Witam,

moj budowlaniec namowil mnie na zrobienie chudziaka 30 cm ponizej pozoimu ZERO podlogi na parterze dajac mozliwsc ulozenia 20 cm w celu ocieplenia podlogi jak rowniez latwego pozlozenia kabli w peszlach, rur odkurzacza centralnego, latwej instalacji rur cieplej i zminej wody w steropianie i rur zasilajacych podlogowki.

Po czasie stwierdzielm ze 30 cm to dosc duzo i teraz nie wiadomo jak zrobic zeby zapewnic dobra izolacje ale rowniez i stabilne podloze pod podlogowke, bo 20 cm styropianu moze byc troche niestabilne,

Moj bieżący zamiar to na spod na kable w peszlach czy rury centralnego odkurzacza
- polozyc folie izlolacyjna, wysypac piasek i zagescic go, potem steropian 10 cm potem 5 cm i 3 cm, folia jesli podlogowka i rury od podlogowki na to ostatecznie 7 cm betonu z wloknina dla wzmocnienia,
- lub to samo z tym ze zamiast zageszczonego piasku zasypanie spodu KERAMZYTEM

Chcialbym zeby hydraulicy polozyli instalcje ciplej i zimnej wody jak rowniez rury od zasilania grzejnikow i moze petli podlogowki na steropian 10 cm,
w warstwie steropianu 5 cm. Potem wszystkie rury beda przykryte styropianem 3 cm na ktorym beda rury ogrzewania podlogowego jak rowniez sama wylewka koncowa robiona MIXOKRETEM.

Mam pytanie do Panstwa co sadzicie o moim rozwiazaniu, czy mozna je zaakceptowac?

Dodatkowo mam pytanie co zrobilibyscie Panstwo zeby usztywnic 18 cm steropianu pod podlogowke? czy mam styropian 10 cm jakos laczyc pianką, listwami drewnianymi, moze listwami od regipsow zeby byly stabilne? czy to moze w ogole nie ma wiekszego znaczenia?

Moze macie Panstwo inne pomysly jak zrobic taka gleboka podloge?

Dziekuje z gory za pomoc.

Pozdrawiam,
dbandmax