dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1291

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Z wiarą się nie dyskutuje, już to pisałam. Ale dlaczego mnie obrażasz?
    Nie ma sztywnych norm, każda norma to wynik jakiegoś kompromisu, czasem śr +/- 2 SD a czasem wzrost ryzyka np. zgonu. Nigdzie w wytycznych towarzystw naukowych nie piszą, że u wszystkich osób i za wszelką cenę należy osiągnąć stężenie cholesterolu poniżej 200. Wręcz przeciwnie, poniżej podaję najnowsze wytyczne z 2014 roku. Przede wszystkim włączenie leczenia opiera się na szacowaniu ryzyka sercowo naczyniowego. Zaproponowano "kalkulator ryzyka , gdzie określa się indywidualne 10-letnie ryzyko wystąpienia pierwszego epizodu sercowo-naczyniowego związanego z miażdżycą (zgonu wieńcowego, zawału serca niezakończonego zgonem lub udaru mózgu zakończonego lub niezakończonego zgonem), uwzględniając wiek, płeć, rasę, stężenie cholesterolu całkowitego we krwi, stężenie cholesterolu frakcji HDL (HDL-C), ciśnienie tętnicze skurczowe, leczenie z powodu nadciśnienia tętniczego, występowanie cukrzycy i palenie tytoniu. Nowością jest włączenie udaru mózgu do kalkulacji ryzyka. Autorzy wytycznych dotyczących oceny ryzyka uznali ten kalkulator za narzędzie do oceny indywidualnego zagrożenia pierwszym epizodem sercowo-naczyniowym na podłożu miażdżycy w ciągu 10 lat ....... . (1) To są wytyczne amerykańskie, europejskie troszkę się różnią, lecz nadal brane są pod uwagę pozostałe choroby i nawyki.
    Jeżeli przy włączaniu leczenia należy uwzględnić tyle czynników, to jak może się mieć do tego proste 200mg% ? Dodam jeszcze, że istotne jest rozpoczęcie leczenia nie tabletką ale od zmiany nawyków a tabletki wchodzą, jeżeli od razu widać, że "się nie da".
    Jak już pisałam, ludzie oczekują prostego przekazu a życie proste nie jest
    Za reklamy w TV nie odpowiadam. Ostatnio kilku lekarzy płaciło za to kary przed komisją dyscyplinarną. Udział lekarza w reklamie ja też uważam za nieetyczny. Lecz jeżeli aktor udaje lekarza i mówi, że margaryna da komuś pełnię szczęścia, to już tylko należy współczuć temu, kto w to wierzy.

    (1). Podejście do leczenia hipolipemizującego w świetle aktualnych wytycznych. Medycyna Praktyczna. B. Cybulska, L. Kłosiewicz Latoszek.
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 16-04-2016 o 23:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony