Witam forumowiczów!

Proszę o kilka porad, pierwsze to czy jest sens w tej chwili zaczynać z ociepleniem budynku jednorodzinnego, nie za późno patrząc na przymrozki? w zasadzie się zdecydowałem bo prognozy pogodny póki co są dobre (tylko ocieplenie, na gotowo będzie na wiosnę).

W poniedziałek mają ustawiać rusztowania, muszę kupić styropian i klej - proszę o poradę co wybrać, oni polecają styropian bołmit ze słowacji wspólczynnik 0.4, klej do styr. mitech, jaką siatke? ake albo apima? (nazwy mogę mylić bo to ze słyszenia, dopiero będę wyszukiwał).

Jak z otworami wentylacyjnymi bo jedni mówią że tylko dla większych budynków i żeby nie robić, inni przeciwnie by robić?

Jakie zakończenie przy gruncie? styropian wpuszczony do ziemi czy na listwie powyżej gruntu?

Jeśli ktoś wie gdzie jest dobry artykuł / wątek propo ocieplania z wyszczególnieniem na co szczególnie zwracać uwagę proszę o linka, z elewacji jestem zielony i dopiero zaczynam przeszukiwać fora ale wszystko dzieje się za szybko, do teraz byłem zajęty dachem a ocieplenie miało być dopiero na wiosnę robione.

Pozdrawiam