dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie Grzejniki podłogowe - kanałowe

    Grzejniki kanałowe - bardzo dobra, obecnie często stosowana, alternatywa sposobu dystrybucji ciepła - ogrzewanie samodzielne lub uzupełnienie innych opcji jako ogrzewanie wspomagające.

    https://www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Na zadane mi na priv pytania odpowiadam dla wszystkich zainteresowanych tematem wodnego ogrzewania podłogowego - kanałowego:

    Najmniejsza wysokość całkowita wraz z podestem to 8 cm. Po sezonie kanał grzewczy można przykryć podestem posezonowym: https://www.regulus.com.pl/typy-podestow

    wielorakie zastosowanie... https://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-canal

    a także ogród zimowy... https://www.regulus.com.pl/galeria/r...tem-canal-vent

    lub Filharmonia https://www.regulus.com.pl/galeria/filharmonia-szczecin

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Przed wylaniem wylewki górną krawędź obramowania wanny kanału grzewczego należy ustalić w poziomie (4 śruby regulujące wysokość zainstalowane po rogach w dnie wanny) do wysokości ostatecznej posadzki (glazura, panele, parkiet, deski).

    https://www.regulus.com.pl/news/ogrz...awe-realizacje

    Odpowiedź na najczęściej zadawane pytania: https://www.regulus.com.pl/faq/ogrzewanie-kanalowe-0

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Zamiana grzejników ściennych na kanałowe w mieszkaniach deweloperskich to często realizowana opcja.

    A po zakończeniu sezonu grzewczego: https://www.regulus.com.pl/news/pode...anie-unikatowe
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Zamiana grzejników ściennych na kanałowe w mieszkaniach deweloperskich to często realizowana opcja.

    A po zakończeniu sezonu grzewczego: https://www.regulus.com.pl/news/pode...anie-unikatowe
    Czy te grzejniki tak az słabo sie sprzedają ze trzeba ich promocji w mozliwie najtanszy sposób?. Moze bardziej efektywna bedzie akcja reklamowa w róznych mediach czyli internecie, tv, radio. Inwestorzy ktorzy nie znają forum tego czy innych budowlanych są łatwiejszym targetem ze względu na swoją niewiedzę i zwykła nieswiadomosc. Ja na Twoim miejscu tak bym wlasnie zrobił. Dla mnie to troche dziwne, firma duza, istniejąca nie od dzis, a nie potrafi sie zareklamowac, ta stówa wydana na PP jest smieszną kwotą wydaną na reklamę, ale zeby tak skąpic. Czy sadzisz ze deweloperzy tu zaglądają?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    To bardzo proste: consuetudo est altera natura....
    Masz jakiś problem Andrzejku? Irytujesz się. Czy ja Ci podpowiadam, jak masz spędzać swój wolny czas? Odpowiadasz na pytania na priv? Ja odpowiadam. By nikt nie musiał mi zadawać takiego samego pytania, odpowiadam a niektóre odpowiedzi umieszczam w swoim osobistym wątku. Raz zadane pytanie przez jednego zainteresowanego - jedna odpowiedź dla wielu potencjalnych inwestorów.

    W sąsiednim wątku było pytanie o posezonowe zabezpieczenie kanału grzewczego.
    REGULUS-system, jako jedyny producent systemów kanałowych w Europie, takie rozwiązanie posiada.

    Co wiesz o grzejnikach kanałowych?
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To bardzo proste: consuetudo est altera natura....
    Masz jakiś problem Andrzejku? Irytujesz się. Czy ja Ci podpowiadam, jak masz spędzać swój wolny czas? Odpowiadasz na pytania na priv? Ja odpowiadam. By nikt nie musiał mi zadawać takiego samego pytania, odpowiadam a niektóre odpowiedzi umieszczam w swoim osobistym wątku. Raz zadane pytanie przez jednego zainteresowanego - jedna odpowiedź dla wielu potencjalnych inwestorów.

    W sąsiednim wątku było pytanie o posezonowe zabezpieczenie kanału grzewczego.
    REGULUS-system, jako jedyny producent systemów kanałowych w Europie, takie rozwiązanie posiada.

    Co wiesz o grzejnikach kanałowych?
    Nie mam zadnego problemu, a jedynie dziwie sie Twojej akcji reklamowej, tylko tyle.
    Czasami odpowiadam na priv jak sie ktos pyta, czy to takie dziwne?
    Jezeli chodzi o grzejniki kanałowe to czy wielu deweloperów ich stosuje to rzecz wzgledna, oczywiscie nie podasz mi zadnych procentów bo takich danych nie posiadasz, w kazdym razie na podstawie opisów posiadaczy takich mieszkan/domów oraz pytan do mnie kierowanych moge stwierdzic ze deweloperzy bardzo stosują grzejniki kanałowe. Ja takiego przypadku nie zaobserwowałem. W innym wątku posiadacz takiego domu pyta o mozliwosc zainstalowania takiego grzejnika a to swiadczy ze deweloper mu tego nie zainstalował. Czy znam te grzejniki, znam bo je montowałem i klika razy projektowałem system grzewczy z ich udziałem. Na kilka tysiecy przypadków te 3 lub 4 zastosowania to ok promil całosci. Nie da sie ukryc ze to produkt niszowy, wypełniłes tą niszę, to dobrze. Zawsze sie moze trafic ktos który potrzebuje produktu niszowego

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Akcja reklamowa? Na FM? Przecież tu rządzi towarzystwo wzajemnej adoracji , od lat stale ci sami userzy, którzy na FM się wyuczyli i traktują je jak swoje prywatne podwórko, o które oparli swój biznes. Czasem podpatruję co zmieniło się w ich świadomości... U niektórych się zmieniło, u niektórych nie. Rutyna...

    W dzisiejszych czasach nie tak wygląda reklamowanie produktu. Poza tym przejrzyj ofertę największych sieci zakupowych w Polsce...
    To Ty Andrzeju działasz w określonej grupie odbiorców, przeważnie z polecenia, w określonym rejonie kraju i nie znasz całego polskiego rynku.
    Znasz małe projekty, które sam tworzysz, nie znasz wielkich projektów i ogromnych realizacji... Moje produkty są produktami głównie inwestycyjnymi, jednakże rynek inwestorów indywidualnych także jest spory i w żadnym razie nie określiłbym go jako niszowy. Tam też działa podobny do Twojego mechanizm decyzji: informacja + obserwacja/ wywiad + rozwiązanie z polecenia + analiza kosztów na etapie inwestycji + oczywiste korzyści w trakcie eksploatacji..
    Są tereny w Polsce, gdzie jest sporo "materiału porównawczego". Tam, gdzie panuje swoista "monokultura", kreowana głównie przez forsowane rozwiązania projektowe i presję firm wykonawczych, możliwości porównawcze są znikome. Nie będę jednak żadnego regionu pokazywał palcem. Sam wiesz po sobie jak to działa...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    . Moje produkty są produktami głównie inwestycyjnymi, j
    Z mojej 30 letniej praktyki wynika ,że są kotły i kotły inwestycyjne . Czy regulusami też tak jest?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Rozwiń pytanie i doprecyzuj swoją myśl...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    ..
    To Ty Andrzeju działasz w określonej grupie odbiorców, przeważnie z polecenia, w określonym rejonie kraju i nie znasz całego polskiego rynku.
    Znasz małe projekty, które sam tworzysz, nie znasz wielkich projektów i ogromnych realizacji... Moje produkty są produktami głównie inwestycyjnymi, jednakże rynek i
    Jezeli chodzi o obliczenia ozc i projekty ogrzewania, to sie mylisz, działam na terenie całego kraju. Nie znam wielkich realizacji bo nie mam takich klientów. Moi klienci to głownie prywatni inwestorzy budujący dom czy mały lub sredni warsztat/budynek produkcyjny. Poniewaz z nimi czesto rozmawiam to pytam o projektowany system grzewczy, doswiadczenia znajomych. Z rozmów tych wynika ze w tym segmencie czyli domów jednorodzinnych/szeregowek/ małych budynków do działalnosci gospodarczej grzejniki kanałowe a tym bardziej kanałowe regullusy to nisza, co pokrywa sie z moimi doswiadczeniami. Niezaleznie co Ty o tym sądzisz. Owszem w segmencie wielkich inwestycji moze byc inaczej i tego nie neguję ale w dziedzinie budownictwa jednorodzinnego to nisza. Zresztą znajdz wypowiedzi z róznych form tematycznych/budowlanych, nie tylko FM, bardzo ciezko znalezc wypowiedz na temat tych grzejników, nie dlatego ze są dobre czy złe tylko dlatego ze jest ich tak mało. Na ile okreslasz procentowo udział wykorzystania grzejników kanałowych w budownictwie jednorodzinnym?
    Od jakiej wartosci jest to nisza. Z mojej praktyki wynika ze jest to ilosc ok 1-2 promile. Jezeli masz inne dane to podaj.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 05-11-2018 o 14:13

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Co do forów budowlanych to wiele zależy od profilu tych, którzy o te fora oparli swój biznes i promują modne obecnie i najłatwiejsze dla nich w fazie projektowania i wykonawstwa rozwiązania. Tak jest im najłatwiej i najtaniej...
    Ogrzewanie kanałowe? Oczywiście, ze wszystkie firmy produkujące tego typu wyroby koncentrują się na inwestycjach, gdyż ogrzewanie kanałowe głównie tam jest zaprojektowane. W domach jednorodzinnych montuje się od jednego do maksimum kilku zestawów kanałowych, tymczasem większe obiekty to kilkanaście do nawet kilkuset sztuk. Są duże, wielopiętrowe obiekty, w których nie ma żadnych innych grzejników poza kanałowymi. No może w sanitariatach.
    Co do budownictwa jednorodzinnego to w bieżącym roku zakupu ogrzewania kanałowego Regulusa dokonało do chwili obecnej przeszło 1800 inwestorów. A przecież na rynku są jeszcze inni producenci...

    https://www.regulus.com.pl/news/szanujmy-przestrzen
    .
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Co do forów budowlanych to wiele zależy od profilu tych, którzy o te fora oparli swój biznes i promują modne obecnie i najłatwiejsze dla nich w fazie projektowania i wykonawstwa rozwiązania. Tak jest im najłatwiej i najtaniej...
    Ogrzewanie kanałowe? Oczywiście, ze wszystkie firmy produkujące tego typu wyroby koncentrują się na inwestycjach, gdyż ogrzewanie kanałowe głównie tam jest zaprojektowane. W domach jednorodzinnych montuje się od jednego do maksimum kilku zestawów kanałowych, tymczasem większe obiekty to kilkanaście do nawet kilkuset sztuk. Są duże, wielopiętrowe obiekty, w których nie ma żadnych innych grzejników poza kanałowymi. No może w sanitariatach.
    Co do budownictwa jednorodzinnego to w bieżącym roku zakupu ogrzewania kanałowego Regulusa dokonało do chwili obecnej przeszło 1800 inwestorów. A przecież na rynku są jeszcze inni producenci...

    https://www.regulus.com.pl/news/szanujmy-przestrzen
    .
    Ok, niech to bedzie kilka tysiecy z innymi producentami, ile jest budów realizowanych czy moze oddawanych do uzytkowania rocznie? Gdzies czytałem ze ok 100 tys.
    Jezeli nie są to promile bo nie wiadomo czy tych 1800 inwestorów budowało nowe czy remontowało stare domy to najwyzej 1-2 procent. Dalej jest to nisza która w tym segmencie bedzie sie pogłebiała bo dla domów energooszczednych nie ma uzasadnienia.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Przy Twoim liczeniu blisko 2% to tylko moi odbiorcy montujący u siebie kanałowe... Są jeszcze ci, którzy montują ponadto ścienne regulusy.

    Im precyzyjniejszy system grzewczy tym większe korzyści dla komfortu cieplnego i kieszeni użytkownika.

    Dlatego też uważam, że pomijając kwestie zdrowotne, które prędzej czy później objawią się w analizach i w statystyce, ogrzewanie oparte na samej podłogówce przestanie być tak agresywnie forsowane. Świat pójdzie do przodu w kierunku systemów jeszcze bardziej komfortowych i energooszczędnych. Póki co, podłogówka jest wygodna dla projektantów i wykonawców a jakiekolwiek późniejsze problemy i niedogodności spadają na użytkownika, który i tak będzie na nią skazany nie pozostawiając sobie żadnej alternatywy... Nawet być może nie będzie wiedział, że może być i taniej i bardziej komfortowo...
    Jak można porównywać coś, czego się nie zna i czego się osobiście nie doświadczyło?

    Coraz cieplejsze budownictwo, lepiej akumulujące ciepło materiały budowlane wymuszają ciągłe zmiany. Coraz dostępniejsza jest także wyrafinowana w swoich możliwościach elektronika. W budynku o dużej akumulacyjności temperaturę wnętrza stabilizują wszystkie nagrzane do pożądanej temperatury przegrody czyli ściany, sufit oraz posadzka a także elementy wyposażenia. Po osiągnięciu zadanej temperatury wnętrza, rola grzejnika powinna się sprowadzać wyłącznie do precyzyjnego uzupełniania bieżących strat ciepła. W związku z niewielkimi potrzebami cieplnymi, coraz mniejsze grzejniki grzeją jedynie przez ułamek doby – nieco dłużej podczas mrozów, szczególnie nocą, natomiast w okresach przejściowych dogrzewają obiekt w sumie bardzo krótko i w ściśle wybranym przez użytkownika czasie. Okresy, w których centralne ogrzewanie nie musi grzać w ogóle, są zatem coraz dłuższe. Grzejąca permanentnie „podłogówka” prędzej czy później stanie się przeżytkiem.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Grzejniki podłogowo kanałowe stosowane były już w XIII w.
    https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/f...we,nId,1087937

    Czy to, aby nie przeżytek?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Przy Twoim liczeniu blisko 2% to tylko moi odbiorcy montujący u siebie kanałowe... Są jeszcze ci, którzy montują ponadto ścienne regulusy.

    Im precyzyjniejszy system grzewczy tym większe korzyści dla komfortu cieplnego i kieszeni użytkownika.

    Dlatego też uważam, że pomijając kwestie zdrowotne, które prędzej czy później objawią się w analizach i w statystyce, ogrzewanie oparte na samej podłogówce przestanie być tak agresywnie forsowane. Świat pójdzie do przodu w kierunku systemów jeszcze bardziej komfortowych i energooszczędnych. Póki co, podłogówka jest wygodna dla projektantów i wykonawców a jakiekolwiek późniejsze problemy i niedogodności spadają na użytkownika, który i tak będzie na nią skazany nie pozostawiając sobie żadnej alternatywy... Nawet być może nie będzie wiedział, że może być i taniej i bardziej komfortowo...
    Jak można porównywać coś, czego się nie zna i czego się osobiście nie doświadczyło?

    Coraz cieplejsze budownictwo, lepiej akumulujące ciepło materiały budowlane wymuszają ciągłe zmiany. Coraz dostępniejsza jest także wyrafinowana w swoich możliwościach elektronika. W budynku o dużej akumulacyjności temperaturę wnętrza stabilizują wszystkie nagrzane do pożądanej temperatury przegrody czyli ściany, sufit oraz posadzka a także elementy wyposażenia. Po osiągnięciu zadanej temperatury wnętrza, rola grzejnika powinna się sprowadzać wyłącznie do precyzyjnego uzupełniania bieżących strat ciepła. W związku z niewielkimi potrzebami cieplnymi, coraz mniejsze grzejniki grzeją jedynie przez ułamek doby – nieco dłużej podczas mrozów, szczególnie nocą, natomiast w okresach przejściowych dogrzewają obiekt w sumie bardzo krótko i w ściśle wybranym przez użytkownika czasie. Okresy, w których centralne ogrzewanie nie musi grzać w ogóle, są zatem coraz dłuższe. Grzejąca permanentnie „podłogówka” prędzej czy później stanie się przeżytkiem.
    Moze cos wiecej na temat pózniejszych problemów i niedogodnosci. Jak długi jest ten okres po którym sie one ujawniają? Niektórzy z tego forum mają juz ogrzewanie podłogowe ok 8-10 lat, moze niech sie oni wypowiedzą.
    Jezeli chodzi o sterowanie podłogówką to jest mozliwe uzyskanie histerezy 0.1 oC co udowodnił kol. homelogic w swoim domu, zaprezentował wykresy zmian temperatury w czasie i jej wahania nie przekroczyły 0,1 oC. Co prawda zastosował regulatory PID, ale jak zauwazyłes elektronika tanieje i takie regulatory bedą coraz tansze.
    Zresztą nie musza byc regulatory PID mogą byc dwustanowe z funkcją PWM jako bardziej dostowane do siłowników które chodz działają jako zero jedynkowe w ktrótkich okresach czasu są de facto proporcjonalne (okres zamkniecia/otwarcia to ok 5-6 min) . Pozwala to na dozowanie bardzo małych porcji energii, po to aby utrzymac zadaną temperaturę pomieszczenia. Jakiekolwiek zakłocenie (zyski słoneczne lub bytowe) w zalznosci o d jego wartosci moze byc zniwelowane przez odpowiednie sterowanie, jezeli jego wielkosc jest za duza nawet regullus nie pomoze bo on tez jest uzalezniony od charakteru pracy siłownika. To taniej i komfortowo, dotyczy kosztów instalacji czy eksploatacji?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    homelogic to jednostkowa historia. W domu zbliżonym do pasywnego jest to możliwe w innych już nie. W moich rozwiązaniach koszty instalacji zbliżone a nawet ciut niższe, komfort w wymiarze całego roku zdecydowanie wyższy. Szybka reakcja to szybka reakcja. Tej cechy żadna podłogówka nie ma szansy przebić. Możliwość szybkiego dostosowania do potrzeb domowników o każdej porze roku bez względu na dynamikę pogodową tj, wahania temperatury, wilgotność powietrza, ruch powietrza na zewnątrz domu. Ci, którzy użytkują od wielu lat podłogówkę są na nią skazani i nie mają innej opcji a także nie znają innej opcji ogrzewania energooszczędnego i komfortowego. Znają z przeszłości wiecznie niedogrzane domy lub przegrzane blokowisko. Przy takich doświadczeniach podłogówka to ideał. Są jednak jeszcze lepsze rozwiązania.
    ====

    Przykład z innego wątku: dT 2 oC pomiędzy temperaturą posadzki a temperaturą powietrza oznacza permanentną emisję ciepła z mocą około 2kW /100 m2 bez względu na to czy ta energia cieplna jest potrzebna czy też nie. Potrzeby grzewcze obiektu/ mieszkania,/ domu o powierzchni 100 m2, wyższe niż 2 kW oznaczają konieczność podniesienia temperatury posadzki. Każdy kolejny 1 kW potrzebnej mocy grzewczej uzyskiwanej ze 100 m2 posadzki oznacza konieczność podniesienia jej temperatury powierzchniowej o kolejny 1 oC.

    A co będzie wówczas, gdy potrzeby grzewcze obiektu/ mieszkania/ domu gwałtowanie spadną (głównie sezon przejściowy wiosna/jesień)? Ogrzewania podłogowego nie da się zastopować...

    Poproszę asolt o komentarz...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    homelogic to jednostkowa historia. W domu zbliżonym do pasywnego jest to możliwe w innych już nie. W moich rozwiązaniach koszty instalacji zbliżone a nawet ciut niższe, komfort w wymiarze całego roku zdecydowanie wyższy. Szybka reakcja to szybka reakcja. Tej cechy żadna podłogówka nie ma szansy przebić. Możliwość szybkiego dostosowania do potrzeb domowników o każdej porze roku bez względu na dynamikę pogodową tj, wahania temperatury, wilgotność powietrza, ruch powietrza na zewnątrz domu. Ci, którzy użytkują od wielu lat podłogówkę są na nią skazani i nie mają innej opcji a także nie znają innej opcji ogrzewania energooszczędnego i komfortowego. Znają z przeszłości wiecznie niedogrzane domy lub przegrzane blokowisko. Przy takich doświadczeniach podłogówka to ideał. Są jednak jeszcze lepsze rozwiązania.
    ====

    Przykład z innego wątku: dT 2 oC pomiędzy temperaturą posadzki a temperaturą powietrza oznacza permanentną emisję ciepła z mocą około 2kW /100 m2 bez względu na to czy ta energia cieplna jest potrzebna czy też nie. Potrzeby grzewcze obiektu/ mieszkania,/ domu o powierzchni 100 m2, wyższe niż 2 kW oznaczają konieczność podniesienia temperatury posadzki. Każdy kolejny 1 kW potrzebnej mocy grzewczej uzyskiwanej ze 100 m2 posadzki oznacza konieczność podniesienia jej temperatury powierzchniowej o kolejny 1 oC.

    A co będzie wówczas, gdy potrzeby grzewcze obiektu/ mieszkania/ domu gwałtowanie spadną (głównie sezon przejściowy wiosna/jesień)? Ogrzewania podłogowego nie da się zastopować...

    Poproszę asolt o komentarz...
    odpowiem wieczorem (póznym)

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    odpowiem wieczorem (póznym)
    I co? Ani przedwczoraj ani wczoraj...
    Poproszę o obiecany komentarz.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    homelogic to jednostkowa historia. W domu zbliżonym do pasywnego jest to możliwe w innych już nie. W moich rozwiązaniach koszty instalacji zbliżone a nawet ciut niższe, komfort w wymiarze całego roku zdecydowanie wyższy. Szybka reakcja to szybka reakcja. Tej cechy żadna podłogówka nie ma szansy przebić. Możliwość szybkiego dostosowania do potrzeb domowników o każdej porze roku bez względu na dynamikę pogodową tj, wahania temperatury, wilgotność powietrza, ruch powietrza na zewnątrz domu. Ci, którzy użytkują od wielu lat podłogówkę są na nią skazani i nie mają innej opcji a także nie znają innej opcji ogrzewania energooszczędnego i komfortowego. Znają z przeszłości wiecznie niedogrzane domy lub przegrzane blokowisko. Przy takich doświadczeniach podłogówka to ideał. Są jednak jeszcze lepsze rozwiązania.
    ====

    Przykład z innego wątku: dT 2 oC pomiędzy temperaturą posadzki a temperaturą powietrza oznacza permanentną emisję ciepła z mocą około 2kW /100 m2 bez względu na to czy ta energia cieplna jest potrzebna czy też nie. Potrzeby grzewcze obiektu/ mieszkania,/ domu o powierzchni 100 m2, wyższe niż 2 kW oznaczają konieczność podniesienia temperatury posadzki. Każdy kolejny 1 kW potrzebnej mocy grzewczej uzyskiwanej ze 100 m2 posadzki oznacza konieczność podniesienia jej temperatury powierzchniowej o kolejny 1 oC.

    A co będzie wówczas, gdy potrzeby grzewcze obiektu/ mieszkania/ domu gwałtowanie spadną (głównie sezon przejściowy wiosna/jesień)? Ogrzewania podłogowego nie da się zastopować...

    Poproszę asolt o komentarz...
    Homelogic nie ma domu pasywnego, ani zblizonego do pasywnego, mozna w jego przypadku mówic jedynie o domu energoooszczednym. Domów prawie pasywnych czy bardzo energooszczednych ogolnie i tu na forum jest bardzo mało. Nie wiem co to ma do dyskusji. Moze cos wiecej na temat rzekomej błyskawicznej reakcji ze wzgledu na wilgotnosc powietrza, to dla mnie jakies nowum. Tak ogolnie to ta szybka rekacja co nam daje? w domach energooszczednych i pasywnych szybkie zmniejszenie temperatury pomieszczen jest fizycznie niemozliwe, nie potrafią tago nawet najlepsze regullusy, a ogolnie zadne grzejniki. Oczywiscie nie rozmawiamy tu o ukladach chłodzenia chociaz z drugiej strony moze powinienes pomyslec o rozszerzeniu lub zmianie profile działalnosci o klimakonwektory.
    Ciągle podkreslasz ze grzejniki szybko reagują szkoda ze tylko w jedną strone czyli potrafią szybciej niz podłogówka nagrzac pomieszczenie. Ok tylko po co, owszem uzyskamy chwilowy efekt lepszego samopoczucia bo przychodzimy zziebnieci, co dzieje sie pozniej? ano to temperatura pomieszczenia wzrosła a szybko nie spadnie, zmuszeni jestesmy przebywac w zbyt ciepłym pomieszczeniu. Kto ma mozliwosc otworzy okno i po prostu przewietrzy przy okazji tracąc ciepło. Miało byc super komfortowo a jest mało komfortowo i na dodatek niezbyt oszczednie.
    Tak jest gdy sztucznie kreuje sie popyt na to co nie jest niezbędne nie przynosi spodziewanego komfortu i nie jest wcale energoszczedne. Ja wiem ze marketing ze swej natury nie mówi całej prawdy o produkcie bo inaczej nie byłby marketingiem, ale podpieranie sie pseudonaukowymi teoriami, teoriami bo jak dotychczas wiarygodnych uzytkowników instalacji hybrydowej którzy uzytkują ow system conajmniej 2-3 sezony, mając przy tym system reagujacy na zmiany wilgotnosci (sic!!!, w tym miejscu prosze o zejscie z obłoków na ziemię) ruch powietrza w domu i inne funkcjonalnosci które tylko Ty jestes w stanie sobie wymyslic, wlasnie takich uzytkowników jest 0 (słownie zero).
    Czyni to Twoje opowiesci nie tyle mało wiarygodnymi a calkowicie bez wiarygodnosci. Nie rozumiem jak ktos taki jak Ty mając twardo stąpając po ziemi bo bedąc duzym producentem trzeba tym intersem sie zajmowac profesjonalnie, jednoczesnie fantazjuje i bawi sie przepowiadanie przyszłosci w dziedzinie systemów grzewczych. Przepowiadanie przyszłosci chociazby w tak waskim wycinku wymaga ponad naturalnych zdolnosci, wielu próbowało, nikomu nie udało sie to w 100%, nie sądzę abys był pierwszym.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony