Witam serdecznie

Chciałbym zasięgnąć Państwa opini w sprawie możliwości wyciszenia mieszkania od wszelkich dźwięków. Całe życie mieszkam w bloku i od jakiegoś czasu łapie się na tym że drażnią mnie dźwięki od sąsiadów czy z ulicy. Mam może trochę szczęścia, że ludzie z którymi dzielę ściany nie są specjalnie hałaśliwi, ale jak to w mieszkaniach jakieś dzwięki zawsze się usłyszy. A kto wie, może w przyszłości tego szczęścia zabraknie. W związku z tym zastanawiam się nad budową domu, co jak co ale dźwięków za ścianą bym się pozbył, z tym że mieszkanie w bloku oprócz tego jednego feleru bardzo mi odpowiada. W związku z tym mam do Państwa pytanie, czy znacie jakieś naprawdę skuteczne spodoby wygłuszenia mieszkania. Wydaje mi się, że skoro można wyciszyć np pomieszczenia w studiach nagraniowych to czemu by tak nie wyciszyć mieszkania. Jestem mocno zdeterminowany, więc koszty (choć w granicach rozsądku) schodziły by na dalszy plan. Mieszkam na najwyższym piętrze więć sufitu bym nie musiał wyciszać. Ze ściań i z podłogi mógłbym spokojnie po 10-15 cm poświęcić. Chciałbym też wymienić okna na jakieś dźwiękoszczelne oraz dzwi. I coś poradzić na kratki wentylacyjne. Generalnie taki mały bunkier zrobić Będe bardzo wdzięczny z wszelkie rady, a może znacie jakieś firmy, które zajmują się kompleksowo takimi usługami ??