@kasprzyk - ONT (Optical Network Terminal) to gponowy modem, to co stoi u abonenta i z czego już wychodzą właściwe usługi.
Czy set-top boxy są już montowane w telewizorach? To zależy. Teoretycznie sporo telewizorów potrafi odebrać cyfrową tv kablową, ale wszystkie znane mi sieci kablowe po rodzinie stojące wymagają osobnych "dekoderów" czy to w formie stojących przy tv osobnych urządzeń, czy w formie karty wetkniętej w telewizor .
GPON, który jest u mnie, też w przypadku, gdybym chciał mieć i telewizję od tego providera, miałby dołączony osobny set-top box, dołączany do ONT poprzez normalną skrętkę, tak, jak to opisywałem koledze rustinowi.

@rustin - tak, wg mnie wszystko jest tam dobrze opisane. Z tym jedynie "ale", że gdyby twój modem (ten "lepszy" do TV) chciał jednak do TV wychodzić koncentrykiem, tak jak to kolega kasprzyk opisuje, przydałby się też tam ten koncentryk wg schematu przez niego pokazanego. Ewentualnie, żeby nie tworzyć na ścianie mnóstwa gniazdek bez potrzeby, może po prostu wpierw spytaj swojego providera (albo mających już gotowe instalacje sąsiadów), jak i do czego jest podłączony telewizor.