dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 213
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie Kominek Budżetowo Akumulacyjny

    Niedługo robotnicy zaczną kłaść podłogówkę i wylewać posadzkę. Przed kładzeniem płytek chciałbym już zamontować kominek z zabudową. Kominek miał by być tani z ciepłą zabudową, wiem cudów niema. Dawałem to do wyceny w kilku firmach i zabudowa z kominkiem wynosiła ok. 10k wiec jest to cena nie do przyjęcia. Kominek ma być do zastosowań rekreacyjnych i awaryjnych. Wybrany kominek to Maja z Kratki.pl wkład ma być budżetowy a jakość na oko tych z Kratek jest dużo lepsza niż marketowych. Ale zacznijmy od podstaw. Pod chudziakiem jest wylany fundament pod kominek. Na chudziaku będzie folia, 5cm styroduru, 15cm betonu ze zbrojeniem. Styrodur będzie bo za bardzo nie akceptuję mostków termicznych, bez problemu powinien wytrzymać masę betonu, kominka i zabudowy. Do kominka jest doprowadzony dolot powietrza z rury kanalizacyjnej fi 110. Aby poprawić sprawność kominka dodany będzie radiator na rurze spalinowej. Zabudowa ma pełnić funkcję budżetowo-akumulacyjno-estetycznej stąd wybór padł na cegłę dziurawkę klinkierową. Wymiary zabudowy 1,2x0,6-0,7x2,6. Z czego ok. 1,3 do 1,5 wysokości to ma być klinkier reszta gips karton z wełną. Kominek ma również 3 rury do DGP grawitacyjnego fi 100. DGP powstało przypadkiem gdy po zmianie komina murowanego na systemowy na piętrze powstała wnęką której szkoda było nie wykorzystać.
    1.Co sądzicie o moim pomyśle ??
    2. Czy dziurawa cegła klinkierowa ma jakieś rozsądne właściwości akumulacyjne??
    3. Czy radiator o d długości 50cm i cenie ok. 100zł poprawia jakoś sprawność czy to pic na wodę??
    4. Czym zaizolować tylną ścianę zabudowy kominka. tylna ściana kominka to komin systemowy i po obu stronach komina ytong. Czy dać wełnę z odblaskiem czy coś innego??
    5. Co sądzicie o tym „fundamencie” pod kominek tzn styrodur i żelbet
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Na początek z nazwy kominka wykreślił bym słowo "akumulacja". Dziurawka do tego w strefie niższych temperatur i wełna ze sreberkiem w strefie wyższych temperatur.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Na początek z nazwy kominka wykreślił bym słowo "akumulacja". Dziurawka do tego w strefie niższych temperatur i wełna ze sreberkiem w strefie wyższych temperatur.
    rozumiem ale cegły na ka kartonie nie umieszczę Myślałem żeby klinkier zrobić do samej góry ale trochę obawiam się wagi i stabilności konstrukcji. Wygląd klinkieru nam się podoba i jest tańsze i mniej pracochłonne niż kombinowanie z szamotem i płytkami klinkierowymi. cegła dziurawka aby zmniejszyć wagę i zachować wygląd klinkieru. Zabudowa do sufitu z kominkiem to już waga ok 1 tony. Dlatego akumulacja budżetowa. Porostu chce mieć ciastko i zjeść ciastko dlatego takie rozwiązanie. Nie zależy mi na super akumulacji ani na super kominku to tylko kominek dla fanu i na wojnę. Ile czasu dziurawka może trzymać ciepło? i ile może się nagrzewać?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jeśli będziesz szukał potwierdzenia własnego pomysłu myślę że nie znajdziesz tutaj pomocników. Co do stabilności konstrukcji to prawidłowe przywiązanie do ścian i nie będzie problemu, płyta na XPS też wytrzyma. Może na początek przeczytaj z 3-4 wątki, są takie w których budujący opisują swoje konstrukcje.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kulibob ... policz dobrze ile Cię będzie kosztował wkład i materiał ... ile to wyniesie ? ... strzelam ... 4-5 tys. ?
    Za tę kwotę masz do wyboru kilkadziesiąt co najmniej modeli piecyków. Doskonałych pod względem techniki i w przeróżnym dizajnie ...
    Wybór prosty. Z jednej strony "erzac", "surogat" i eksperymentowanie z czymś, czego nigdy w życiu nie robiłeś i na czym się tak na prawdę kompletnie nie znasz, wykonywane na zasadzie "byle taniej", z drugiej doskonały produkt gotowy, do prostego zamontowania przez Ciebie w 2-3 godziny.
    Trzeba być naprawdę upartym żeby brnąć w to pierwsze rozwiązanie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    rzeczywiste budżet zakładany to ok 4k.Rzeczywiście na chwile obecną o budowie kominka nie wiem za wiele ale mam ok 2mc aby się douczyć.Jedyne co wiem to krati wlotowe i wylotowe min. tyle co chce producent, odległość wkładu od ścianek jw i komora dekompresyjna. Już kiedyś rozważałem piecyk ale u żony nie przeszło Więc został kominek tym bardziej że teraz jeszcze dyndają rury od DGP. Po dyskusji z żoną jak to ma wyglądać stanęło na trzech wersjach:
    -cały z GKF i wełny
    -cegła klinkierowa i GKF ok 1:1
    -cały z cegły klinkierowej

    musimy się zmieścić razem z wkładem w max 4k więc wygląda to jak wygląda.

    cały z GKF mnie nie przekonuje bo koniec palenia równa się koniec grzania, z kolei przed murowaniem konstrukcji wysokości ok 2,6m i wadze ok 1tony trochę się boje tym bardziej że z tyłu słabo jest w czym kotwić tzn z lewej i prawej 40cm gazobetonu o grubości 12cm.
    Widzę że bardzo nie odpowiada Wam ten klinkier?? CO z nim nie tak??Wg mnie jest ładny i chyba trochę ciepła nazbiera.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 26-01-2016 o 06:14

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chcem ale muszem!
    Popełniasz typowy błąd początkującego inwestora, nie ma kasy ale ma być. Słuchaj Foresta i Remixa, ja mogę tylko pod tym się podpisać
    ponieważ przerabiałem tanie rozwiązanie kominkowe i po dwóch latach stwierdziłem, że to nie ma sensu. Szanowna małżonka przekona się jakie "cudo" jej postawiłeś dopiero przy codziennej eksploatacji i po wydaniu bez sensu pieniędzy. Mojego naczelnego "inż budowy" dopiero to przekonało.
    Masz niewielką zdolność przekonywania, ja podsunąłem żonie temat o "piecyku ceramicznym" i nie uwierzysz ale powiedziała albo piecyk albo nic lub piec kaflowy! ale ja mam rozsądną żonę, która umie liczyć.Tani kominek to rozwiązanie do domku letniskowego nie dla domu.
    Domyślam się, że będziesz miał ogrzewanie gazowe? Mam sąsiadów gdzie kominek miał być rekreacyjno coś tam(winko, nastrój i inne bajery) a teraz palą ile wlezie bo chcą zaoszczędzić na gazie/oleju i nie należą do tych, którym brakuje pieniędzy.
    Nie znam Maji ale widziałem, jest to wkład skręcany, czyli istnieje prawdopodobieństwo, że
    może się rozszczelnić i co wtedy, demolka! Ja miałem droższy wkład i go przekląłem, a Ty rób co chcesz ale zanim to zrobisz przeczytaj opinie ludzi na "CENEO" mnie by wystarczyło!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Nie chcem ale muszem!
    Popełniasz typowy błąd początkującego inwestora, nie ma kasy ale ma być. Słuchaj Foresta i Remixa, ja mogę tylko pod tym się podpisać
    ponieważ przerabiałem tanie rozwiązanie kominkowe i po dwóch latach stwierdziłem, że to nie ma sensu. Szanowna małżonka przekona się jakie "cudo" jej postawiłeś dopiero przy codziennej eksploatacji i po wydaniu bez sensu pieniędzy. Mojego naczelnego "inż budowy" dopiero to przekonało.
    Masz niewielką zdolność przekonywania, ja podsunąłem żonie temat o "piecyku ceramicznym" i nie uwierzysz ale powiedziała albo piecyk albo nic lub piec kaflowy! ale ja mam rozsądną żonę, która umie liczyć.Tani kominek to rozwiązanie do domku letniskowego nie dla domu.
    Domyślam się, że będziesz miał ogrzewanie gazowe? Mam sąsiadów gdzie kominek miał być rekreacyjno coś tam(winko, nastrój i inne bajery) a teraz palą ile wlezie bo chcą zaoszczędzić na gazie/oleju i nie należą do tych, którym brakuje pieniędzy.
    Nie znam Maji ale widziałem, jest to wkład skręcany, czyli istnieje prawdopodobieństwo, że
    może się rozszczelnić i co wtedy, demolka! Ja miałem droższy wkład i go przekląłem, a Ty rób co chcesz ale zanim to zrobisz przeczytaj opinie ludzi na "CENEO" mnie by wystarczyło!
    Ogrzewanie ekogroch instalacja przygotowana tak aby bez bólu przejść na PC dlaczego nie odrazu PC to już inna bajka. Wątpię żebym używał kominka w celach oszczędzania. Co do kominków z kratek macałem kratki i market i po pomacaniu stwierdzam że kratki są dużo lepszej jakości.
    Może inaczej co polecacie aby zmieścić się w ok 4-4,5k z kominkiem a wtej cenie to tylko samoróbki chyba zostają. Oszczędzam na kominku bo nie traktuję tego urządzenia jako priorytetowe to wręcz dodatek na ale "musi być" Czytałem parę wątków o kominkach i to co się czyta to trochę chaos dlatego założyłem swój wątek. Chciałbym zrobić to dobrze w granicach budżetu który posiadam, a zwiększenie budżetu raczej nie wchodzi w rachubę bo porostu kominek nie jest dla mnie więcej warty. Będę wdzięczny za porady. Czas jechać do robotników na budowę

  9. #9

    Domyślnie

    ..."Chciałbym zrobić to dobrze w granicach budżetu który posiadam"... Nie zrobisz nic rozsądnego w tym przedziale cenowym. Dobry wkład który nie syfi ustawicznie szyby to wydatek od 5 tys wzwyż. Czytałeś opinie o wybranym wkładzie? myślę, że wszystkie w podobnych cenach są takie same, mój kosztował 2,5 tys i tylko źle go wspominam. Jeżeli już macie takie parcie na kominek to może koza? Przeczytałem pobieżnie wątek o kozie Invicta za 1,8 tys, przeczytaj dowiesz się. Dobra koza to też nie mały wydatek. Swojego wkładu nie zdążyłem obudować (na szczęście) przynajmniej nie straciłem fajnych paru zł czego Tobie nie życzę. Po za tym ekogroch i w planie pompa ciepła, czy to nie wystarczy?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak masz mieć ekogroch, przyszłościowo pompę, to chyba nie liczysz, że ogrzewanie drewnem będzie jakąś znaczącą oszczędnością ?
    Jak już masz te kanały z DGP, to wybuduj "zgodnie ze sztuką" zimną obudowę z płyt krzemianowo-wapiennych, rozprowadzenie powietrza i tyle.

    Najlepiej jakiś nieduży wkład, żeby można było sobie popalić jakiś czas, zanim Ci się zacznie salon przegrzewać
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Kominek niema żadnego związku z oszczędnościami tylko rekreacyjnie awaryjne ogrzewanie. Tylko jakoś obudowa gkf do mnie nie przemawia dlatego myślałem o klinkierowej obudowie jako namiastce akumulacji i przy okazji to mi się podoba. Teraz po namyśle rozważam kozę a kanały do dgp mogę ukryć w suficie i tam poczekają jeśli kiedyś będzie kominek. Żona się buntuje ale wisi mi za zgodę na wannę i prysznic osobno w jednej łazience Jak się u was sprawdzają kozo- piecyki?? Dolot mógł by wyjść ze sciany przy ziemi zakończony anomestatem.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 26-01-2016 o 19:36

  12. #12

    Domyślnie

    Chłopie za 4k nie zrobisz nic sensownego nawet do rekreacyjnego palenia. Odpuść sobie bo to co zrobisz będzie tylko straszyło w domu. A jak koniecznie musi być to zrób atrape kominka z jakiego sztywnego kartonu, a do środka wstaw czerwoną żarówkę, żeby ogień udawała

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kominek niema żadnego związku z oszczędnościami tylko rekreacyjnie awaryjne ogrzewanie. Tylko jakoś obudowa gkf do mnie nie przemawia dlatego myślałem o klinkierowej obudowie jako namiastce akumulacji i przy okazji to mi się podoba. Teraz po namyśle rozważam kozę a kanały do dgp mogę ukryć w suficie i tam poczekają jeśli kiedyś będzie kominek. Żona się buntuje ale wisi mi za zgodę na wannę i prysznic osobno w jednej łazience Jak się u was sprawdzają kozo- piecyki?? Dolot mógł by wyjść ze sciany przy ziemi zakończony anomestatem.
    Za 3000-4000 kupisz kozę dobrej jakości, z ukrytym dolotem przy podłodze. Przy okazji nie użyjesz toksycznej wełny, którą zapewne izolowałbyś płytę GK

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Chłopie za 4k nie zrobisz nic sensownego. A jak koniecznie musi być to zrób atrape kominka z jakiego sztywnego kartonu, a do środka wstaw czerwoną żarówkę, żeby ogień udawała
    tylko lampka musi migać!
    To kwintesencja/podsumowanie tematu. "Pociągnij za język" Piotra to podpowie jaką dobrą kozę kupić.
    Tylko nie zrób jak ja, mądrzy podpowiadacze z forum pisali nie kupuj a ja i tak popełniłem głupotę z tym, że w porę się opamiętałem. Nauka kosztowała mnie tylko 1tys. Cieszy mnie to, że potrafisz negocjować ze swoim "naczelnym inż budowy' tak trzymaj, nie daj się, w końcu kto nosi spodnie!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Predzej myslalem o czyms z 2000 bo traktuje to jako tymczasowke na ok 10lat

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    skorzystaj z porady remiksa i bedzie o.k.
    (przy ekogroszku Twoj kominek to w 95% ozdoba - wklad nie jest z gornej polki, ale na pewno nie rozpadnie sie od palenia nawet ciaglego, co odroznia go od marketowcow)
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Predzej myslalem o czyms z 2000 bo traktuje to jako tymczasowke na ok 10lat

  17. #17
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zabudowa ma pełnić funkcję budżetowo-akumulacyjno-estetycznej stąd wybór padł na cegłę dziurawkę klinkierową. Wymiary zabudowy 1,2x0,6-0,7x2,6. Z czego ok. 1,3 do 1,5 wysokości to ma być klinkier reszta gips karton z wełną. Kominek ma również 3 rury do DGP grawitacyjnego fi 100. DGP powstało przypadkiem gdy po zmianie komina murowanego na systemowy na piętrze powstała wnęką której szkoda było nie wykorzystać.
    1.Co sądzicie o moim pomyśle ??
    2. Czy dziurawa cegła klinkierowa ma jakieś rozsądne właściwości akumulacyjne??
    3. Czy radiator o d długości 50cm i cenie ok. 100zł poprawia jakoś sprawność czy to pic na wodę??
    4. Czym zaizolować tylną ścianę zabudowy kominka. tylna ściana kominka to komin systemowy i po obu stronach komina ytong. Czy dać wełnę z odblaskiem czy coś innego??
    5. Co sądzicie o tym „fundamencie” pod kominek tzn styrodur i żelbet
    DGP nie da się pogodzić z akumulacją. Jeżeli więc robisz DGP to będziesz miał tylko bardzo szczątkową akumulację a zatem pomysł który tu przedstawiasz jest jak najbardziej do zastosowania. Wkład kupuj jak najtańszy gdyż żelazo jest żelazo każde przewodzi ciepło podobnie a malkontenci zawsze się znajdą. Tutaj na forum jest już zasadą narzekać na marketowe kominki bo tak się przyjęło i jak chce się kogoś nastraszyć to się straszy "marketowym badziewiem". Niedawno w pewnym markecie były sterty wkładów kominkowych po ok 700zeta - rozeszły się jak ciepłe bułeczki.
    Co do Twojego pomysłu:
    1 Bardzo dobry pomysł - "kto nie kombinuje ten się nic nie nauczy"
    2 Ma takie, że do twojego dzieła jest wystarczająca.
    3 Na pewno poprawia.
    4 Chcesz po taniości to daj wełnę ale postaraj się zrobić to bardzo dokładnie żeby jej nie uszkodzić i zabezpieczyć bardzo starannie przed ewentualnym pyleniem.
    5 Masz jakichś fachowców budowlanych na budowie to Ci doradzą ale sądzę, że 15cm żelbet to jest bardzo mocna konstrukcja.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    DGP nie da się pogodzić z akumulacją. Jeżeli więc robisz DGP to będziesz miał tylko bardzo szczątkową akumulację a zatem pomysł który tu przedstawiasz jest jak najbardziej do zastosowania.
    Oczywiście że się da pogodzić. I to nawet akumuację bardzo ciężką. Jedno i drugie będzie wtedy działać niezależnie i równocześnie lub oddzielnie - jeżeli takie będzie "widzimisię" użytkownika.
    Stefanie ... napisz najpierw jakie masz doświadczenie w temacie na który próbujesz odpowiedzieć Kulibobowi ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    koszt zlomu, szyby i uszczelnien dobije do tych 700 pln, a praca skosnookich, transport dystrybucja, gwarancja ?
    zastanow sie co piszesz
    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    DGP nie da się pogodzić z akumulacją. Jeżeli więc robisz DGP to będziesz miał tylko bardzo szczątkową akumulację a zatem pomysł który tu przedstawiasz jest jak najbardziej do zastosowania. Wkład kupuj jak najtańszy gdyż żelazo jest żelazo każde przewodzi ciepło podobnie a malkontenci zawsze się znajdą. Tutaj na forum jest już zasadą narzekać na marketowe kominki bo tak się przyjęło i jak chce się kogoś nastraszyć to się straszy "marketowym badziewiem". Niedawno w pewnym markecie były sterty wkładów kominkowych po ok 700zeta - rozeszły się jak ciepłe bułeczki.
    Co do Twojego pomysłu:
    1 Bardzo dobry pomysł - "kto nie kombinuje ten się nic nie nauczy"
    2 Ma takie, że do twojego dzieła jest wystarczająca.
    3 Na pewno poprawia.
    4 Chcesz po taniości to daj wełnę ale postaraj się zrobić to bardzo dokładnie żeby jej nie uszkodzić i zabezpieczyć bardzo starannie przed ewentualnym pyleniem.
    5 Masz jakichś fachowców budowlanych na budowie to Ci doradzą ale sądzę, że 15cm żelbet to jest bardzo mocna konstrukcja.

  20. #20
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Oczywiście że się da pogodzić. I to nawet akumuację bardzo ciężką. Jedno i drugie będzie wtedy działać niezależnie i równocześnie lub oddzielnie - jeżeli takie będzie "widzimisię" użytkownika.
    Stefanie ... napisz najpierw jakie masz doświadczenie w temacie na który próbujesz odpowiedzieć Kulibobowi ...
    Pozdrawiam.
    Forest-Natura:
    1 Dopóki nie przeprosisz książki i jej autora za ślepą, szaloną nienawiść której nie tak dawno dałeś upust na Forum - to jak dla mnie to Ty na Forum nie istniejesz tak samo jak ten tzw "polaczek". Książki i autora nie znam i dlatego nawet nie mogę zająć stanowiska w kwestii Twojego szaleństwa. Właśnie to jest najgorsze, że książka i autor nie mieli szans na obronę.
    2 Kulibob bardzo zdrowe ma kumanie więc będzie wiedział co z tym zrobić.
    3 Czy odpowiadanie jest zabronione? Czy nagiąłem gdzieś regulamin? A Ty dalej masz smykałki cenzorskie ale to chyba doświadczenie Cię tak powyginało.

    lecho*ski
    Opisałem fakt który miał miejsce.
    Nie odnosiłem się do zawiłości opłacalności handlowych itp
    Teraz można zacząć stawiać pytania i szukać odpowiedzi; Dlaczego były w takiej cenie? Jaka jakość? Czy klienci zadowoleni? Ile było reklamacji? Ile będzie reklamacji? Czy wytrzymają okres gwarancyjny? Czy są bezpieczne? itd
    Ciekawe byłoby porównanie marketowych i nie marketowych wyrobów kominkowych. Tutaj na forum chyba raczej częściej są narzekania na te nie marketowe wyroby. W marketach prawdopodobnie o wiele sprawniej załatwia się ewentualne reklamacje.

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony