Witam

Jestem na etapie obdzwaniania architektów w celu ustalenia ceny i czasu adaptacji mojego projektu

Wszystkie wymagane do adaptacji dokumenty posiadam, projekt również (MILENKA wariant A z pojedynczym garażem)
Obdzwoniłem kilku architektów w Bydgoszczy i ceny za adaptację + zmiana fundamentu standardowego na płytę fundamentową jest różna:
Poniżej kilka przykładów cen:

1. 2000 zł za adaptacje i tu Pani stwierdza, że nie warto robić zmiany fundamentu ponieważ obliczenia na płytę fundamentową zrobi wykonawca z kier. budowy i nie warto wydawać dodatkowo pieniądze na taką zmianę.

2. 1800 zł adaptacja + projekt przyłącza energetycznego (300 zł), przyłącza wodnego (300zł), kanalizacyjnego(300zł) + zmiana fundamentu 500 zł. Ogólnie za każdą rzecz liczą sobie dodatkowo.

3. 2650 zł. Pan idealnie przez tel. wykonał kosztorys. Dowiedziałem się to samo co u innych plus dodatkowo, że od adaptacji do pozwolenia na budowę mogę czekać ponad 100 dni no ale o tym fakcie dobrze wiem

4. 1500 zł + VAT za adaptacje + zmiany. Pani która się tym zajmuje jest firma jednoosobową we własnym mieszkaniu. Babka wiedziała o czym mówi, nie nawijała makaron na uszy jak pozostali. Wszystkie dokumenty ona osobiście składa w starostwie, a ja je tylko odbieram.

Proszę was o pomoc, opinie i porady w sprawie adaptacji projektu.
Jeżeli możecie polecić dobrego i taniego architekta w Bydgoszcz, który uwinie się z tym wszystkim w miarę szybko to proszę o jakieś namiary.

Pozdrawiam serdecznie