dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 511

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Z183 prawie metoda gospodarcza

    Witajcie, niedawno rozpoczelismy budowe naszego upragnionego Z183, długo zastanawialismy sie czy dokumentowac te nasze dokonania i postanowilismy że tak - bo wymiana doswiadczeń to najlepsze żródło informacji.

    Wszelkie komentarze proszę umieszczać bezpośrednio w dzienniku - prostsze będzie prowadzenie dyskusji w jednym wątku

    Dom miał być niepodpiwniczony, energooszczędny, działka miała tylko 711m2 wiec parterówka nie wchodziła w grę a zatem z poddaszem użytkowym

    Działkę kupilismy 3 lata temu, połozenie piekne - 12km od Słupska, przy lesie na obrzezach sporej miejscowości - miała tylko jeden "malutki" minus - różnica wysokosci na długości działki wynosila 2,5m tzn poziom działki przy drodze był ok ale 29metrów dalej była juz o 2,5 metra nizej. Zaczęliśy sypać....









    Oczywiście pojawił sie dylemat - czy budowac dom z piwnicą - ale co z resztą działki, jak ja wyrównać, poza tym nie chcielismy piwnicy.
    Padło na to, że zasypiemy dzialkę a na gruncie nasypowym postawimy dom na płycie fundamentowej. Forum muratora zostało przetrzasnięte, podstawowe informacje zaczerpniete na temat płyty fundamentowej. Pierwsze oferty z megathermu i jakiejś innej firmy sprowadziły mnie na ziemię. Powierzchnia zabudowy 100m2 a oferta na płytę w wersji podstawowej bez ocieplenia 36tys. brutto w ubiegłym roku, gdybym chciał ocieplenia 10cm cena wzrastała do 42tys a z 20cm ocieplenia - 47tys. za [płytę. Włos zjezył sie na głowie.
    Na szczęscie trafiłem na ofertę IZODOM2000, wycenili mi kształtki z transportem na 20tys. a reszte robót planowałem zrobić sam - tzn, poskładać, zazbroić, zalać, instalacje też.
    Ale poniewaz nie lubię wydawać cieżko zarobionych pieniedzy lekka reką - szukałem dalej. Trafiłem na strone ekoarchitekci.pl. Pod ich wpływem postanowiłem sam zmajstrować płytę fundamentową ze styropianu który sam zakupie. W wersji pierwotnej zakładałem styrodur ale .....moze od poczatku.
    Projekt płyty fundamentowej przygotowany przez naszego architekta wymuszał jednak na nas wymiane gruntu!
    No i zaczęło się....
    Dwa tygodnie temu zaczęlismy..... pierwsze wyliczenia były ok....zdejmiemy warstwę humusu na 80cm i będziemy wymieniać. Jak łatwo policzyć 80cm to 80m3 ziemi - przydała sie zresztą na zasypanie dalszej części działki (do tej pory zasypalismy jedynie 2/3 powierzchni) - tyle samo trzeba było przywieżć piachu do zasypania czyli 10 wywrotek o ładowności 18t każda po 400zł za szt. dawało 4000zł plus koparka - liczylismy że roboty ziemne zamkną się w 5tysiącach złotych.
    Koparka zaczęła drążyć...





    .
    Niestety okazalo sie..... że rodzimy grunt o odpowiedniej nośności jest na głębokosci 2.2m - nasze koszty wymiany gruntu wzrosły trzykrotnie!!!




    Niestety jak się powiedziało A to trzeba teraz było powiedzieć B.......
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 04-01-2016 o 16:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony