dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lunarii

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    92-415
    Posty
    61

    Domyślnie Zalesienie działki 2500m

    Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post, dlatego wypada się przedstawić. Mam na imię Rafał i mieszkam w Łodzi. Niebawem ogrodzę wymarzoną działkę i dojdę do punktu w życiu, kiedy mężczyzna sadzi pierwsze drzewa. Prosiłbym Was o rady w doborze rozplanowaniu działki (rekreacyjnej).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	231102

    Jak widać na powyższym rysunku działka graniczy z dużym lasem od zachodu, od południa z zalesionym obszarem działki sąsiadów. Pozostałe granice to tereny rolnicze, gdzie rolnicy uprawiają zboże.

    Jeżeli chodzi o glebę, to jest to gleba raczej sucha, piaszczysta, niezbyt zasobna (6) klasa. Chciałbym rozpocząc od ogrodzenia terenu i przyłączenia wody, następnie zasadzenia drzew, Z założenia, nie chcę aby to były gatunki, które wymagają bardzo dużo uwagi, najlepiej aby rosły nieformowane. Do warunków gleby wybrałem Thuja Smaragd, Cis pośredni, Jodła Kalifornijska, Jałowce okrywowe, Świerki. Proszę o komentarz do rysunku, gdzie zaznaczyłem sobie wstępnie jak będą rosły drzewa i rozplanowałem inne elementy, które znajdą się w przyszłości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elfir.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	232083

    Założyłem, że nieformowana kosodrzewina Mughus potrzebuje około 3 metrów - spełni funkcję chroniącego od wiatru, gęstego żywopłotu. Inne gatunki uzupełniające tam, gdzie potrzeba stworzyć wrażenie piętrowości to Pumilio i Rotundata. Na rabaty najchętniej jałowce w różnych formowach. Winorośl uprawiana w rzędach (prowadzona na drutach) około 30 krzewów.

    Oczywiscie także trawnik, myślałem o mieszance Sahara? Jednak jak radzicie? zadbać o trawnik odrazu, czy najpierw zasadzić drzewa, stosując ściółkowanie, a trawę założyć w kolejnym roku? Mam zaufanego rolnika, więc zaorać chwastów nie będzie problemu
    Ostatnio edytowane przez Lunarii ; 28-12-2013 o 14:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony