Witam,

Chciałbym prosić was o poradę.
Kupując styropian na budowę domu zakupiłem od razu styropian na ocieplenie ścian jak i na podłogę.
Aktualnie przymierzam się do układania ogrzewania podłogowego i doczytałem, że mogę mieć problem ze styropianem który zakupiłem.

W moim przypadku styropian na podłogę to 2 x 10 cm styropian firmy Arbet "PODŁOGA/DACH"
http://www.arbet.com.pl/styropian-arbet/134/prawdziwy-styropian-podloga-dach
Wg producenta:
dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 18 kPa, tj. 1800 kg/m2
i zastosowanie:


  • podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej;
  • podłogi na gruncie przy małych obciążeniach;
  • podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji;
  • stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi;
  • stropy nad przejazdami;
  • stropy wewnętrzne z okładziną mocowaną do izolacji cieplnej;
  • stropodachy wentylowane dwudzielne;
  • stropodachy pełne i wentylowane;
  • tarasy i balkony;
  • dachy strome między i pod krokwiami.

Niestety nie ma w opisie mowy o zastosowaniu go do ogrzewania podłogowego, taki opis widnieje natomiast przy innej odmianie styropianu tego producenta PODŁOGA/DACH EXPERT
http://www.arbet.com.pl/styropian-arbet/135/prawdziwy-styropian-podloga-dach-expert
dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 24 kPa, tj. 2400 kg/m2
Zastosowanie

  • podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej oraz podłogi na gruncie w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym, przy małych i średnich obciążeniach;
  • podłogi w systemie ogrzewania podłogowego;
  • podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji;
  • stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi;
  • .....


Pytanie i moje prośba do was to czy styropian który zakupiłem można mimo wszystko zastosować pod podłogówkę i czy można go czymś ewentualnie wzmocnić? Może siatkę zbrojeniową na nim ułożyć a na to dopiero rury ogrzewania podłogowego?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi.