dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6591

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o pomoc w doborze kotła gazowego. Dom z lat 80 tzw. "kostka" 2 kondygnacje ogrzewane ok. 150 m (przynajmniej tak mi się wydaje). Budynek ocieplony styropianem 10 cm, okna plastiki, grzejniki płytowe Purmo, poddasze: strop keramzyt, dach nieizolowany. Obecne ogrzewanie: węglowe - piec śmieciuch plus piec olejowy Dietrich - rzadko odpalany ze względu na cenę oleju. Term elektryczna 150 L. Oczekiwana temperatura: przydałoby się przynajmniej 21 stopni. Zależy mi, żeby zrobić to solidnie w rozsądnych pieniądzach, żeby eksploatacja pieca była obiektywnie korzystna.
    Obecnie mieszkają 2 osoby ale w weekendy w sumie przebywa 5-6 osób.
    Człowiek, który podobno trudni się takimi sprawami (chyba serwisant) proponuje kocioł Buderus GB072 24 kV do tego zasobnik 100-120 L i twierdzi, że wyniesie to z robocizną ok. 12 tys. zł. Z uwagi na to, że jestem laikiem w tych sprawach proszę o pomoc w doborze odpowiedniego kotła (moc, marka, model) do takiego domu, udzielenie informacji co jeszcze należy kupić, aby to wszystko działało jak należy. Co do podanej ceny wydaje mi się, że jest dość wysoka, ale nie mam jak tego zweryfikować, bo w tej miejscowość trudno o speców w tym zakresie. Cena podobno wynika z tego, że trzeba kupić jakieś: kształtki, czujniki, sprzęgło hydrauliczne,naczynie zbiorcze. Czy moc kotła nie jest zbyt wysoka?
    Z góry dziękuję za każde wskazówki. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez maxr1 ; 23-07-2015 o 22:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony