Witam forumowiczów po raz pierwszy.
Zamierzam zagospodarować teren o powierzchni ok 1ha, wybudować dom oraz stworzyć mały park krajobrazowy. W obrębie tego jednego ha jest staw o powierzchni ok 1250m2. Problem polega na obniżeniu terenu - mniej więcej w połowie działki - gdzie przez większą część roku utrzymuje się wilgoć. Wiosną ten obszar pokryty jest wodą. To miejsce to zeutrofizowana i najpłytsza część małego jeziorka, które powoli zarasta. Działka ma podłoże gliniaste od ok. 1m głębokości, ok 60 - 70 cm piachu i w górnych partiach humus ok 30 cm.
Mam pytanie. Co i w jakiej kolejności mam nawieźć w najniższe partie działki by zachować ztabilność nawiezionego (materiału) gruntu, a jednocześnie zachować naturalną retencę wód powierzchniowych i podskórnych.
Za wszelkie dobre rady dziękuję z góry.

Dodatkowo zamieszczam mapkę sytuacyjną.
Kolorem zielonym zaznaczony jest obszar obniżenia terenu, który chcę wyrównać, kolorem szmaragdowdym część jeziorka do oczyszczenia w celu powiększenia stawu, a niebieskim staw,



oraz fotografię widocznego obniżenia terenu. Obniżenie zaczyna się mniej więcej na wysokości krzaka po lewej stronie przyjmując maksimum ok. 5-8 metrów za kępą brzóz po środku kadru