Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
Hej. Kalia bardzo mi sie spodobała. Ale po analizie projektu, doszedłem do wniosku, że ten budynek jest dość kosztowny w budowie. Sama powierzchnia dachu to prawie 300m2.
No z dachem to oczywiste ale i dom większy więc jest ona normalna.
Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
Do tego utrudnienia (z mojego punktu widzenia-jako przymierzającego się do samodzielnego budowania) w postaci stropów na różnych poziomach, sporej ilości schodów itp. Układ Kalii jest fajny, ale nie rozumiem po co ktos projektuje schody do garażu? Dla mnie bez sensu.
Zgadzam się. Dlatego robię jeden poziom.
Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
Wyrównanie poziomów tego budynku, powoduje praktycznie zrównanie linii dachu dzięki czemu dostajesz stodołę a nie domek. (no tak mi się kojarzy, sorry).
No jak widać w twoim projekcie "karmelita" da się zrobić dach na dwóch poziomach. Nie chcę stodoły bo też mam podobne wrażenia.
Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
Do tego wielkość i głębokość fundamentów. Archon, ma coś że większość projektów to wielkie głębokie fundamenty, bo w/g nich domek musi być na podwyższeniu i jak nie wchodzisz do niego po schodach, to znaczy że masz kurnik, nie dom. Jakoś tak...
Akurat to mnie nie dotyczy bo zrobiłem izolowana płytę, więc fundamenty nie maja żadnej głębokości. A wyniesienie i lekka do 0,5m skarpa z jednej strony mi sie podoba. Widziałem mnóstwo takich domków w Luxemburgu i te małe skarpki wokół domu świetnie się prezentowały.
Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
A co do Karmelity... projekt mniejszy od Kalii zdecydowanie, tańszy, bez cudowania, prosta konstrukcja. Spójrz na różnicę w kubaturze obu budynków. A wynika to choćby z wielkości strychu. 99% ludzi go nie używa, no chyba żeby zamontować w nim rekuperację.
Zgoda
Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
A co do okien na parterze Karmelity. Są to dwa oddzielne okna a nie jedno podwójne.
Tego nie rozumiem jak patrzę na ich stronie na na elewację frontową wyraźnie lewe nie różni się od prawego. Możesz szerzej wyjaśnić.
Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
P.S.
Karmelita, to świeżonka... na rynku od końca listopada 2011 z tego co wiem.
No widzisz ja kupiłem projekt w zimę 2010/2011. Teraz to w ogóle jestem mądrzejszy po fakcie i robił bym indywidualny projekt na wzór kalii. Cena wychodzi podobna ( w gotowy+adaptacja = projekt indywidualny czyli ok 5000zł). Był taki plan ale za późno się obudziliśmy. Chcieliśmy wiosna 2011 startować a zrobić indywidualny to ok 0,5 roku. Potem porypało się z kredytem i wraz wyszło na 2012. Gdybym to wiedział to bym się nie spieszył.
I chyba też się zawezmę i sam będę budował. Zbieram się w sobie.
pozdrawiam