dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1623

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie Dobór mocy pieca, Pompa ciepła i planowane rozwiązania

    Witam.
    Jestem w trakcie budowy U12.
    Powierzchnia użytkowa ok 120m garaż z kotłownią ok 45m.
    Oryginalne ocieplenie ściany 10cm dachu 20cm podłogi 8cm. Projektowe zapotrzebowanie domu na c,iepło to 11,2KW +CWU z ogrzewanym garażem. Garaż został powiększony na dwu-stanowiskowy, zrezygnowałem z ogrzewania w garażu, ponieważ wydzielono z niego kotłownie dla pieca z podajnikiem na eko-groszek i planuję również umieścić tam powietrzną pompę ciepła do CWU. Garaż będzie ogrzewany odpadowym ciepłem z pieca oraz wydmuchem z PC. PC ma pobierać w okresie letnim powietrze z dworu a w okresie zimowym z kotłowni i oddawać do garażu. Oryginalne ocieplenie zostało zwiększone dla ściany na 20cm, dachu 28 cm a podłogi 12 cm. Co daje U podłogi =0,25, U ścian =0,17, U dachu=0,15, okna 3 szybowe, montaż z użyciem taśm paro przepuszczalnych i izolacyjnych. Rezygnacja z ogrzewania w garażu zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło o ok 1,4KW. Jednakże należało by zwiększyć zapotrzebowanie bo projektowane 20C to trochę mało. Nie wiem jak ugryźć temat?

    1. Czy pomysł z PC i pobieraniem powietrza latem z dworu a zimą z kotłowni jest OK?? Powietrze latem i zimą oddawane do garażu.
    2 Jaki dobrać piec na ekogroch, uważam że 12KW to za dużo a instalatorzy mówią 20KW ewentualnie minimalnie 16KW?? Wierzyć sobie czy innym. Myślałem żeby kupić SKAMPa 12
    3. Może jakieś jeszcze pomysły?? Myślałem o fotowoltaice z programu Prosument aby obniżyć koszty. PC jak pracuje, swoje 600W bierze
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 31-07-2015 o 08:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony