Witam Wszystkich,

po jakichs 2-3 misiacach poszukiwan na forach, porad instalatorow oraz zachwalan poszczegolnych producentow, nadal stoje przed wyborem pieca kondensacyjnego do mojego domu.....i tutaj zwracam sie z goraca prosba do Was, drodzy forumowicze

moje "4 katy" to polowa blizniaka 170m + garaz i pom.gosp. 40m, sciany ocieplone 20cm styropianem, pod dachem bedzie 30-35 cm welny, okna sa standardowe bez jakichs wielkich rozmiarow. W domu jest zainstalowana rekuperacja.
W calym domu planuje podlogowke, bez zadnych grzejnikow, zeby piec chodzil na jednym obiegu z jedna pompa.
nie znam dokladnego zapotrzebowania na cieplo budynku ale z moich wyliczen waha sie ono miedzy 11-14kW, piec planuje okolo 16kW z zasobnikiem okolo 150l z wezownica na moja 4 os rodzinke lub 100l plytowy (warstwowy)- tez nie wiem ktory wybrac ????

wracajac do kotlow, w domu nie mam solarow, kominek bez plaszcza.
Moj instalator bardzo namawia mnie na Junkersa. Mieszkam kolo W-wy wiec z serwisem Junkersa czy to Vaillanta nie ma problemu.

Prosze o opinie na temat piecow Junkersa oraz konkurencji do w/w domku

Mam wycene od instalatora i kompletne wykonanie calej podlogowki (Alu PEX Purmo) na pow okolo 220m + mocowanie Junkersa Comfort 16kW + zasobnik warstwowy ACV HL E 130l + pogodowka + oddzielne regulatory temp na sypialnie na gorze wyszla okolo 45000zł....
prosze o opinie bo cos mi sie wydaje ze to duzo ?????

prosilbym jeszcze o opinie czy oplacalnym jest zamontowanie pompy ciepla powietrze-woda do ogrzania cwu zamiast zasobnika ACV.
Koszt popmpy+zasobnik 200l = 7500zl, a z zasobnikiem 300l= 8200zl,

z gory dziekuje i pozdrawiam