dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie duży deszcz = woda w piwnicy (rysunki)

    Witam.
    Mam starą chatę i duzy problem z wodą w piwnicy. Jak widać piwnica nie jest pod całym budynkiem tylko pod częścią. W części głebiej pod budynkiem wylałem nową posadzkę dając grubą folię, więc posadzkę mam suchą - widać za to jak woda próbuje się przedrzeć między ścianą a posadzką. Ściany oczywiście mokre. W drugiej czesci podczas pory deszczowej woda wybija z dziur i pęknięć w posadzce. Jak widać na rysunku ok 2 m obok domu jest (nieużywana) studnia. Poziom wody w tej studni to w porze suchej 80cm w porze mokrej 60cm od powierzchni. Poziom posadzki piwnicy jest ok 80cm poniżej gruntu. Czyli jak widać w porze deszczowej 20cm wody w piwnicy. Aby się nie zbierała udrożniłem starą nieużywaną instalację "kanalizacyjną" do stawu poniżej, jednak ciągły przepływ wody "do" i "z" piwnicy z tego co wyczytałem nie wrózy dobrze fundamentowi. Codziennie wypompowuje też wodę ze studni do dna. Studnia ok 2,5-3m głebokości. Traktuję te rozwiązania jako doraźne. Planuję też w najbliższej porze suchej zakleic mocną zaprawą cementową ubytki posadzki którymi wybija woda, jednak obawiam się, że woda, jak to woda znajdzie sobie nowe wejście.
    Dom jest stary, ceglany, fundament kamienny. Ściany w piwnicy w większosci betonowe, miejscami z kamieni polnych na zaprawę chyba glinianą. Budynek stoi na wzniesieniu. W rowie powyżej podczas deszczu płynie duża ilość wody.

    Jak w sposób trwaly rozwiazać ten problem? Poza zasypaniem piwnicy.
    Czy drenaż wokół budynku da się zrobic przy tak wysokiej wodzie i przy starym fundamencie kamiennym bez ławy? Czy firmy robiące cos takiego maja ubezpieczenia na wypadek zawalenia się budynku? Jaki może być orientacyjny koszt? Znacie jakieś firmy z północnej Wielkopolski?

    Czy odprowadzenie wody podziemną rurą ze studni do stawu coś pomoże (obnizy poziom wody gruntowej)? Czy wyłożenie rowu powyżej domu betonowymi korytami (by woda tam tylko spływała i nie wsiąkała) ma sens?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	123904
    Ostatnio edytowane przez piciek ; 05-07-2012 o 07:59
    Mieszkamy już w swojej zapleśniałej norze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony