Witam serdecznie,
mam pytanie do osób znających się na rzeczy. Otóż posiadam nową baterię prysznicową i za każdym razem gdy chcę ustawić na niej temperaturę wody jest to niewykonalne. Albo leci lodowata woda, albo "wrzątek". Hydraulik twierdzi, że wszystko jest dobrze zamontowane, ale zastanawia mnie kilka rzeczy.

Bateria nie jest do góry nogami (wylot do podłączenia węża jest na dole zgodnie z instrukcją) ale oznaczenia na baterii są takie że jak biorę " + " na pokrętle temperatury to zaczyna lecieć zimna a jak " - " to gorąca. To samo jest z wodą strumień się zwiększa moim zdaniem nie w tą stronę co trzeba. Baterii przekręcać do góry nogami nie chcę bo podobno to prowadzi do uszkodzenia węża. Czy ktoś ma pomysł w czym tkwi problem??? Dodam że może nie jest to najwyższych lotów bateria (firma FERRO) ale działać powinna żeby chociaż prysznic wziąć w normalnej temperaturze. A i jeszcze jedno, domek jednorodzinny o ile to ma jakieś znaczenie (w sumie w blokach jest cały czas stała temperatura wody a w domkach jak się napali) jednak myślę że skoro dostępna jest gorąca woda to skoro na normalnym kranie można ustawić pośrednią temp. (czyli letnią wodę) to i na baterii termostatycznej powinno być to wykonalne. Bardzo dziękuję za wszelkie porady bo mnie coś trafi jak tego nie zrobię