Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
Papa na tekturze spokojnie wytrzyma. Niektórzy nie słuchają dobrych rad i biją papiaki z wierzchu. Jan.
Podepnę się pod temat.
Dach dwuspadowy, o kącie 35 st., deskowany, pokryty został częściowo papą W/64 wierzchniego krycia z Izolacja-Jarocin, częściowo papą Icopala. (dachówka będzie zakładana za 4 tygodnie)
Moje pytanie brzmi, czy papa W/64 może być stosowana jako pokrycie na deskowany dach?

Opis historyjki, z której powstało pytanie: Papa W/64 z Jarocina, po pierwszej ulewie "straciła" posypkę i jest dziurawa - mini dziurki, wygląda to jak nakłuwane igłą. Przecieka przez tą papę na całej powierzchni, po kilkunastominutowej ulewie mam kałuże w domu. Kawałkom papy która została przyjrzałem się z bliska i pod słońce widać właśnie te mini dziurki. Ponadto papa, mimo, że jest na osnowie z welonu szklanego dosłownie rozdziera się w rękach. Złożyłem reklamację przez Hurtownie w której kupuje materiały. Przyjechał Handlowiec, obejrzał, wziął papę do zbadania. Zadzwonił kolejnego dnia, że papa faktycznie jest wadliwa i firma Izolacje - Jarocin, chce zadość uczynić bublowi który sprzedali. Zaproponowali masę Jarlep-K i wysmarowanie wadliwej papy na całej powierzchni oraz po uzyskaniu mojej wyceny zwrot kosztów smarowania.
Zaproponowałem cenę smarowania plus masa lub dostarczenie i wymiana wadliwej papy, na co Handlowiec z Izolacje Jarocin, stwierdził, że wycena jest zbyt wysoka i przyjedzie ponownie z Kierownikiem Kontroli Jakości w/wym. zakładu.
Dziś mnie odwiedzili, szanowny Pan kierownik stwierdził, że papa W/64 jest niewłaściwym pokryciem na deskowany dach, że po papie nie powinno się chodzić itp.
Stąd moje pytanie powyżej.