę piachu nasypali
    To tak naprawdę może ci się później czkawką odbić. Ślady butów można potraktować humorystycznie. Z chudziaka się naprawdę nie strzela .
    Czy masz może jakiegoś zaufanego budowlańca, który by marudził im w Twoim interesie? Przydałby się, skoro do generalnego wykonawcy nie masz zaufania...
    Dzięki bardzo-właśnie o te wgłębienia chodzi, ale już wiem jak to naprawić
    Są tam miejsca gdzie beton wystaje na 3-4 cm, lub też dziura jest takiej głębokości, skujemy i wypełnimy te dziury- Bardzo dziękuję.
    A czy nie dzwoni- to na to nie wpadłam żeby sprawdzić- faktycznie można, chociaż piasku musieliśmy więcej wsypać niż było na początku założone.

    I chciałam wyjaśnić dlaczego jestem taka upierdliwa- ponieważ to nie pierwsza skucha naszego wykonawcy, zaczęło się od żle wykopanych fundamentów- gdybym nie pojechała i nie zwróciła uwagi- to nie wiem jaki dom by wybudowali. Zresztą cała ta budowa to jakieś kompletne nieporozumienie- dlatego odradzam budowanie z generalnym wykonawcą- Chcieliśmy oszczędzić czas, a i tak musimy ciągle pilnować sami żeby było tak jak w projekcie, bo inwencja twórcza panów jest naprawdę ogromna. Zresztą miało być szybko, łatwo i przyjemnie- dom jest malutki i prosty niecałe sto metrów, a same mury stawiali od sierpnia do pażdziernika. Chyba trochę długo- w takim tempie to sama z dzieckiem bym na tej budowie je postawiła. Zresztą dużo by opowiadać....

    Jak skończymy to się chętnie podzielę wrażeniami z budowy z jednym z poznańskich wykonawców- i żeby nie było- z dokumentacją fotograficzną.


    Jeszcze raz dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez bursztynka ; 17-01-2011 o 20:22

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursztynka Zobacz post
    I chciałam wyjaśnić dlaczego jestem taka upierdliwa- ponieważ to nie pierwsza skucha naszego wykonawcy, zaczęło się od żle wykopanych fundamentów- gdybym nie pojechała i nie zwróciła uwagi- to nie wiem jaki dom by wybudowali. Zresztą cała ta budowa to jakieś kompletne nieporozumienie- dlatego odradzam budowanie z generalnym wykonawcą- Chcieliśmy oszczędzić czas, a i tak musimy ciągle pilnować sami żeby było tak jak w projekcie, bo inwencja twórcza panów jest naprawdę ogromna.
    A no to zmienia postać rzeczy. Ale powtórzę się. Ten chudziak przynajmniej na tym zdjęciu wyżej wygląda naprawdę przyzwoicie. Chyba że gdzies jest tak że wystaje jakis wielki kamień bądź beton na tyle że styropian będzie się łamał. Jeżeli nie to folie mozna dać 2 albo 3x i wówczas nawet jak jedna się uszkodzi zostaje Ci jeszcze dwie warstwy.
    Na moja budowę przywieźli mi beton o 22. Na chudziak do piwnicy. Jako że było już ciemno a w piwnicy nie było za bardzo światła można się domyślić jak to wyszło. Między dwoma pomieszczeniami na rozpiętości około 10 m różnica poziomów wynosiła około 5 cm. No muszę dodać na usprawiedliwienie tej krzywizny że oczekiwaliśmy na beton ponad pół dnia nie na sucho. Później na to poszła fiola 3x styropian gdzie potrzeba grubszy i posadzka. Poziom idealny. Teraz wiadomo jaką mamy pogodę i nic nie przesiąka.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja w przeciwieństwie do większości osób uważam, że folia na taki chudziak to nieporozumienie. Na 100% się podziurawi jak sito! Być może 2x papa termozgrzewalna by tutaj przeszła, ale ona tez potrafi pęknąć jeśli podejdzie pod nią kamyk... Ten chudy beton można by było spokojnie "zatrzeć" pacą (zaprawy/betonu wejdzie tego tyle co nic, potrwa to 2 godziny, a będzie dużo lepiej!)

  15. #15

    Domyślnie

    Ale uważasz tak bo tak zrobiłeś i rzeczywiście było coś nie tak czy tylko tak uważasz?? Pewnie że ładniej by było podczas zalewania ładnie wypoziomować i uklepać listwą. Ale nikt tego nie robi bo to strata czasu. Od wyrównania jest posadzka.

  16. #16

    Domyślnie

    ...chudy beton jak każda praca budowlana ma swoje normy, które powinien spełniać i trzeba by było sprawdzić czy ten akurat te normy spełnia żeby wypowiedzieć się na temat tej konkretnie pracy....
    dla mnie podstawa pod izolację i styropian powinna być równa , chociażby po to żeby nierówności nie powodowały uszkodzenia izolacji bądź pękania płyt styropianowych pod naciskiem a do tego dojdzie jeżeli chudziak nie będzie równy i gładki....

    każda warstwa musi być wykonana w odpowiednim standarcie, nie tylko ta ostatnia.... gdyby podkład nie miał znaczenia to dlaczego słychać tyle szumu jak murarz pomuruje krzywo ścianę? przecież tynkiem można wyrównać nierówności
    ...posadzka powinna być jednakowej grubości - nie jest to warstwa wyrównująca dla krzywo wylanego chudziaka....
    ...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...chudy beton jak każda praca budowlana ma swoje normy, które powinien spełniać ...
    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...każda warstwa musi być wykonana w odpowiednim standarcie, nie tylko ta ostatnia.... .
    I z tym się zgadzam w 100 procentach.

    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    bursztynko
    Taki chudziak na naszych budowach to praktycznie standard. Betoniarka albo grucha potem lanie, kilka łopat albo grabie i chudziak wylany. Jak dla mnie na takim czymś nie da się starannie położyć folii a potem styropianu. Styropian musi przylegać całą płaszczyzną. Tak jest najlepiej.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    116

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie "chudy beton"

    Witam.
    1. Z opisu bursztynki mozna wnioskować że ekipa budowlana do dokładnych nie należy
    ale to są realia budowlańców, choć to sie zmienia.
    2. Odchyły od poziomu da sie zniwelować górną wylewką ale: trzeba bedzie dokładać styropian albo beton ponad założoną normę np. 5cm różnicy to juz bardzo duzo
    3. Najlepiej jak taka sama ekipa robi wylewke co chudziak. Jak sobie przygotowali podłoze tak bedą mieli.
    4. Na takich garbach styropian bedzie cały czas ruchomy, nie bedzie dolegał do podłoza. Wtedy tez sie robią puste miejsca pod wylewką. Jeżeli robia mixokretem to poziomuja na placki bezposrednio na styropianie. Wszystko się rusza ale najwazniejsza jest podłoga. Zatarta wyglada jak lusterko tylko do równej jej daleko.
    5 Nie uważam że powinno byc pedantycznie i równo bo to jest chudziak ale... przynajmniej tak żeby dało sie podrównac garby 2 cm piasku.
    6. Wazne też są otwory drzwiowe bo potem sie okazuje że styropianu jest 5 cm albo 2 razy wiecej niz zakładalismy. Albo betonu musimy cieńko podlac bo juz nadproża nas blokują.
    7. Odrobina chęci dobrej roboty nikomu nie zaszkodziła.
    8. Duzo rzeczy na budowie da się poprawić.... ale kto bedzie ponosił koszty. Bo czasu zmarnowanego juz nie licze.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marqo Zobacz post
    izolację poziomą wykonać środkami wodorozcieńczalnymi zamiast foli
    Będzie śmierdziało w pomieszczeniach, choćby drogim dysperbitem IZOHANA lub IZOBUDA zrobiła.
    Najlepiej wysokiej jakości papa termozgrzewalna SBS na welonie szklanym na wymiecione podłoże. Zgrzewać starannie na łączniach na zakład. Pozostałe miejsca można nawet zostawić niezgrzane.

    A chudziak, jak piszą jest git. Pamiętaj, żeby przy wylewaniu posadzek dać siatkę drucianą, która wyrówna naprężenia posadzki od nacisku kominka czy ciężkich mebli (np. stara dębowa szafa).
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony