02-06-2011 - 22:29 .... zaczeło się .... przygotowania do PnB - termin 1-15 sierpnia ....

no i się dzieje .... w końcu wszystko zgodnie z założeniami
mamy 2 czerwca - projekt domu dziś przyszedł kurierem - wynegocjowaliśmy mały rabat na projekcie - zawsze 5oczek do przodu ...

nie marnując czasu udaliśmy się dziś do naszego projektanta a zarazem przyszłego kierownika budowy , plan działania ustalony - planowany termin uzyskania PnB to 1-15 sierpnia - jeśli nie utkniemy z papierologią - jest to termin realny - nasz KB jest powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego - zna się facet na rzeczy - dostaliśmy wszystkie możliwe pisma (wzory) do złożenia już w poniedziałek ... facet czasu nie marnuje... uzgodniliśmy dziś wszystkie konieczne zmiany w projekcie konieczne do wykonania na tym etapie - reszta będzie realizowana jako wpisy w książce budowy

najlepsze jest to że nie neguje mojego pomysłu - ale na początku powiedział "co 30 cm styropianu ?? tyle się nie daje, co? ogrzewanie elektryczne? już nie jeden chciał - wszystkim odradzam - a ja mu na to - mnie Pan nie przekona, a on na to - to Pana dom będzie 1 taki w naszym powiecie " - jest OK

z innych informacji: mamy 5 m rurę kanalizacyjna - posłuży do wykonania wjazdu na działkę - do wykonania początkiem przyszłego tyg.
następnie ściągnięcie humusu z działki i zakup 15 wywrotek ziemi (do składowania przez rok - na wiosnę wyrównamy działkę)

gorsza informacja wiąże się z wodą
do wykonania ok 70-80 m rurociągu - najprawdopodobniej o średnicy 63 - do uzgodnienia z ZWK - może uda się uzyskać dofinansowanie z miasta - jeśli zgodzą się na "32" będzie bez dofinansowania

umowa kredytowa i u notariusza w poniedziałek / wtorek - później bieganie po sądach - wpis do hipoteki i ubezpieczenie