Hej !!
Istotnie domek nabiera kształtów ...ale do pełnego skończenia elewacji jeszcze troszkę zostało ....
Wg. opinii pochodzących z forum jest kilka firm produkujących systemy ocieplenia które są warte uwagi Dryvit, STO, Caparol, Ceresit.

Ostatnio coraz częściej stosuje się klejenie styropianu do muru klejami poliuretanowymi (Ceresit CT 84, Tytan EOS) zamiast kleju cementowego.

Ja zastosowałem hybrydowe rozwiązanie:
- klej cementowy do środka w celu lepszej stabilizacji płyt zaraz po przyklejeniu do ściany,
- klej poliuretanowy na zewnątrz płyty dla uzyskania pełnej szczelności i otrzymania poduszki powietrznej pomiędzy styropianem a ścianą
To akurat moja teoria ...jakolwiek wykonawca nie narzeka

Problem z kasetkami pod żaluzje fasadowe rozwiązany, po nałożeniu siatki, kleju zostały jeszcze bardziej usztywnione

Tynk strukturalny "się tworzy" ....deski elewacyjne zamówione(garapa - romb), płyty włókno cementowe czekały z zamówieniem do momentu wybrania kolorów poszczególnych składników elewacji
Efekt wczorajszego rodzinnego wyjazdu na działkę poniżej ....kolorki wybrane

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(22).jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	184685

I to co mnie najbardziej uciszyło, że nie będzie tynku strukturalnego na cokoły ...fuj, fuj, będzie kamień (granit płomieniowany Pepperino Dark), cenowo mocno pożądany ....

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(23).jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	184688

Wreszcie weekend