Witam

Szukałem ale nie znalazłem więc pytam.
1. Będzie to mój pierwszy sezon grzewczy w nowym domu. Posiadam w sypialniach grzejniki a na dole tylko podłogówkę. Niestety nie mam jeszcze gazu tak więc wodę użytkową grzeje prądem a grzać się będę kominkiem z płaszczem wodnym. I tu mam pytanie ostatnio co drugi trzeci dzień odpalam kominek, woda w płaszczu nagrzewa się do 55C - 60C grzejniki stosunkowo szybko się nagrzewają ale nie są jakieś super gorące natomiast podłogówka po 3 -4 godzinach jest zaledwie lekko odczuwalna. Z tego co czytałem na forum aby nagrzać podłogówkę trzeba czasu ale ile? dodatkowo jest to pierwszy sezon grzewczy tak wiec trzeba dom wygrzać. Jak było u was?
2. Kolejne pytanie na jaką temperaturę macie ustawioną podłogówkę. U mnie nie wiem jak to się nazywa "na belce" tam gdzie schodzą się wszystkie rurki od ogrzewania podłogowego jest temperatura około 35C-38C.
3. Na jaki bieg macie ustawioną pompę od podłogówki.
4. Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć. Parę osób zdradziło mi następujący sposób na szybie nagrzanie: po rozpaleniu kominka całe ciepła dają na wodę użytkową a następnie załączają ogrzewanie podobno jest to ekonomiczne choć nie chce mi się wierzyć.