Witam.
Czy kolejnosc robot i materialy do nich uzyte zostaly odpowiednio dobrane.
Fundamenty pomieszczen piewnicznych,ktore stoja na lawie wkopane zostaly na glebokosc 135cm.Grunt srednio przepuszczalny.Po zrobieniu wykopu pod lawy,nie zaobserwowalem wody.Nawet po deszczu,woda natychmiast wsiakala.Co swiadczy o w miare dobrej przepuszczalnosci gruntu.
Po zalaniu law fund. odczekalem dwa tygodnie zanim przystapilem do nakladania besperbitu.Po zagruntowaniu rozcienczonym besperbitem nalozylem 3 warstwy nierozcienczonego besperbitu.Przed murowaniem scian z bloczkow betonowych B30,zostala ulozona papa.Zwykla papa,po rozwinieciu rolki zlozona zostala w pol i ulozona na lawie z wystajaca czescia na zakladke do srodka sciany.I tutaj sie obawiam,czy ta zwykla papa polozona podwojnie,z trzema warstwami besperbitu jest odpowiednia izolacja pozioma.Powiedzcie mi czy zrobilem wielka glupote,nie nakladajac pod pape warstwy jakiegos lepiku.Bo to w koncu nie papa jest izolacja,tylko na przyklad-na goraco rozprowadzony lepik.
Po wymurowaniu scian fundamentowych,i zalaniu pierwszego stropu przystapilem do murowania scian parter
u.Ale zanim zaczeto murowanie kierownik nakazal polozenie,w podobny sposob zlozonej na pol zwyklej papy.Po czym sciany murowane byly z MAXA,na grubosc 30cm.Podczas kiedy murarze wznosili sciany,ja postanowilem polozyc na scianach fund. izolacje wodna i ja ocieplic.Tutaj rowniez mam obawy,co do uzytych materialow i kolejnosci robot.
A wiec po wypelnieniu zaprawa cementowa wiekszych szczelin miedzy pustakami,przystapilem do nakladania besperbitu na wysokosc 135cm,do powiezchni gruntu.Lacznie z gruntowaniem,nalozylem 4warstwy besperbitu.Po czterech dniach,przystapilem do ocieplania scian fund.,na ktore przykleilem 10cm steropiany SP100 (twardy).Po przymocowaniu (na kolki) plyt,zostala zatopiona w kleju siatka.Kiedy klej ulegl calkowitemu wyschnieciu,przystapilem do ponownego izolowania scian besperbitem.I tutaj lacznie z gruntowaniem nalozylem 5 warstw.Po wyschnieciu besperbitu wykop zasypalem czystym zoltym piaskiem.
Na koniec dodam,ze w piewnicach mam zamiar zrobic pomieszczenia mieszkalne,tj. silownia,sauna i lazienke.
Z gory dziekuje za odpis.Pozdrawiam.