dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Koszty docieplenia budynku wielkogabarytowego

    Witam, stoję przed niemałym dylematem, ponieważ zależy mi na uzyskaniu dość realnych kosztów, jakich mogę się spodziewać przy docieplaniu przegród. Powiem wprost, prośbę kieruje do Was nie jako przyszły inwestor a jako dyplomant , z kierunku energetyki. A koszty są mi potrzebne do zrobienia analizy opłacalności termomodernizacji. Jeżeli zechciałby się ktoś z Państwa podzielić informacjami w tym temacie to byłbym wdzięczny.

    O jakie koszty mi chodzi.

    1) Koszt ocieplenia ścian styropianem gr. 15 cm metodą BSO
    2) Koszt ocieplenia STROPU pod poddaszem nieużytkowym. Więc jakieś specjalnego rodzaju stelaże, wzmocnienia bym pominął. I tutaj wchodzi w gre wełna skalna o grubości 18 cm.
    3) Koszt ocieplenia STROPU od spodu, nad piwnicą nieogrzewaną, tutaj rownież wełna tyle że o grubości 12 cm.

    Bardzo proszę o pomoc. Dzięki

    Dodam iż, teren to woj. podkarpackie, to tak ku ścisłości, bo domyślam się iż w co większych miastach, ceny mogą się znacząco różnić

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=kalku...JYn4ywPpnYKAAw

    Na tym forum aktywnie doradza Fighter1983
    , jest sprzedawcą materiałów do ociepleń, gotowych systemów, szefem ekipy wykonawczej i zapewne to on udzieli Ci najlepszych informacji.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony