dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie

    Bardzo niewiele osób kładzie stropy drewniane . A przecież :
    1. Strop drewniany jest lżejszy ,
    2.Bardziej pracuje - jeśli go nie okładamy nie mamy charakterystycznych po kilku latach pęknięć,
    3. Przy dobrym uszczelnieniu jest bardziej cichy od betonu
    4. Wreszcie jest tańszy ( ok 50%) i łatwy w budowie.
    I chyba w sumie ze stropami jest tak jak z oknami - kiedyś drewniane szybko się rozsychały i niszczyły - a teraz są najdroższe wśród okien . I z tego co mówią producenci trwalsze od innych . Może niepotrzebnie się boimy stropów z drewna?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Myślałem o takim przy okazji Praefy. Jest i taka opcja.
    Ale mi odradzili. Podobno "klasyczny" strop stabilizuje konstrukcję parteru, a jeśliby dać drewniany, należałoby zmieniać (czytaj: wzmacniać) tę konstrukcję. Podobno nieopłacalne.
    Oczywiście dotyczy to technologii w systemie Praefa. W innych może być inaczej.

  3. #3

    Domyślnie

    PIK . Chyba się ścigamy . Właśnie w Praefie dziś namawiali mnie do stropu drewnianego

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja mam drewniany


  5. #5

    Domyślnie

    A ja na wiosnę będę kładł strop drewniany. No może nie w całym domu ( 2/3 ze 110 m2 to drewno a reszta beton. Dlaczego?
    -Dom stawiam na działce gdzie pompa i grucha nie dojadą tak, więc beton na strop będzie kręcony na budowie.
    -Strop drewniany będzie na belkach 10x20. Sufit podwieszony między belkami a część dolna belek będzie widoczna. Na belkach płyty OSB na filcu a pomiędzy wata mineralna no i mam miejsce na rozprowadzenie ogrzewania powietrznego.
    -Na poddaszu użytkowym sypialnie, więc nie będzie problemu, że jakieś dźwięki przenikają.
    -Łazienka na górze w części ze stropem betonowym.
    -I może najważniejszy argument – bardzo lubię drewno
    PJ

    ppp.j

  6. #6

    Domyślnie

    Teska , a dlaczego ty wybrałaś drewniany? Nie boisz się obciążeń typu ciężka wanna ?
    Czy rzeczywiście na stropie drewnianym spawdzają się jedynie ściany działowe z płyty G-K?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    A ja na wiosnę będę kładł strop drewniany. No może nie w całym domu ( 2/3 ze 110 m2 to drewno a reszta beton. Dlaczego?
    -Dom stawiam na działce gdzie pompa i grucha nie dojadą tak, więc beton na strop będzie kręcony na budowie.
    -Strop drewniany będzie na belkach 10x20. Sufit podwieszony między belkami a część dolna belek będzie widoczna. Na belkach płyty OSB na filcu a pomiędzy wata mineralna no i mam miejsce na rozprowadzenie ogrzewania powietrznego.
    -Na poddaszu użytkowym sypialnie, więc nie będzie problemu, że jakieś dźwięki przenikają.
    -Łazienka na górze w części ze stropem betonowym.
    -I może najważniejszy argument – bardzo lubię drewno
    PJ

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    PPJ uważaj na płyty OSB na poddaszu.Pan W.Nitka przestrzega i każe uważać na wykraplanie pary wodnej.

  9. #9

    Domyślnie

    Bobiczek , o co chodzi z wykraplaniem? Czy jest to etap budowy i wilgoć technologiczna , czy może coś innego?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Wejdź do tematu "jak ocieplić strop nad poddaszem użytkowym".

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Wejdź do tematu "jak ocieplić strop nad poddaszem użytkowym".

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Wejdź do tematu "jak ocieplić strop nad poddaszem użytkowym".

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Przepraszam , ale ja tego nie zrobiłem. Coś się musiało stać, ze tyle razy licznik "nabił"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony