dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 424 z 459
Pokaż wyniki od 8.461 do 8.480 z 9163
  1. #8461
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Na oknach dachowych to sobie w buty ją wsadź, zbyt mocno słońce tam operuje. Na oknach dachowych mam przepuszczające część światła markizy.
    Mam też markizy w jednym pokoju różnica na granicy błędu,dużo ciemniej ale ciepło od słońca takie samo.A folia na oknach dachowych ma wsp.odbicia podczerwieni na poziomie 50% + zatrzymuje UV i z zewnątrz wygląda jak lustro.
    Ostatnio edytowane przez mariusz05 ; 22-01-2018 o 20:52

  2. #8462

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    i ciemno jak w jaskini, nie po to robilam duze przeszklenia zeby je roletami zaslaniac. dziekuje, wole klime. przypuszczam, ze w koszcie rolet mozna sie zmiescic. za to lepsza w uzytkowaniu niz siedzenie po ciemku.
    Kto Ci każe opuszczać rolety we wszystkich oknach naraz w ciągu dnia?? .
    Zalety rolet:
    - ciszej w domu
    - cieplej w zimie
    - chłodniej w lecie
    - po opuszczeniu izolacja od wścibskich sąsiadów ( chociaż ja akurat z tym nie mam problemów )
    - komfortowe oglądnie TV , pracy na komputerze w słoneczny dzień
    - dowolność zaciemnienia ( drzemka w dzień bardziej komfortowa, w nocy izolacja od oświetlenia ulicy i świateł samochodów )
    - brak konieczności posiadania firanek, zasłon itp. ( ale to już co się komu podoba - ja nie mam ich nigdzie )
    PS. tyle na szybko.

  3. #8463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    I ciemno w chałupie. Dziękuję, nie po to mam okna żeby było w domu ciemno.
    Miałem problem z przegrzewaniem się pomieszczeń przez wschodnie okna na parterze. Założyłem folię przeciwsłoneczną i problem znacząco wyeliminowałem.
    hehe zastanawia mnie jak może przegrzać pomieszczenie przez okno od wschodniej strony

  4. #8464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz05 Zobacz post
    Mam też markizy w jednym pokoju różnica na granicy błędu,dużo ciemniej ale ciepło od słońca takie samo.
    Najzwyczajniej w świecie kłamiesz.

  5. #8465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    hehe zastanawia mnie jak może przegrzać pomieszczenie przez okno od wschodniej strony
    Bez żadnego problemu.
    Mam od wschodniej strony trzy duże okna. Jedno w sypialni ma roletę zewnętrzną, a dwa na dole nic nie miały. Rano latem słońce od wschodu przenika mi niemal przez cały parter i mocno go przegrzewało. Folia przeciwsłoneczna zminimalizowała ten efekt.

  6. #8466
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Najzwyczajniej w świecie kłamiesz.
    Mam ci zdjęcie wysłać ?

  7. #8467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Kto Ci każe opuszczać rolety we wszystkich oknach naraz w ciągu dnia?? .
    Zalety rolet:
    - ciszej w domu -wystarczą trzy szyby, nie potrzeba do tego rolet
    - cieplej w zimie -płacę na CO około 800zł rocznie. Ile bym zaoszczędził?
    - chłodniej w lecie- i ciemniej
    - po opuszczeniu izolacja od wścibskich sąsiadów ( chociaż ja akurat z tym nie mam problemów ) -mam to w czterech literach
    - komfortowe oglądnie TV , pracy na komputerze w słoneczny dzień -są od tego zasłony
    - dowolność zaciemnienia ( drzemka w dzień bardziej komfortowa, w nocy izolacja od oświetlenia ulicy i świateł samochodów ) -od tego mam jedną jedyną roletę w sypialni
    - brak konieczności posiadania firanek, zasłon itp. ( ale to już co się komu podoba - ja nie mam ich nigdzie ) -bez zasłon i firanek w domu jest beznadziejna akustyka
    PS. tyle na szybko.
    Dom wybudowałem bez żadnych rolet. Po doświadczeniach pierwszego słonecznego sezonu, musiałem założyć jedną w sypialni. JEDNĄ! Teraz jest ok. Moim zdaniem szkoda kasy na rolety w całym domu.

  8. #8468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz05 Zobacz post
    Mam ci zdjęcie wysłać ?
    No to może masz jakieś badziewie.
    Mam dwie markizy na oknach dachowych u mojego syna. Wcześniej jak ich nie mieliśmy był tam piekarnik, po założeniu problem zniknął.

  9. #8469
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No to może masz jakieś badziewie.
    Mam dwie markizy na oknach dachowych u mojego syna. Wcześniej jak ich nie mieliśmy był tam piekarnik, po założeniu problem zniknął.
    VELUXA nie wiem czy to badziewie może ?.
    Ostatnio edytowane przez mariusz05 ; 22-01-2018 o 21:14

  10. #8470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Kto Ci każe opuszczać rolety we wszystkich oknach naraz w ciągu dnia?? .
    Zalety rolet:
    - ciszej w domu
    - cieplej w zimie
    - chłodniej w lecie
    - po opuszczeniu izolacja od wścibskich sąsiadów ( chociaż ja akurat z tym nie mam problemów )
    - komfortowe oglądnie TV , pracy na komputerze w słoneczny dzień
    - dowolność zaciemnienia ( drzemka w dzień bardziej komfortowa, w nocy izolacja od oświetlenia ulicy i świateł samochodów )
    - brak konieczności posiadania firanek, zasłon itp. ( ale to już co się komu podoba - ja nie mam ich nigdzie )
    PS. tyle na szybko.
    żaden z tych argumentow nie ma dla mnie znaczenia. jak zaslaniasz w ciagu dnia to jest ciemno i tyle. nawet jak tylko jedna. nie mam ulicy, samochody ani sasiedzi mi nie przeszkadzaja, mieszkam przy lesie. jest cicho, jedno co przeszkadza to czasem pelnia ale do tego styknie zaslona. firanki i zaslonki lubie bo nadaja klimatu w domu i po drugie nie ma takiego echa. do tego dla mnie rolety zewnetrzne sa klaustrofobiczne.

    za to mam oszklony podcien i zima tez moge korzystac z tarasu tysiac razy lepsza inwestycja niz rolety
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 22-01-2018 o 21:12

  11. #8471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dom wybudowałem bez żadnych rolet. Po doświadczeniach pierwszego słonecznego sezonu, musiałem założyć jedną w sypialni. JEDNĄ! Teraz jest ok. Moim zdaniem szkoda kasy na rolety w całym domu.
    Na szczęście to tylko twoja opinia Liwko .
    Nie żałuję ani 1 PLN wydanej na rolety.
    PS Umówmy się Liwko że ani salon ani sypialnia nie zamieni się w salę koncertową czy studio nagrań dzięki zasłonom .

  12. #8472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Na szczęście to tylko twoja opinia Liwko .
    jak widac po dyskusji raczej nie tylko jego opinia

  13. #8473

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    żaden z tych argumentow nie ma dla mnie znaczenia. jak zaslaniasz w ciagu dnia to jest ciemno i tyle. nawet jak tylko jedna. nie mam ulicy, samochody ani sasiedzi mi nie przeszkadzaja, mieszkam przy lesie. jest cicho, jedno co przeszkadza to czasem pelnia ale do tego styknie zaslona. firanki i zaslonki lubie bo nadaja klimatu w domu i po drugie nie ma takiego echa. do tego dla mnie rolety zewnetrzne sa klaustrofobiczne.

    za to mam oszklony podcien i zima tez moge korzystac z tarasu tysiac razy lepsza inwestycja niz rolety
    Brawo TY . Ale jak słusznie zauważyłeś mieszkasz na wsi pod lasem. To co dobre u Ciebie niekoniecznie sprawdzi się przy normalnie oświetlonej w nocy ulicy i sąsiadach na spacerze ( nie mam pełnego ogrodzenia a po włączeniu oświetlenia w domu trochę intymności nie zaszkodzi ).
    Ps. co ma piernik do wiatraka ( wiem miele mąkę na ciasto ) taras lepszy od rolet ??????

  14. #8474

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    jak widac po dyskusji raczej nie tylko jego opinia
    Sorki TAR - brawo WY. ( TY i LIWKO ).

  15. #8475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    ... ani salon ani sypialnia nie zamieni się w salę koncertową czy studio nagrań dzięki zasłonom .
    Powtórzę jeszcze raz. W sypialni mam roletę i uważam, że tam być powinna. Natomiast nie rozumiem o co ci chodzi z tą salą koncertową. To że dzięki zasłonom i firanom jest dużo lepiej akustycznie to chyba nie nowina?

  16. #8476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale pomogą rolety wewnętrzne czy zasłony wielokrotnie tańsze od rolet zewnętrznych.
    Tylko że rolety zewnętrzne chronią przed upałem. Zasłony i rolety wewnętrzne już nie są takie skuteczne.
    Mam rolety zewnętrzne i nie potrzebuje zasłon (firanek też nie mam).
    Jak jest mróz też je opuszczam na noc, i jest trochę cieplej.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 22-01-2018 o 21:29
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #8477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Sorki TAR - brawo WY. ( TY i LIWKO ).
    Twierdzisz, że tylko my tak uważamy? W takim razie, brawo TY

  18. #8478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Sorki TAR - brawo WY. ( TY i LIWKO ).
    nie rozumiem twojego sarkazmu, w koncu to dyskusja i nikt nie ma monopolu "na racje" wiec z łaski swojej wyluzuj z personalnymi komentarzami ok.?

  19. #8479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Powtórzę jeszcze raz. W sypialni mam roletę i uważam, że tam być powinna. Natomiast nie rozumiem o co ci chodzi z tą salą koncertową. To że dzięki zasłonom i firanom jest dużo lepiej akustycznie to chyba nie nowina?
    Powtórzę jeszcze raz - brawo WY .
    To że mając meble , kwiaty, obrazy na ścianach można mieć dobrą akustykę bez firan i zasłon też chyba nie nowina ?
    Nie udowadniajcie wszystkim na siłę iż nieposiadanie rolet czyni was szczęśliwszymi. Nie macie rolet OK. Nie chcecie ich mieć OK.
    Jak ja i inni użytkownicy forum mamy rolety i jesteśmy z nich zadowolony to w/g Was już nie jest OK ??
    PS Gdybym mieszkał na wsi pod lasem z dala od sąsiadów w cieniu stuletnich dębów, nie posiadał 19 okien w tym większość od południa i zachodu to może bym zrezygnował z rolet.

  20. #8480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    czytanie ze zrozumieniem slabo ci wychodzi jak widac po powyzszym poscie koncze te bezsensowne przekomarzanki

Strona 424 z 459

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony