Dzień dobry,
Mam następujący problem : Kilka lat temu, po śmierci rodziców odziedziczyłyśmy z siostrą dom. Aktualnie, częściowo za granicą, jestem w domu 2 m-ce do roku. Ostanio okazało się, że siostra ma do mnie pretensje o opłaty. Płacę opłaty media kiedy jestem, podatek i jak dotąd 1/3 ogrzewania, gdyż mnie nie ma, a wystarczy, zeby moje piętro miało temperature na plus. Jednak jej zdaniem mam płacić 50% ogrzewania + jej mężowi za pracę (palenie w piecu). Jeśli na przykład ona uzna, że tylko może mieszkaćw domu kiedy jest 25°C, to też mam płacić ròwną połowę mimo, że mnie tam nie ma? Ja jednak rodzielam ogrzewalie zimowe -obowiazkowe- i ogrzewanie -komfortowe. W domu ogrzewanie na razie jest przez piec weglowy jakie zainstalował jeszcze ojciec kiedy żył. Kazda ma 1 pietro + czesci wspolne.

Czy są jakieś przepisy dotyczące takiej sytuacji ? Czy faktycznie Państwa zdaniem ma miejsce niedopełnienie obowiązkòw z mojej strony ? Planuje robić swoje ogrzewanie I rozdzielić media, ale tego sie nie da załatwić w miesiąc.Z gory dziękuję za porady.
Pozdrawiam