dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 43
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 846
  1. #761
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    10piotr

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam, na tym portalu Heliosfera.pl jest trochę informacji o kolektorach m.in. porównanie cen, specyfikacji czy wyszukiwarka firm robiących instalacje w danym regionie

  2. #762

    Domyślnie

    Na razie dotarłam tylko do tej strony ale od razu zapytam co się dzieje z solarami (wszystko jedno próżniowe czy płaskie) jak nie ma prądu.
    Załóżmy, że wyjeżdzam na wakacje i z powodów jakiś tam nie ma pradu przez pół dnia. Rozumiem, że pompka "obracająca" glikolem nie działa a solary się grzeją na słoneczku. Są jakieś zabezpieczenia działające w takich sytuacjach?



    Cytat Napisał marcin mrózek Zobacz post
    bez sensu jest kupowanie kotła gazowego tylko do co i zestawu solarnego z grzałką elektryczną
    kocioł gazowy w zestwawiez solarem moim zdaniem jet idealnym rozwiązaniem do co i cwu
    w tym roku w styczniu montowaliśmy układ isg w warszawie
    i w przeciągu pół godziny wyłaczyliśmy układ z pod napiecia by przepiąć sterowanie i efekt był taki że w tym czasie na dachu na kolektorze temperatura wzrosła do 185st celcjusza
    do "wygaszenia "solara trzeba było użyć koców dopiero po przykryciu solar wystygł dla informacji był to kolektor próżniowy firmy polskiej nie podam tu producęta z zbiornikiem waat 300

  3. #763
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolivete Zobacz post
    ...Są jakieś zabezpieczenia działające w takich sytuacjach?
    Oczywiście, że są - UPS. Ja mam malutkiego ale w okresie zimowym służy mi za podtrzymanie kominka z płaszczem a latem do kolektorów słonecznych.
    Kiedy latem wyjeżdżam na dłużej to moje 4 panele płaskie całkowicie zakrywam czarną folią budowlaną a ostatniego lata to nawet przez prawie 2 tygodnie miałem 2 panele zakryte bo nie wiedziałem co robić z nadwyżkami.
    Teraz niestety to nie mam nawet grama energii ze słoneczka ale i to mi nie przeszkadza.

  4. #764

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
    Kiedy latem wyjeżdżam na dłużej to moje 4 panele płaskie całkowicie zakrywam czarną folią budowlaną .

    A czy nie jest to jak zaproszenie dla potencjalnych złodziei "bierzcie i częstujcie się"

  5. #765
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolivete Zobacz post
    A czy nie jest to jak zaproszenie dla potencjalnych złodziei "bierzcie i częstujcie się"
    Z jednej strony jest tak ale co zrobić w takim przypadku?
    Ja mam jeszcze alarm, powiadomienie na komórkę. Co więcej, jak wiem, że sąsiedzi są w domu to co jakiś czas robię specjalnie testy systemu by wiedzieli, że działa.
    Na dokładkę wszyscy sąsiedzi wiedzą, że gdy będą chcieli mojej pomocy to zawsze (gdy tylko będę w stanie) pomogę i to bezinteresownie. Wiedzą, że ze mną to lepiej nie wojować bo lepiej mnie mieć za przyjaciela jak za wroga.
    Co do potencjalnych "przejezdnych" złodziei to mój domek bardzo trudno znaleźć w okolicy bo jest ... w lesie i tak zakamuflowany, że firmy kurierskie, czy ktokolwiek kto ma do mnie trafić to umawiamy się w centrum wioski lub w połowie drogi i dopiero wtedy go prowadzę.

  6. #766
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sidi_tg

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Prosiłbym o opinię dla człowieka w trochę innej sytuacji, niż wszystkie tutaj poruszane.

    Chodzi o budynek mieszkalno-produkcyjny (gastronomia głównie). W tej chwili ogrzewany węglem - CWU (300l) także. Jeżeli gdziekolwiek widziałem jakieś porówniania kosztowe instalacji solarnej, to do wszystkiego, tylko nie właśnie do węgla. Zakładam, że zysku pieniężnego tutaj nie będzie. A może się mylę?

    Ale z drugiej strony palenie węglem w lipcu jest takie średnio fajne, zarówno w stosunku do klientów jak i sąsiadów. Przepływ wody w moich warunkach jest hmm.. zmienny. Może być w okolicach 100l a może być też 900l na dobę. Podejrzewam, że w takiej sytuacji te dwa kolektory może być za mało. Z drugiej strony czytałem o sytuacjach, kiedy inwestorzy przesadzili z mocą i potem mieli problemy typu zasłanianie solarów, bo się przegrzewały - takiej sytuacji też się trochę boję w momentach, kiedy woda nie będzie zużywana.

    Czy Waszym zdaniem ma to wogóle sens pchać się w solary w takiej sytuacji, czy próbować radzić sobie drewnem w miesiącach letnich (pomijam kwestie wygodnictwa). Dodam, że instalacja jest przygotowana, dach jest płaski i o dużej powierzchni. Nie powinno być żadnych problemów z wypozycjonowaniem.

  7. #767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolivete Zobacz post
    Na razie dotarłam tylko do tej strony ale od razu zapytam co się dzieje z solarami (wszystko jedno próżniowe czy płaskie) jak nie ma prądu.
    Załóżmy, że wyjeżdzam na wakacje i z powodów jakiś tam nie ma pradu przez pół dnia. Rozumiem, że pompka "obracająca" glikolem nie działa a solary się grzeją na słoneczku. Są jakieś zabezpieczenia działające w takich sytuacjach?
    Można postawić UPSa. W momencie gdy nie ma prądu lub kolektory nagrzeją cały zbiornik do maksymalnej temperatury, praca pompy jest przerywana a kolektory (z dużym prawdopodobieństwem) stoją w stanie pary. W przypadku gdy są napełnione płynem niezamarzającym - ulega on szybszemu zużyciu. Rozwiązaniem jest AquaSystem w kolektorach próżniowo rurowych CPC.

    Cytat Napisał sidi_tg Zobacz post
    Prosiłbym o opinię dla człowieka w trochę innej sytuacji, niż wszystkie tutaj poruszane.

    Chodzi o budynek mieszkalno-produkcyjny (gastronomia głównie). W tej chwili ogrzewany węglem - CWU (300l) także. Jeżeli gdziekolwiek widziałem jakieś porówniania kosztowe instalacji solarnej, to do wszystkiego, tylko nie właśnie do węgla. Zakładam, że zysku pieniężnego tutaj nie będzie. A może się mylę?

    Ale z drugiej strony palenie węglem w lipcu jest takie średnio fajne, zarówno w stosunku do klientów jak i sąsiadów. Przepływ wody w moich warunkach jest hmm.. zmienny. Może być w okolicach 100l a może być też 900l na dobę. Podejrzewam, że w takiej sytuacji te dwa kolektory może być za mało. Z drugiej strony czytałem o sytuacjach, kiedy inwestorzy przesadzili z mocą i potem mieli problemy typu zasłanianie solarów, bo się przegrzewały - takiej sytuacji też się trochę boję w momentach, kiedy woda nie będzie zużywana.

    Czy Waszym zdaniem ma to wogóle sens pchać się w solary w takiej sytuacji, czy próbować radzić sobie drewnem w miesiącach letnich (pomijam kwestie wygodnictwa). Dodam, że instalacja jest przygotowana, dach jest płaski i o dużej powierzchni. Nie powinno być żadnych problemów z wypozycjonowaniem.
    Ja bym wrzucił na dach 4 kolektory CPC 45 Star azzurro (łączna pow. czynna 18m^2) do tego zbiornik Aqua EXPRESSO 1100 jeśli wystarczy ci maksymalna wydajność ciepłej wody = 35l/min.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  8. #768

    Domyślnie

    Kiepska reklama - za same 2 takie panele 8000 netto po prostu zwala na kolana.
    11000 netto za taki zestaw pozostawia wiele do życzenia...

  9. #769
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar El Mariacci
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Michałowice
    Kod pocztowy
    32-091
    Posty
    4

    Domyślnie

    Po dotacji z tego co wyliczyłem ze wszystkimi kosztami sprzęt zwróci mi się do 7 lat. Czas chyba ok także. Najszybszy rachunek to miesięczna opłata za grzanie wody razy 12 miesięcy razy 60% (te 70-80% na stronach producentów to raczej wymysł marketingowców). No i podzielmy to na cenę zestawu (kompletną) wraz z montażem.

  10. #770

    Domyślnie

    Witam poczytałem tutaj troche i powiem że ja osobiście odpuściłem sobie te wszystkie dotacje bieganie i co najgorsze kredyt z nimi związany pod namową mojego znajomego która sam miał podobny problem i roztęrkę zaryzykował jednak i założył system solarny za takie pieniądze że dotacja i bieganie po bankach nie miała większego sensu... Sam zrobiłem tak samo teraz jestem szcześliwym posiadaczem systemu za niewielkie pieniądze a zwrot kosztów obliczam na 3 lata bez korzystania z żadnej dotacji... także każdy ma wybór można się bawić w dotacje kredyty i reszte tych bzdur ale pytanie po co? Serdecznie polecam firmę z łodzi... TANIA i solidna...

  11. #771

    Domyślnie

    Witam,

    z amortyzacja nie podchodzilbym tak optymistycznie. Owszem system sie zwraca, ale prad i naprawy szybko moga sprawe popsuc.
    Mala awaria kosztowala mnie kilkaset PLN samego Glykolu, ktory po paru latach tez trzeba wymienic (mam az 30L w instalacji).

    Pozdrawiam

  12. #772
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberttt Zobacz post
    Serdecznie polecam firmę z łodzi... TANIA i solidna...
    Fajna kryptoreklama. Zerknijcie na inne posty goscia. Wszedzie pisze na temt solarow i firmy z Lodzi. I podaje rozne miejsca montazu, dla innej ilosci osob itd. Jasne. Zarejestrowal sie na forum, aby we wszytskich zmalezionych tematach o solarach pisac jaka to fajna firma zalozyla mu solary

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  13. #773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniu12 Zobacz post
    Witam,

    z amortyzacja nie podchodzilbym tak optymistycznie. Owszem system sie zwraca, ale prad i naprawy szybko moga sprawe popsuc.
    Mala awaria kosztowala mnie kilkaset PLN samego Glykolu, ktory po paru latach tez trzeba wymienic (mam az 30L w instalacji).

    Pozdrawiam
    Tak z ciekawosci : co znaczy "mala awaria" ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #774

    Domyślnie

    Wymiennik basenowy pekl i to wewnatrz. Na pierwszy rzut oka nic nie bylo widac. Cisnienie spadalo wiec przez ciagle dobijanie trzeba bylo kupic nowy Glikol i to od razu 20L bo mniejszych nie ma u nas. Ale przy wymianie wymiennika znow sie przydalo....

  15. #775

    Domyślnie

    Panie ELITA - co to za elita co OSKARŻA a nie pyta? polecam to co sprawdziłem sam... a pisze to żeby pokazać ludziom że nie trzeba wydać na to dziesiątek tysięcy żeby było dobre i pomagało zaoszczędzić... więc nie rzucaj oskarżeń bo z handlowcem mam mało wspólnego a jeśli ktoś z tego skorzysta to TYLKO osoba która nie bedzię następną nabitą w butelke bo wydała tyle że nigdy sie jej to nie zwróci... i jeśli kupi w łodzi, w krakowie, pruszczu gdańskim czy wąchocku to mnie już to różnicy nie robi...

  16. #776

    Domyślnie

    Piszesz że firma tania i solidna. Że tania to już widzimy. Czy solidna to się okaże za jakiś czas. Kompletna instalacja nie może kosztować 3 czy 4 tys, bo sam zbiornik to wydatek 2-3 tys zł. Do tego kolektory, automatyka, sterowanie, naczynia przeponowe, rury instalacyjne, robocizna, glikol... W ten sposób to ja też mogę powiedzieć klientowi że koszt kolektorów to 2500 zł ale zbiornik, rury, uchwyty i automatyka we własnym zakresie. No i montaż samodzielny.
    Jak ktoś postawi na słońcu wannę pomalowaną na czarno to też mu zagrzeje wodę.

  17. #777

    Domyślnie

    w skład mojego zestawu wchodzi : Zbiornik 180L izolowany 5cm warstwą, 30 rur próżniowych, stelaż, za dodatkowe 500zł sonda elektroniczna i grzałka 1,5kW która w noce kiedy mam przymrozki utrzymuje mi temeperature minimalna a w dzien grzeje slonce... W moim systemie nie ma glikolu... woda nagrzewa sie w rurach które są bezposrednio w zbiorniku i taka filozofia... nie ma zadnego glikolu takze o nic sie nie martwie... jedyne co dokupiłem to pompke na 6 bar za ok 300zł

  18. #778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberttt Zobacz post
    w skład mojego zestawu wchodzi : Zbiornik 180L izolowany 5cm warstwą, 30 rur próżniowych, stelaż, za dodatkowe 500zł sonda elektroniczna i grzałka 1,5kW która w noce kiedy mam przymrozki utrzymuje mi temeperature minimalna a w dzien grzeje slonce... W moim systemie nie ma glikolu... woda nagrzewa sie w rurach które są bezposrednio w zbiorniku i taka filozofia... nie ma zadnego glikolu takze o nic sie nie martwie... jedyne co dokupiłem to pompke na 6 bar za ok 300zł
    a ta grzałka to co ci podgrzewa wodę w rurach żeby nie zamarzła? http://lewarek-energiaodnawialna.blogspot.com/

  19. #779
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberttt Zobacz post
    W moim systemie nie ma glikolu... woda nagrzewa sie w rurach które są bezposrednio w zbiorniku i taka filozofia... nie ma zadnego glikolu takze o nic sie nie martwie..
    No ciekawe ciekawe. Ale nie czaje jak to niby dziala. Jezeli nie ma glikolu, to jak zachowuje sie ten uklad przy nagrzaniu do 100 st, lub przy wychlodzeniu ponizej 0 ?
    I jak to wogole dziala (" woda nagrzewa sie w rurach które są bezposrednio w zbiorniku") ??

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  20. #780
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnnaG.

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Talking kupony ze zniżkami

    Mam kupony ze zniżkami na pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe oczyszczalnie ścieków!

    Jeżeli ktoś jest chętny proszę pisać [email protected]

Strona 39 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony