Witam. Przeglądając różne strony znalazłem gotowe zestawy do ogrzewania podłogowego. Myśle, że każdy obeznany w temacie się orientuje o jakie zestawy mi chodzi. Jest kilka rodzajów rózniących się ilością pętli. W domu gdzie chciałbym to zainstalować ( z pomocą znajomego, który nie jest może super znawcą ale np mojemu bratu hydraulike robił całą) w częsci domu są normalne grzejniki aluminiowe a w salonie połączonym z kuchnią oraz łazience chciałbym mieć podłogówkę. Zależy mi na sterowaniu temperatury w każdym pomieszczeniu osbno. Na grzejnikach bedą głowice termo.
Teraz moje (moze dla bardziej kumatych głupie) pytania jak to spiąć. Czy te zestawy mają juz "wszystko" co potrzebne żebym mógł do nich doprowadzić wodę taką jak do normalnego grzejnika?? 40 m2 (salon i kuchnia) na ile pętli podzielić i czy jednym sterownikiem pokojowym mogę sterować np 3 obiegami. Rury 16 w tym zestawie jest chyba 500 metrów.
Czy cena (ok 3200) jest dobra??
Moze wystarczył by mi zestaw na 3 obiegi??
Na podłodze napewno będą panele i pewnie jakiś dywanik żona położy więc na rurach nie chciałbym oszczedzać.
Dom nieocieplony pomieszczenie niskie 2,20-2,30 i piec prawdopodobnie bedzie szuflada Stalmark.
Proszę o jakieś porady bo cena tego zestawu według mnie jest dobra.
(ostatnio za podłączenie 3 grzejników zapłaciłem 1500 zł+ 1200 grzejniki (chyba 40 zeberek razem) i sie zastanawiam że za podobną kase moge mieć podłogówke.
Pozdrawiam
Adam