Temat bumerang chybana tym forum
Nastała wiosna, więc znowu trzeba coś zrobic przy domku. Mam taras wyłożony kostką chodnikwą o wymirach 3x4. Chciałby zrobić sobie zadaszenie tego tarasiku, żeby móc sobie na tym tarasiku posiedzieć i rano wypić kawkę czy wieczorem pogrilować nawet, jak pogoda ku temu nie sprzyja. Od razu chciałbym też zadzaszyć drzwi wejścowe, które są zaraz obok tarasu ( z lewej strony ), a więc żeby zadzaszenie drzwi i tarasu byłoby jedną konstrukcją, tylko zadzaszenie drzwi będzie krótsze od tarasu - taras 4,5m, a drzwi 1,5m.
Widziałbym to tak, że do ściany budynku mcuję murłatę o długości 6m. Druga murłata w odległości około 1,5 m też o tej samej długości i trzecia murłata na końcu zadzaszenia oparta o dwa lub trzy słupki. Dodatkowy słupek będzie podpierał tą drugą murłatę przy drzwiach. Na murłaty chcę dać kantówki i na kantówki deski, a na deski papa zwykła i na nią papę Ikopal 3D działkowiec.
I tu rodzą się pytania :
1. Jakie powinny być wymiary murłaty? Dwie będą długie na 6m, a trzecia na 4,20m.
2. W jaki sposób je przymocować do ściany budynku - rozumiem, że przykręcić wkrętami, pytanie tylko jak grubymi i w jakiej ilości?
3. Jaki spadek zaproponowalibyście na taki malutku tarasik - czy 20 cm wystarczy?
4. Jako że będzie spadek, to kantówki pójdą pod kątem. W jaki sposób je przymocować do murłaty która będzie przykręcona do budynku? Trzeba zrobić w murłacie nacięcia na kantówkę?
5. W jaki sposób przymocować kantówki do trzeciej murłaty, która będzie oparta na słupkach? Bo w tym miejscu kantówki też będą pod kątem.
6. Jakiej grubości powinny być kantówki i deski na zadaszenie?
7.Jakie wymiary powinny mieć słupki, żeby wytrzymały ciężar tego zawieszenia?
8. Jak głęboko w ziemię wpuścić słupki - czy 1m wystarczy?
Pytam o wymiary, ponieważ drewno będę zamawiał w pobliskim tartaku, a nie kupował w sklepie budowlanym, gdzie są tylko wybrane wymiary.
Proszę o wyrozumiałość i pomoc - zdolności manualne mam w bardzo szerokim zakresie i napewno z waszą pomocą dam radę to zadaszenie zrobić. Tym bardziej jak będzie ono takie malutkie. W miejscu gdzie mieszkam, są firmy, któe robią dachy, ale żadna nie chce mi takiego malutkiego zadaszenia zrobić, bo im się to nie opłaca. Wiadomo - lepiej zrobić dach niż zadzaszenie takiego tarasiku.