dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Szambo, wywóz a umiejscowienie

    Może dziwne pytanie, ale nie mam wyjścia

    Czy szambiarka musi mieć dobry podjazd do włazu czy jest też możliwy odbiór nieczystości z trudniejszych miejsc, gdzie np. trzeba by przerzucić rurę nad siatką lub przełożyć otworem pod siatką ogrodzenia?

    Myślimy o postawieniu większego domku na działce letniskowej i mamy dwa miejsca do wyboru. Jedno to to, na którym stoi aktualny domek/szopka ogrodowa - jest już przygotowany odpowiedni plac, ale niestety znajduje się w głębi działki, dalej od bramy wjazdowej, za to bliżej płotu przy którym idzie droga asfaltowa. Drugie miejsce, od lat trzymane na 'normalny' murowany dom, jest blisko bramy wjazdowej, ma lepsze położenie, z tym, że wszystko musielibyśmy robić od nowa, poczynając od wycięcia kilku drzew, poprzez wykopanie dołu, nasypanie tłucznia lub wybetonowanie placyku, po likwidację placu, na którym stoi obecny domek. Chcemy postawić większy, ale wciąż mały drewniany - z murowanego już raczej zrezygnowaliśmy, bo wisi nad nami widmo CPK - i raczej nie robiąc większej rewolucji na działce. Pomyślałam, że najszybciej i najmniej zachodu byłoby wymienić mniejszy domek na większy i zbudować szambo od strony drogi asfaltowej. Tyle, że tam jest lita siatka, beż żadnej bramy, i jedyne co mi przychodzi do głowy to przerzucenie rury górą lub wykop tunelu pod siatką...
    Ostatnio edytowane przez OlaK ; 23-09-2018 o 10:44

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK Zobacz post
    Może dziwne pytanie, ale nie mam wyjścia

    Czy szambiarka musi mieć dobry podjazd do włazu czy jest też możliwy odbiór nieczystości z trudniejszych miejsc, gdzie np. trzeba by przerzucić rurę nad siatką lub przełożyć otworem pod siatką ogrodzenia?

    Myślimy o postawieniu większego domku na działce letniskowej i mamy dwa miejsca do wyboru. Jedno to to, na którym stoi aktualny domek/szopka ogrodowa - jest już przygotowany odpowiedni plac, ale niestety znajduje się w głębi działki, dalej od bramy wjazdowej, za to bliżej płotu przy którym idzie droga asfaltowa. Drugie miejsce, od lat trzymane na 'normalny' murowany dom, jest blisko bramy wjazdowej, ma lepsze położenie, z tym, że wszystko musielibyśmy robić od nowa, poczynając od wycięcia kilku drzew, poprzez wykopanie dołu, nasypanie tłucznia lub wybetonowanie placyku, po likwidację placu, na którym stoi obecny domek. Chcemy postawić większy, ale wciąż mały drewniany - z murowanego już raczej zrezygnowaliśmy, bo wisi nad nami widmo CPK - i raczej nie robiąc większej rewolucji na działce. Pomyślałam, że najszybciej i najmniej zachodu byłoby wymienić mniejszy domek na większy i zbudować szambo od strony drogi asfaltowej. Tyle, że tam jest lita siatka, beż żadnej bramy, i jedyne co mi przychodzi do głowy to przerzucenie rury górą lub wykop tunelu pod siatką...
    Ostatnio modne jest wyprowadzenie rur z szamba do linii płotu i zakończenie tej rury gustownym metalowym króćcem z zamknięciem. To ma tę zaletę że szambo lokalizujesz gdzie chcesz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Ostatnio modne jest wyprowadzenie rur z szamba do linii płotu i zakończenie tej rury gustownym metalowym króćcem z zamknięciem. To ma tę zaletę że szambo lokalizujesz gdzie chcesz
    Tak jest, szybkozłączka przed ogrodzeniem jest superwygodna, szambiarka nie musi wjeżdżać na teren posesji.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Ostatnio modne jest wyprowadzenie rur z szamba do linii płotu i zakończenie tej rury gustownym metalowym króćcem z zamknięciem. To ma tę zaletę że szambo lokalizujesz gdzie chcesz
    O, to zdaje się być dobrym pomysłem. A czy możesz napisać coś więcej albo podsunąć jakiś link, please?
    Czy taka rura służy do wprowadzenia przez nią rury od szambiarki wprost do nieczystości czy to jest zakopywane jakoś głęboko na poziomie nieczystości i zasysanie następuje już z tej rury?
    Czy to są jakieś specjalne szamba czy takie typu hmm… "łódź podwodna" tzn. dłuższy zbiornik z wystającą nad nim kopułką przerabiane we własnym zakresie?

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłam Jak się wie, czego szukać to jest łatwiej

    https://receptynadom.pl/najlepiej-zo...nianie-szamba/

    dzięki za pomoc!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony