Hej!
ciekawa jestem, czy są tu zapaleńcy gry w scrabble'a. Mój mąż i ja gramy w tę przyjemną grę juz od paru ładnych lat, ale prawdziwie wciągnęło nas, kiedy odkryliśmy stronę internetową z grami wszelakimi, wśród których jest i scrabble. Rzecz cała polega na tym, że spotykaja się ludkowie w sieci i grają ze sobą w parach, każda gra powoduje, że otrzymujesz bądź tracisz punkty w rankingu. Znając punktację poszczególnych graczy wiesz, z kim masz do czynienia, czy jest to osoba początkująca, czy gracz zaawansowany. Możesz decydować, czy jest dla Ciebie odpowiednim partnerem do gry. Scrabblistów w sieci jest mnóstwo, na tej stronie jednorazowo można spotkać do 500 osób. Poza tym funkcjonuje grupa dyskusyjna na ten temat i tam to dopiero są odjazdy - niekończące się dyskuje na temat konkretnych słów i form i zasadności ich występowania lub nie w słowniku scrabble'owym. Ja tylko podczytuję czasem tę grupę, ale głosu raczej nie zabieram.
Uwielbiamy grać w scrabbla, mój mąż jeszcze stokroć bardziej, niż ja, u niego to już się zrobił poważny nałóg. Uważam, że jest to zacna rozrywka, ale można popaść w przesadę. na przykład będąc w ogrodzie botanicznym mój mąż patrzył na nazwy roślin pod kątem ich przydatności na planszy. Szczególnie był zainteresowany nazwami siedmioliterowymi. To już stan chorobowy.
Czy są tu więc bywalcy Cronixa lub gracze, którzy jeszcze nie trafili na tę stronę? Może się tam kiedyś spotkamy?
Pozdrawiam
Mordka