dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Brykiet

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Brykiet w kominku CTM

    Witam

    W związku z tym że potrzebuje jakiegoś paliwa które spalało by się bardzo wolno dając przy tym sporo energii zakupiłem woreczek 20kg brykietu Rekord który to składa się ze sprasowanego węgla brunatnego. Na co dzień palę dobrze wysuszonym bukiem i grabem jednak przy moim bardzo silnym ciągu kominowym takie drewno pali się na tyle mocno i szybko ze tzw nocny wsad był praktycznie niemożliwy bo temperatura w płaszczu niebezpiecznie rosła powyżej 80C . Wczoraj po wypaleniu drewna położyłem na żar 8 brykietów. Ku mojemu zaskoczeniu paliły się do rana od 23-ciej. Płomień jest bardzo ładny a spalanie wyjątkowo spokojne. Zapachów nie czuć praktycznie żadnych i zupełnie się to to nie dymi . Zanim jednak zakupiłem wspomniany woreczek 20kg zadzwoniłem do producenta kominków CTM z zapytaniem co sądzą o moim pomyśle spalania takiego brykietu w kominku chociaż dystrybutor twierdził ze można ja mu nie wierzyłem . Pan z działu konstrukcyjnego CTM Polonia powiedział ze nie widzi żadnych przeciwwskazań i stwierdził że spokojnie można tym palić bez obawy. Pan powiedział także że testowali nawet węgiel kamienny i praktycznie nic się nie dzieje z kominkiem. Na moje zapytanie co będzie z szybą powiedział że absolutnie nic się nie stanie i zapewnił mnie o całkowitym bezpieczeństwie takiego spalania dla kominka.
    Mam zamiar stosować ten brykiet w połączeniu z drewnem -tak 70% drewno 30% brykiet -chyba że -- Jutro będę także robił próby z brykietem drzewnym typu pini-key którego jeszcze nie stosowałem. Z uwagi na to iż "ołówek" jest tańszy od brykietu rekord ciekaw jestem jak się będzie "prezentował' podczas spalania jeśli efekty cieplne i wizualne będą podobne wybiorę ołówek jako uzupełnienie drewna.
    Mam tutaj pytanie do fachowców - co sadzicie o wypowiedzi człowieka z działu konstrukcyjnego CTM ? Bo znalazłem na forum kilka wypowiedzi fachowców zupełnie odmiennych.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darek Rz ; 30-12-2011 o 10:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony