dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jakie ogrzewanie poddasza zastosować?

    W remontowanym domu mam pompę ciepła t-cap 9kW która ogrzewa parter około 80m2 tradycyjnej podłogówki a na piętro zostały wyprowadzone rury do dwóch rozdzielaczy. Piętro około 100m2 ze względu na strop drewniany będzie w systemie suchym. Wstępnie nie przewidywałem ogrzewania poddasza ponieważ miało ono pełnić funkcje strychu, ale teraz powstał pomysł zrobienia antresoli a dopiero za antresolą ma być strych. W związku z czym wolałbym żeby sypialnia na antresoli nie sąsiadowała z wychłodzony strychem i zastanawiam się w jaki sposób temu zaradzić. Wydaje mi się że najprostszym sposobem było by przedłużenie zasilania rozdzielaczy z piętra i zasilenie nimi odpowiednio dobranych dwóch grzejników. Jak najlepiej to rozwiązać? Strych jest ocieplony pianą pur około 12cm a sypialnia na antresoli będzie dogrzewana klimatyzacją. Posiadam również fotowoltaike 9kW

  2. #2

    Domyślnie

    to może jest ktoś w stanie napisać czy można do tych rur co idą do rozdzielaczy na piętro wstawić trójnik i pociągnąć na strych? tam wstawić dwa grzejniki. Jeden np. diamond 33-900-2000 i drugi 33-600-2000. Do rozdzielaczy idzie pert al pert chyba 25 czy to wystarczy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony