Cytat Napisał woodek Zobacz post
Stopień (faktycznie zapomniałem zrobić zdjęć) z legarów pociąłem kawałki tak żeby dwie deski się zmieściły i żeby około 10cm weszły pod legary tarasu (to było coś koło 38-40cm). U mnie legary i kontrlegary miały w sumie 16cm (i taką wysokość stopnia chciałem mieć), więc te legary pod stopień mocowałem właśnie do nich dając po prawej i lewej takie blaszki z otworami (chyba 8x20cm). Pod legary od stopni sypałem kliniec, ubijałem i kładłem bloczek betonowy. Następnie legary od stopnia połączyłem też tymi samymi belkami z których są legary, tak aby obie deski na stopniu się na nim opierały. Na allegro są takie podkładki dystansowe, każdy kolor to inna grubość, tym poziomowałem stopień, wbijając miedzy bloczek a legar.
Wielki szacun za wrzucenie fotek z budowy tarasu. Jak zobaczyłem efekt koncowy to mi szczęka opadła i do tej pory nie mogę się pozbierać

Nie do końca zrozumiałem jak zbudowałeś ten stopień. Rozumiem, że fotek nie masz, ale czy dałbyś radę zrobić jakiś rysunek poglądowy ?
Ja pewnie zrobię górny poziom i o stopień będę się martwił później, ale zastanawiam się czy powinienem uwzględnić coś na etapie wylewania stóp fundamentowych.
Rozważam też opcję ze zrobieniem oddzielnych stóp pod stopień - w drugiej fazie - oczywiście o poziom niżej (16cm) od pozostąłych stóp) - ma to sens wogóle, czy już bredzę ?


Poza tym nie planowałem oryginalnie dawać dwóch prostpoadłych do siebie kantówek, jedynie jedną warstę w rozstawie 90x90 o przekroju 10x16 (dębowe).


pozdr