dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie równowazenie instalacji WM

    Mam pytanie do osób, które zgłębiły temat funkcjonalności poszczególnych rekuperatorów. Czytam instrukcje i dalej nie wiem czy są modele mierzące i pokazujące aktualny przepływ na nawiewie i wywiewie? Nie chodzi mi tu o teoretyczne wartości podawane na podstaiwe biegu wentylatora, tylko aktualne, realne wartości. Chciałbym na tej podstawie móc sterować niezaleznie wentylatorem nawiewu i wywiewu, aby wentylację zrównoważyć. Airpack ma moduł CF i robi wszystko sam, ale może jest jakaś (tańsza) alternatywa? Bo jednorazowe ustawienie przez montażystów, ani latanie z miernikiem co jakiś czas mnie nie satysfakcjonuje.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    aeris next mam przepływy rzeczywiste oraz opcje równoważenia w zakresie -15%-+15% sterowanie comfocontrol

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, ale to niestety opcja droższa. Przypuszczam, że tańsze modele poprostu nie mają takich bajerów.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony