Mój nowy dom budujemy na działce leśnej gdzie jest tylko piasek. Na placu budowy staraliśmy się pozostawić jak najwięcej drzew, więc rosną tam sosny i brzozy.
Teraz powinnam zaplanować coś co by przypominało ogród, planuję nawieźć dużo ziemi pod rośliny ale zanim to nastąpi muszę zrobić plan co chciałabym posadzić.
Od strony pólnocnej mam wjazd na działkę i wejście do domu i marzy mi się przed domem trawnik a wokół trawnika pod ogrodzeniem rabaty z bylinami i niskimi krzewami. Jeżeli zdołam nawieźć i rozplantować ziemię urodzajną to pewnie nie będzie tego więcej niż do pół metra w dół, a krzewy maja przecież korzenie długie więc boję się co mi urośnie na tak stworzonej rabacie. Przed domem chciałabym posadzić glicynię i clematisy na podporach zasłaniających kosz na śmieci. Czy mogę na takiej glebie?
Z tyłu domu chciałabym mieć trwanik i również pod ogrodzeniem rabaty.
Chciałabym mieć winogrona ( jaka powinna być wystawa? czy może być południowy wschód?). Chcę także mieć czereśnię i wiśnie i jabłoń....
Wymagania mam duże ale chcę to skonsultować z fachowcami ponieważ szkoda mi tych roślin które posadzę bez zastanowienia bo potem one mogą nie wytrzymać takich warunków.
W ogrodzie rodziców wychodowałam sobie bez-lilak, forsycję, piwonie, róże, liliowce, bukszpany, irgę. Czy te rośliny nadają się do przesadzenia na moją budowę??