dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 161 z 253
Pokaż wyniki od 3.201 do 3.220 z 5049
  1. #3201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź
    Jeśli chodzi o VASCO i INTENSO - widziałam póki co w katalogach on-line, i bardzo mi się podobają. Tylko czemu bezprzylgowe w INTENSO kosztują aż tyle? W DRE są dopłaty do bezprzylgowych na poziomie 67 zł za skrzydło z tego co widziałam na stronie. Albo coś źle przeczytałam.

    ...
    Dobrze przeczytałaś, ale dopłata 55 netto (rabat wysokości Vatu powinnaś dostać na DRE bez żadnej łaski) dotyczy tylko skrzydła. Do tego odpowiednia ościeżnica jest droższa ok 200zł..
    Właśnie kończę przeglądanie ich nowego katalogu. Sporo nowości, duzo białych drzwi. Rozwijają też serię drzwi o podwyższonej wysokości, co jest sporą zaletą - wiele osób ma za duże otwory i za małe chęci by je zmniejszać, wiec to będą drzwi dla nich

  2. #3202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie do fachowców powiedzcie mi co sądzicie o takich drzwiach POL-SKONE Sempre_Lux_03
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Chcesz usłyszeć coś złego?czy dobrego? Mój wniosek jest taki: bardzo dobra propozycja w segmencie za ok 1,5 tys zł (chociaż w najładniejszych okleinach chyba trochę przekroczy).

    Wizualnie bardzo ładne te drzwi czy naprawdę są dobrej jakości czy kupowanie drzwi fornirowanych nie jest ryzykowne nie odklei się fornir czy coś?
    no i realnie na jaki % rabat od cen katalogowych mogę walczyć?

  3. #3203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Tak samo ma prawo się odkleić jak przy drzwiach laminowanych (czyli realnie to niemal nieprawdopodobne).
    Fornir naturalny łatwiej w razie czego naprawić.
    Normalnie nie powinno być rabatu. W praktyce 10% jest osiągalne bez większego problemu.

  4. #3204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak samo ma prawo się odkleić jak przy drzwiach laminowanych (czyli realnie to niemal nieprawdopodobne).
    Fornir naturalny łatwiej w razie czego naprawić.
    Normalnie nie powinno być rabatu. W praktyce 10% jest osiągalne bez większego problemu.
    Pytam poważnie mam na mailu wycenę z 22 % rabatem

  5. #3205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    To ciekawe w którym miejscu Cię "przycięli". Uważam, że 10-12% to i tak wyżyłowana cena i ja powyżej tej wartości wycofuję się z walki o klienta, bo to zwyczajnie nie daje wyżyć. Można tak ciągnąć z trochę większymi rabatami, ale nie ma realnej szansy zarobić na koszty firmy.
    Większość firm nie ma takiego rabatu hurtowego. Więc gdzieś jest haczyk (np. nadrabiają na montażu?)

    Ps. W zupełnie innym miejscu, w innym odniesieniu ktoś napisał o firmach z takim poziomem marży: " szaleńcy i desperaci zainteresowani zaliczką Klienta, często był już u nich komornik". To tak prawdziwe twierdzenie, że zostało wyróżnione i cytowane przez prasę branżową.
    Ps2. Ale bierz, tylko dokładnie sprawdź tą ofertę, montażystę i sam towar przy odbiorze.

  6. #3206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    Moja księgowa już od nich zamówiła i bardzo chwali?! to duża hurtownia budowlana
    Montaż w cenie 130 +8%vat droższy będzie montaż drzwi szklanych i przesuwanych 280 więc ceny rynkowe

  7. #3207

    Domyślnie

    Rynek szaleje...
    Kasiu zrób sobie wycenę jeszcze gdzieś indziej i sprawdź cenę przed rabatem i po rabacie.
    Rabat w wys. 22% nic nie znaczy.

    Są firmy które liczą wszystko troszkę inaczej:
    Np.
    Drzwi 1200 brutto (bez montażu z VAT 23%)
    a jeśli z montażem to dają rabat 22% i dodają kwotę za montaż np. 120-150 zł. Ostatecznie na fakturze widnieje kwota z VAT-em 8% a klient nawet nie wie że ten niby rabat to zwykła ściema a tylko różnica w opodatkowaniu.
    Pomimo obowiązującego od kilku lat prawa klienci nadal robią wielkie oczy gdy słyszą że mogę zastosować dwie stawki VAT i to tak drastycznie różne od siebie.

    We Wrocławiu znów pojawiła się reklama "Z montażem 25% taniej". Klienci biegną do sklepu a jak się okazuje to zwykła oferta z rabatem na poziomie 10-12% + różnica z VAT-u.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 28-02-2013 o 15:15
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #3208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka73 Zobacz post
    Moja księgowa już od nich zamówiła i bardzo chwali?! to duża hurtownia budowlana
    Montaż w cenie 130 +8%vat droższy będzie montaż drzwi szklanych i przesuwanych 280 więc ceny rynkowe
    Kasiu pozwoliłem sobie napisać do Ciebie na priv.

    Bardzo mnie zaintrygowała Twoja wypowiedź i chętnie zabawię się w detektywa.

    Wydaje mi się że trzeba to dokładnej sprawdzić.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #3209

    Domyślnie

    Fin zobacz Twój 12% rabat to praktycznie to samo co u innych 22%:

    1. Cena drzwi netto 1000 zł

    Z VAT 8% = 1080,- - 12% rabatu = 950 zł + montaż 130 zł (z VAT 8%) = 1'080 zł

    2. Cena drzwi netto 1000 zł

    Z VAT 23 % = 1230,- - 22% rabatu = 959 zł + montaż 130 zł (z VAT 8%) = 1'089 zł

    Tak właśnie to się odbywa z tym że nikt nie uświadamia klienta i klient myśli że ma "DUUUŻŻYYY" rabat a jak widać z wyliczeń zapłacił drożej o 9 zł.

    Rada dla klientów:
    Należy rozmawiać o cenach netto!
    Wynegocjować swój rabat oraz koszt usługi i dopiero na końcu doliczyć należne w tym przypadku 8% VAT-u.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #3210

  11. #3211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka73 Zobacz post
    Policzyłam sobie swoją wycenę i mój rabat netto o tylko 7% niestety
    Jeszcze tylko napisz nam kto Ci tę ofertę robił i wszystko będzie jasne.

    Chyba założę stronę:
    www.czarneowce.pl i tam będę wpisywał obiecujące gruszki na wierzbie firmy.
    Obawiam się tylko który serwer pomieści takie ilości danych (??).

    Jak widać na rynku wiele firm ma klienta w głębokim poważaniu... i na ich niewiedzy chcą zarabiać... Bardzo smutne - lecz prawdziwe.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 01-03-2013 o 11:55
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  12. #3212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    a czy zna ktoś drzwi Lagrus? Poważnie się nad nimi zastanawiamy...Alternatywą (wielce pożądaną) są drzwi Wielgosz, ale na nie nas niestety nie stać (ok 600zł różnicy..)
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  13. #3213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam - co Ci sie podoba w tych drzwiach?

  14. #3214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z ciekawości zapytam - co Ci sie podoba w tych drzwiach?
    czy pytanie było do mnie?

    Jeśli tak, to wydaje mi się że są całkiem nieźle wykonane, fornir jest dębowy, mają wzór którego szukam (pionowe asymetryczne przeszklenie), cena jest także do zaakceptowania (ok. 2tys/szt)...Poleciłbyś mi inne lepsze o podobnych parametrach i w podobnej cenie?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  15. #3215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    hmmm...
    skoro tak, to kupuj Nie mogę powiedzieć ani nic złego (na dłuższą metę tych drzwi nie widziałem).
    Byłem za to przy jakiejś okazji w ich zakładzie. Mają możliwości i otwartą głowę - potrafią się dostosować do potrzeb - przynajmniej w rozmowie
    Niczym szczególnym mnie jednak nie zachwycili (na tyle, by rzucać dotychczasowych producentów)

  16. #3216

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    a czy zna ktoś drzwi Lagrus? Poważnie się nad nimi zastanawiamy...Alternatywą (wielce pożądaną) są drzwi Wielgosz, ale na nie nas niestety nie stać (ok 600zł różnicy..)
    ...z tym że Wielgosz ma znacznie lepiej wykończoną powierzchnię. Ilość pracy pracy włożona w wykończenie robi cenę ale także wpływa na ostateczny wygląd drzwi. Ja stawiałbym jednak na drzwi Wielgosz. Spróbuj ponegocjować, może się jeszcze ugną i zrobią Ci lepszą ofertę...(??)

    W Lagrusie wzory w większości są OK choć wg mnie nie wszystkie. Brakuje im nieco szyku i poprawności optycznej.

    Obejrzyj sobie jeszcze drzwi Jagdor lub Dewro za dopłatą 400-500 zł obaj producenci wykonają Ci drzwi z pełnego drewna klejonego a jakość wykończeń w tych przypadkach nie powinna budzić zastrzeżeń.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 04-03-2013 o 10:35
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  17. #3217

    Domyślnie

    Robespierre bylem i ogladalem, a w zasiegu sa wlasciwie tylko drzwi Aldrew, czy jak one sie zwa. Co o nich sadzisz?

  18. #3218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Robespierre bylem i ogladalem, a w zasiegu sa wlasciwie tylko drzwi Aldrew, czy jak one sie zwa. Co o nich sadzisz?
    W swojej półce cenowej czyli ok. 1000-1200 zł/netto za polakierowany komplet z sosny to całkiem nieźle.
    Niestety stylistyka nie powala na kolana. Trzeba się dokładnie przyjrzeć i zastanowić... Pobieżne przeglądanie katalogu przez klienta przeważnie kończy się słowami "nic mi się nie podoba". Osobiście wykasowałbym 70% wzorów z oferty.
    Błędem producenta jest prezentowanie samych skrzydeł, w komplecie z ościeżnicą regulowaną prezentują się o wiele lepiej.
    Niedawno montowaliśmy klientowi kilka sztuk - kombinacja wzorów modern 13A i Modern 13E - i wyszło całkiem ciekawie.
    Widziałem też model Modern 9D w dębie bielonym i też byłem pozytywnie zaskoczony.
    Na pewno przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na detale - choćby przybijane na gwoździki listewki. Podobnie z dopasowaniem listew przy kasetonach i szybach - przy dokładnych oględzinach widać że ich spasowanie to dokładność +/- 0,5 mm. W kolorach jasnych jest to zupełnie niewidoczne ale w ciemnych już tak.
    Tak jak pisałem wcześniej - w tym segmencie cenowym są niezłe.
    Nie słyszałem o drastycznych problemach gwarancyjnych i sam też takowych nie miałem.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  19. #3219

    Domyślnie

    Podobna byla i nasza reakcja, ale jakas tam idea jest. Model modern 12A bezlistwowy, ale pytanie, czy da sie tak zmodyfikowac, zeby zamiast... kasetonow? byly same ramiaki. Cos jak te po prawej:

    Chociaz po zdjeciu nie jestem pewien, czy te akurat nie maja na przemian ramiak/plyta.

  20. #3220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Mogę tylko potwierdzić powyższe. Mam u siebie - z trwałości, użytkowania jestem zadowolony.
    Do wyższego poziomu brakuje im dopracowania paru szczegółów - głównie takich drobiazgów wizualnych jak owe spasowanie i mocowanie elemnetów.
    Jeśli ktoś traktuje drzwi użytkowo i nie będzie oceniał wykonania z odległości pół metra (a powiedzmy że te umowne 1,5 metra) to jak najbardziej spełnią oczekiwania.
    Także - w swoim segmencie - Tak.

Strona 161 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony