Cytat Napisał mariankossy
Ciekawy jestem jak majster w wiatrołapie ( 400W) chce uzyskać te 5 cm rozstawu rurek alupex i jak je będzie giął
Majster podał ile na tą podłogówke w/g projektu w twoim domu potrzeba metrów rury alupex?? ( bo projekt cóś mi dalej nie pasi )
Może jakieś zdjęcia wrzucisz na FM z montażu podłogówki w wiatrołapie.
Witam,
Uwaga - będzie długo Tradycyjnie serdeczna prośba o jakiekolwiek wskazówki.

Generalnie zleciłem projekt na zewnątrz, wydawało się, doświadczonemu biuru projektowemu - celem "położenia" podłogówki w miarę możliwości "własnymi" siłami. Stąd - mając lekkie wątpliwości, powodowane także Waszymi uwagami - drąże temat dalej...

Całe CO będzie miało 2 osobne obiegi podłogówka/grzejniki, napędzane piecykiem Saunier Duval IsoTwin F25 (dwufunkcyjny, 2x21L zasobnika, zamknięta komora spalania) - http://www.saunierduval.pl/catalogsi...id=PLSJA81PN37.

Ogólnie wyszło im (projektantowi) tak:

Powierzchnia podłogówki: 75 m2

OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Rury plastikowe - Wavin Tigris Alupex
- Rura PE-X/Al/PE-RT Ř16x2.0 w zwojach -800m

Rozdzielacze – AFRISO
- Rozdzielacz z kompletnym wyposażeniem MB8 - 8 wyjść -1kpl
- Siłowniki termoelektryczne do modułu z rozdzielaczem (kod78861) x 8 szt.
- Termostaty pokojowe przewodowe 5 szt (kod65C.00201.00A)
- Listwa przewodowa LI-STW-A23 1szt.
- Szafka rozdzielacza natynkowa 1kpl

Akcesoria - Wavin Tigris Alupex
- Klipsy
- Plastyfikator do betonu
- Profil dylatacyjny
- Taśma brzegowa 8/15
- Taśma klejąca do folii

Tutaj jeszcze proponowane przez nich dylatacje:


A tu dla przypomnienia schemat samej podłogówki (jest jeszcze jedna pętla lecąca na poddasze do łazienki):


Dodatkowo, cytuję:
"Przewiduje się zamontowanie 5 termostatów pokojowych, które będą dbały o temperaturę posadzki oraz pomieszczenia. Ze względu na to, że w pomieszczeniu salonu znajdują się 3 oddzielne powierzchnie grzejne należy w reprezentatywnym miejscu nie niżej niż 1,5 od posadzki umieścić sterownik. Natomiast przy listwie przy rozdzielaczu zblokować ze sobą pracę 3 siłowników, które obsługują powierzchnie grzejne w danym pomieszczeniu. Wszystkie pozostałe pomieszczenia zostały tak zaprojektowane aby przypadał jeden sterownik na jeden siłownik. Siłowniki należy połączyć ze sobą za pomocą kabla prowadzonego w posadzce w osłonie z peszlu."



Moje "obawy" co do projektu, po Waszych uwagach i przemyśleniach lekkich:
1. Co 5cm we wiatrołapie - tutaj szerzej.
2. Brak rozmieszczenia rurek w holu - tutaj myślę pokręcić lekko pętlą lecącą do wiatrołapu.
3. W łazience mniejsze odstępy (10?)
4. 5 (pięć) termostatów pokojowych? Pytanie na ile to jest tradycyjne rozwiązanie sterowanie podłogówką.

Piękna prośba o kolejne opinie