Nie watpie, ze na forum pojawia sie czesc ,,budujacych marynarzy,,. Chodzi mi szczegolnie o marynarzy kontraktowych, ktorzy nie rozliczaja sie w kraju z podatku. Jakie sa wasze doswiadczenia w kredytowaniu budowy. Jednym z wymaganych dokumentow jest zeznanie roczne za poprzedni rok podatkowy, ktorego nie moge uzyskac. I tu jest problem. Mieszkam w centrum Polski i co bank to kazdy otwiera buzie ze zdziwienia, siega po ,,tajne instrukcje,, badz dzwoni,,pietro wyzej,,. Naprawde tylko kilka bankow ma ,,odwage,, udzielic mi kredytu. Nie patrza na zabezpieczenia kredytu, ktore im oferuje, na b. dobra zdolnosc kredytowa. Spelniam wszystkie wymagania oprocz tego,ze nie rozliczam sie w kraju. Dochodzi do nawet do paradoksow. Pol roku temu staralem sie o kredyt budowlany w jednym z bankow w mojej miejscowosci. Ze wzgledu na brak w/w dokumentu nie przyznano mi kredytu. Bedac w Gdyni z ciekawosci wszedlem do oddzialu tego samego banku. I tu niespodzianka - kredyt dostaje bez problemu. O co w tym wszystkim chodzi?