dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Warunki przyłącza eneretycznego

    Witam .
    Zacznę od tego, ze dalej staramy się o działkę , w przyszłym tygodniu spodziewamy się otrzymania warunków zabudowy.
    Męczy mnie niestety jedna rzecz. W promesie od energetyki napisali, że przyłącze jest możliwe, ale trzeba liczyć się z budową trafostacji Na działce dawniej znajdował się budynek w którym był prąd, na rogach działki stoją jeszcze lampy. Również na mapie widoczne i opisane są przewody które szły do tego budynku ( budynek dalej stoi, tylko jest już mocno zniszczony ) . Rozmawiałem z osobą, która robiła tam całą instalację ( znajomy ) , było tam i 230V i tzw. "siła".
    Skoro prąd na działce był , przewody dalej są , tylko kwestia myślę założenia skrzynki ( również była, lecz ją ukradli , jak również instalacje w budynku ) , to czy energetyka ma prawo żądać wybudowania trafostacji na mój koszt ? Jeśli tak to dlaczego ? Zrozumiałbym jeśli działka byłaby w szczerym polu gdzie idzie tylko linia wysokiego napięcia, ale działka jest przy ulicy, niedaleko, bo kilkadziesiąt metrów dalej są domy mieszkalne, najprawdopodobniej linia niskiego napięcia biegnie tuż obok działki.
    O warunki przyłączy wystąpimy po otrzymaniu warunków zabudowy, ale chciałbym jednak się dowiedzieć jak Wy to widzicie, czy nie jest to naciąganie klienta , np. dla innych przyszłych domów mieszkalnych , w sensie - jesteś pierwszy , opłać wszystko za nas ...

    Pozdrawiam
    Damian
    Ostatnio edytowane przez damcio151 ; 06-01-2011 o 11:26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony